Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пастушина В. М.
Назва : Проблемно-тематичні спектри журналу «Розбудова нації» (1928-1934 рр.)
Місце публікування : Інтегровані комунікації: науковий журнал/ Київський університет імені Бориса Грінченка, Інститут журналістики. - Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2019. - Вип. 2(8). - С. 74-81 (Шифр І254815328/2019/2(8))
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): ідеологія--національно-визвольний рух--міжвоєнний період--державність--соборність--незалежність--пропаганда
Анотація: У статті висвітлено проблемно-тематичний спектр програмного органу ПУН «Розбудова нації» — жур-налу, який став одним із основних друкованих органів українського національно-визвольного руху в міжвоєнний період. Здійснено спробу розкрити основну проблематику часопису та показати, яким чином здійснювалася редакційна політика, як групувався контент, яким чином працювали публіцисти і які основні теми були ви-світлені. Історію журналу подано в контексті конкретних історико-культурних та соціальних подій. Основна мета полягала в ознайомлені сучасного читача з націоналістичними рухами минулого на прикладі друкова-ного видання 20‒30-х років ХХ ст., аналізі та актуалізації контенту, який і сьогодні залишається важливим для українського суспільства. Часопис «Розбудова нації» розглянуто як націоналістичне видання у міжнарод-ному світлі, оскільки його дописувачами були публіцисти з різних частин світу. Зібрано інформацію про фор-мат та контент. Проаналізовано особливості структури та автури видання, тематичні спектри, жанрову та стилістичну специфіку. Досліджено контентну роль «Розбудови нації» в організації Конгресу українських на-ціоналістів. Показано, що більшість важливих суспільно-політичних ситуацій, що виникала у 1920–30-х роках та стосувалася українського питання, була розглянута в «Розбудові нації». Зрештою висновано, що для «Роз-будови нації» програмною є ідея націоналізму, ідея визволення рідної держави від окупантів та розбудова само-стійної української держави. Визначальною у цьому контексті є боротьба за незалежність, яка повинна здій-снюватися будь-якими засобами, включаючи революційні.