Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Shabelnyk, K.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.

Назва журналу :Studia Philologica -2021р.,N 16
Цікаві статті :
Коваленко В. М. Зв’язність тексту та мовні засоби її вираження (на матеріалі німецької мови)/ В. М. Коваленко, В. Д. Порошина (стр.7-11)
Махачашвілі Р. К. Модус Barbara: логіко-феноменологічний експеримент експлікації мови Emoji/ Р. К. Махачашвілі, А. О. Бахтіна (стр.12-17)
Мізін К. І. Німецькі емоційні поняття безпеки, захищеності та затишку на тлі лінгвокультурної опозиції ordnung 'порядок' – chaos 'хаос'/ К. І. Мізін, О. С. Колесник (стр.18-28)
Khvostenko Y. Emotives of surprise in modern english poetry/ Y. Khvostenko, I. Redka (стр.29-34)
Shabelnyk K. Structural features of modern english commencement speeches/ K. Shabelnyk, Y. Torhovets (стр.35-41)
Sivaieva O. Semantic prosody of the lemma Vaccine in the media texts/ O. Sivaieva (стр.42-46)
Stepanenko K. Speech acts in public figures’ tweets on environmental issues/ K. Stepanenko, Y. Karpenko (стр.47-53)
Tsapro G. Discursive presentation of WOMEN in the 2001-2002 and 2020-2021 media texts: a corpus based analysis/ G. Tsapro, A. Semeniuk (стр.54-60)
Качур І. І. "Найглибші глибини людського буття": екзистенційні мотиви в романі Кормака Маккарті "Дорога"/ І. І. Качур (стр.61-67)
Остропальченко Ю. В. "The Era of the Strong but Feminine Woman": інтертекст у п’єсі "The Ssters Rosensweig" В. Вассерштайн/ Ю. В. Остропальченко (стр.68-73)
Пилинський М. Я. Читацькі стратегії у викладацькому комунікуванні ХХІ ст. (на матеріалі Поттеріани)/ М. Я. Пилинський, О. А. Бабушко (стр.74-80)
Цікаві статті :
Перейти до зовнішнього ресурсу До змісту
Знайти схожі


2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Shabelnyk K., Torhovets Y.
Назва : Structural features of modern english commencement speeches
Паралельн. назви :Структурні особливості сучасної англомовної випускної промови
Місце публікування : Studia Philologica: збірник наукових праць/ Київ. ун-т імені Бориса Грінченка. - Київ: Київ. ун-т імені Бориса Грінченка, 2021. - Вип. 16. - С. 35-41. - ISSN 2311-2425 (Шифр 80я43/S 90-306709024/2021/16). - ISSN 2311-2425
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): випускна промова--вступний комунікативний блок--заключний комунікативний блок--звертання--привітання
Анотація: Представлене дослідження є спробою окреслити структурні особливості сучасної англомовної випускної промови. У статті остання визначається як урочиста промова з нагоди завершення навчання у закладі вищої освіти. Випускна промова зазвичай виголошується видатними людьми — акторами, співаками, політиками, бізнесменами — які зробили вагомий внесок у розвиток суспільства та досягли значних успіхів у певній галузі. Досліджувана промова належить до розважально-урочистого типу дискурсу, оскільки її основною метою є вшанування досягнень випускників та надихання їх на нові звершення. Підхід Тетяни Нагорської до структури промов видався найбільш релевантним для цієї розвідки і був успішно адаптований з огляду на особливості та мету дослідження. Дослідниця виділяє три основні частини промови: вступний комунікативний блок, основний комунікативний блок та заключний комунікативний блок. Наша стаття зосереджується на аналізі вступного (ВКБ) та заключного комунікативних блоків (ЗКБ). Результати дослідження свідчать про те, що вступний комунікативний блок зазвичай починається з привітання (офіційного чи неофіційного, іноді обох, щоб уникнути повторення), за яким іде звертання до групового або індивідуального адресата, при цьому усі спікери звертаються до випускників, іноді випускаючи звертання до інших присутніх. Промовці також можуть починати промову з висловлення подяки, але зазвичай вона виникає як спонтанна реакція на оплески або емоційні вигуки аудиторії, в такому разі спікери відхиляються від прописаного плану промови. Усі спікери у ВКБ вказують на те, що виголошу-вати промову для них це надзвичайна честь, вони пишаються можливістю поділитися своїм досвідом та дати настанови молодому поколінню. У заключному комунікативному блоці спікери актуалізують основну думку виступу та ставлять перед випускниками випробувальні завдання, щоб залишити глибокий відбиток у їхній пам’яті й спонукати до рішучих дій.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)