Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Наукові періодичні видання Університету (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=медіапростір<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-27 
1.


    Chikarkova, M.
    Philosophy in the digital epoch: potential development and challenges = Філософія у цифрову епоху: потенціал розвитку та виклики / M. Chikarkova // Схід = Skhid : аналітично-інформаційний журнал. - 2019. - № 1. - P68-71. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1728-9343. - ISSN 2411-3093

Кл.слова (ненормовані):
цифрова філософія -- цифрова гуманітаристика -- дигіталізація
Анотація: Стаття присвячена змінам, що відбуваються у філософії в епоху цифрових технологій. Проблема розглядається у річищі цифрової гуманітаристики, яка нині являє собою авангард соціокультурного знання. Автор аналізує, як цифрова реальність модифікує традиційні філософські питання. Так, дигіталізація інформації, з її майже безмежними можливостями повинна була би, здається, спростити процес пізнання, але насправді це призводить до переповнення Інтернету паранауковою інформацією, що лише ускладнює пошук істини. Комп'- ютерна віртуальна реальність по-новому ставить онтологічні питання про буття, межі життя та смерті, час і простір тощо. Сучасні технології створюють ілюзію реального життя, яке іноді може сприйматися як більш реальне у порівнянні з нашим фізичним світом. Медіапростір створює свою медіарельність, з притаманними їй законами та істотним впливом на нашу свідомість. Антропологічні, аксіологічні та соціальні питання також постають у нових аспектах. Пророцтва трансгуманістів про цілковите злиття людського інтелекту зі штучним і остаточне стирання кордонів між людиною і машиною вже не виглядають фантастичними. Тоді як аксіологія вже стільки століть поспіль б'ється над з'ясуванням атрибутів людського, комп'ютерні технології пропонують міркувати вже над проблемою кіборгізації і трансхьюманів. Онлайнова анонімність дає можливість створювати нову ідентичність (ідентичності), обираючи різні аватари, але це провокує поширення аномії (Е. Дюркгейм), і відчуженість стає характерним явищем сучасного соціуму. Більше того - віртуальна особистість постійно нагадує нам про слабкість і недосконалість нашого реального "я". Класичні метафізичні питання також не зникають з приходом новітніх технологій. Пошуки трансцендентності можуть реалізуватися в утворенні "Googleцеркви", що базується на ідеї сприйняття пошукового сервісу як Бога, оскільки він всезнаючий, всемогутній, всюдисущий, безсмертний тощо. Останні десятиліття формується т. зв. цифрова філософія, яка в англомовних дослідженнях постає як міждисциплінарне поле на стику метафізики та космології і дає можливість говорити про філософію мовою математики (квантової фізики). Натурфілософські пошуки першоджерела (першоелементів) нині втілюються в обчисленнях закономірностей нашого світу за допомогою комп'ютерного інструментарію. Отже, можна говорити про формування нових галузей філософського знання - медіафілософія, цифрова філософія тощо, але поки що ані їх назви, ані предмети дослідження не є усталеними
Дод.точки доступу:
Чікарькова Марія


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)


Знайти схожі

2.


    Єжижанська, Тетяна.
    Комунікація видавництв очима читачів: оцінка відвідувачів найбільших книжкових заходів України [Текст] / Т. Єжижанська // Вісник Книжкової палати : науково-практичний журнал. - 2018. - N 4. - С. 5-12. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2076-9326

Кл.слова (ненормовані):
комунікація видавництва -- книжкові видавництва -- медіапростір -- імідж -- бренд -- репутація

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

3.
070(041)
Б 11


   
    Бібліотека і книга у цифровому медіасвіті [Текст] : програма V Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції, 27 вересня 2019 року, м. Київ / Київський університет імені Бориса Грінченка, Інститут журналістики, Українська бібліотечна асоціація. - Київ : [б. в.], 2019. - 15 с.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Медіапростір

Дод.точки доступу:
Київський університет імені Бориса Грінченка
Інститут журналістики
Українська бібліотечна асоціація


Примірників всього: 2
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (2)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (2)

Знайти схожі

4.
Шифр: Б222100/2022/3
   Журнал

Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія [Текст] : науковий журнал/ Міністерство культури і туризму україни, Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв. - Київ, 2004 - . - ISSN 2409-9805. - Виходить кожного кварталу
2022р. № 3
Зміст:
Ржеуський, Антоній Валентинович. Електронні інформаційні ресурси бібілотек технічних університетів України: порівняльний аналіз / А. В. Ржеуський, Н. Е. Кунавець, В. В. Добровольська. - С.5-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: науково-технічна бібліотека, інформаційні ресурси, тематичний огляд літератури
Гуменчук, Василь Володимирович. Сучасні бібліотеки України як інклюзивний простір: промоція читання та популяризація книги / В. В. Гуменчук. - С.14-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: інклюзивний простір, люди з особливими потребами, користувачі з вадами зору
Хрущ, Світлана Сергіївна. Концептуальна модель інноваційного медіапростору бібліотеки / С. С. Хрущ. - С.20-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: інноваційний медіапростір бібілотеки, цифрові технології, компетентності бібілотечних фахівців
Комова, Марія Василівна. Науковий контент: чинники та динаміка розвитку української національної термінографії / М. В. Комова, А. І. Петрушка. - С.27-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: науковий контент, енциклопедія, термінографія
Палеха, Юрій Іванович. Загальна класифікація документа: пропозиції щодо вдосконалення / Ю. І. Палеха. - С.37-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: документознавство, типологія документа, особливості фіксування інформації
Шевченко, Олена Василівна. Електронні документи в складі цифрової спадщини сучасного суспільства / О. В. Шевченко, В. Г. Спрінсян. - С.49-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: документальна спадщина, цифровий ресурс, інформаційний простір
Василенко, Валерія Юріївна. Особливості формування інмутаційних процесів у закладі вищої освіти / В. Ю. Василенко. - С.56-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: заклад вищої освіти, негативний імідж, інмутовані інмутанти
Кобижча, Наталія Іванівна. Кодування інформації: різновиди штучних знакових систем / Н. І. Кобижча, О. Л. Іващенко, В. В. Подгаєцька. - С.63-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: штучні мови, систематизація, узагальнення
Доскіч, Людмила Степанівна. Інтернет-технології: від допоміжного засобу політичного просування до найважливішої складової виробничих кампаній / Л. С. Доскіч. - С.70-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: інтернет-технології, соціальні мережі, електоральний фандрайзинг і краудсорсинг
Палій, Сергій Васильович. Інформаційно-аналітична діяльність у контексті розвитку інформаційного суспільства / С. В. Палій. - С.76-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: інформація, аналітика, інформаційно-аналітична діяльність
Терентьєв, Сергій Олександрович. Інформаційно-комунікаційне забезпечення розвитку мережі публічних бібліотек: теоретичні підходи / С. О. Терентьєв. - С.81-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: інформаційно-комунікаційне забезпечення, інноваційні технології, інформаційні послуги
Бачинська, Надія Анатоліївна. Професійна стандартизація: вимоги до компетентностей фахівця з бібліотечно-інформаційної справи / Н. А. Бачинська. - С.87-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: професійний стандарт, компетентності, трудові функції
Гуменчук, Анатолій Васильович. Зародження та розвиток ступеневої бібліотечно-інформаційної освіти на Африканському континенті / А. В. Гуменчук. - С.93-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: вища бібліотечна освіта, цифровізація освіти, диверсифікація бібліотекознавчих освітніх програм
Ржечицька, Сніжана Анатоліївна. Проблеми та переваги дистанційного навчання в мистецьких закладах вищої освіти / С. А. Ржечицька. - С.100-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: недоліки дистанційного навчання, якість освіти, технології дистанційного навчання
Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)

Знайти схожі

5.
Шифр: В353859/2013/7
   Журнал

Вихователь-методист дошкільного закладу [Текст] : спеціалізований журнал/ Міністерство освіти і науки України. - Київ : МЦФЕР- Україна, 2008 - . - Виходить щомісячно
2013р. № 7
Зміст:
Кіндрат, Інна. Сучасний медіапростір та іого вплив на світогляд дитини / І. Кіндрат. - С.4-8
Кл.слова: МЕДІАПРОСТІР, МЕДІАЗАСОБИ, МЕДІАТЕКСТ
Романюк, Ірина. Перспективне планування впровадження комп'ютерних технологій у освітній процес дошкільного закладу / І. Романюк. - С.9-15
Кл.слова: ПЕРСПЕКТИВНЕ ПЛАНУВАННЯ, КОМП'ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ, КОМП'ЮТЕРНІ ІГРИ
Ляшенко, Світлана. Інтеграція інформаційно-комунікаційних технологій у освітній процес / С. Ляшенко, З. Зінченко. - С.16-28
Кл.слова: ІНТЕГРАЦІЯ ІКТ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС, МОДЕЛЬ ОНОВЛЕНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА, МУЛЬТІМЕДІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ
Садова, Надія. Створюємо мультимедійну презентацію: крок за кроком / Н. Садова. - С.29-32
Кл.слова: ПРЕЗЕНТАЦІЯ, СТВОРЕННЯ МУЛЬТІМЕДЙНОЇ ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Дідаліна, Валентина. Інформаційно-комунікативні технології в роботі з дошкільниками, які мають затримку психічного розвитку / В. Дідаліна. - С.43-51
Кл.слова: ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ, КОРЕКЦІЙНО-РОЗВИВАЛЬНА РОБОТА З ДІТЬМИ, РОЗВИВАЛЬНА ГРА
Є примірники у відділах:
Ф2 (02.07.2013р. Прим. 1 - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

6.
070:329(477)(091)"189/201"
Г 36


    Георгієвська, Вікторія.
    Преса політичних партій України (кінець ХІХ - початок ХХІ ст.): від витоків до сьогодення : монографія / В. Георгієвська. - Київ : Талком, 2018. - 270 с. - ISBN 978-617-7685-10-3 : 50.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Журналістика--Преса--Монографії

Кл.слова (ненормовані):
партійна преса -- ЗМІ -- гласність -- медіапростір

Примірників всього: 8
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Абонемент (6),
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1),
Фаховий коледж «Універсум» (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Абонемент (6),
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1),
Фаховий коледж «Універсум» (1)

Знайти схожі

7.


    Грабар, Наталя.
    Аксіологізація комунікаційної діяльності бібліотек ЗВО в сучасному медіапросторі [Текст] / Н. Грабар, А. Кухаренко // Вісник Книжкової палати : науково-практичний журнал. - 2019. - N 9. - С. 19-25. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2076-9326

Кл.слова (ненормовані):
бібліотеки ЗВО -- медіапростір -- інформаційно-комунікаційні технології -- бібліотечні фахівці -- спілкування
Дод.точки доступу:
Кухаренко, Анжеліка


Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

8.
Шифр: Ж793851931/2017/9
   Журнал

Журналіст України [Текст]/ Національна спілка журналістів України. - Київ : Національна спілка журналістів України, 1975 - . - Виходить щомісячно
2017р. № 9
Зміст:
Новини спілки. - С.4-5
Кл.слова: безпека журналістів, партнерські відносини, Укрпошта
Вендін, Сергій. Корпункт НТН був останнім, який виїхав з Донецька / С. Вендін ; інтерв'юер О. Войцехівська. - С.6-8
Кл.слова: Вендін Сергій, про нього, кореспондент, телеканал НТН
Швець, Олександр. Якщо людина плаче через чужу біду, вона стає кращою / О. Швець ; інтерв'юер Л. Карлова. - С.10-14
Кл.слова: газета Факти, публікації, інформаційна війна
Страшко, Надія. Їздимо по селах, розповідаємо, що ми змінилися і хочемо писати про проблеми людей / Н. Страшко ; інтерв'юер О. Войцехівська. - С.15-17
Кл.слова: Гадяцький вісник, реформування
Садомська, Леся. Майже з усіма героями своїх публікацій продовжую спілкуватись і після виходу матеріалів / Л. Садомська ; інтерв'юер О. Войцехівська. - С.18-20
Кл.слова: Подільські вісті, газета, учасники антитерористичної операції, редакція
Лані, Ремзі. Ми повинні підтримувати та захищати професійну журналістику / Р. Лані ; інтерв'юер О. Войцехівська. - С.22-23
Кл.слова: журналістика, фейкові новини, медіапростір
Чапала, Анна. До фотозйомки в АТО треба підходити особливо обережно / А. Чапала ; інтерв'юер О. Войцехівська. - С.25-30
Кл.слова: Новини Полтавщини, газета, фотозйомки, зона антитерористичних операцій
Назаренко, Олександр. Олександр Назаренко, голова Чернігівської ОО НСЖУ-Плануємо, аби кожен мав змогу внести пропозиції щодо роботи обласної організації / О. Назаренко ; інтерв'юер О. Войцехівська. - С.32-36
Кл.слова: медіасередовище, фотожурналістика, журналісти, Чернігів
Оподаткування доходів членів трудового коелктиву під час реформування друкованих ЗМІ. - С.37-39
Кл.слова: реформування, оподаткування доходів, працівники редакції
Макеєв, Валерій. Паралельні прямі не перетинаються? / В. Макеєв. - С.40-41
Кл.слова: журналістика, судове засідання, захист журналістів
Брик, Антоніна. Тернопільська журналістка побувала за лаштунками найрозкішніших готелів світу / А. Брик. - С.42-43
Кл.слова: готелі, Дубаї, найдорожчі готелі, журналісти
Відомий український конкурс стартував у Чернівцях. - С.44-45
Кл.слова: загальнонаціональний конкурс, українська мова, журналістський проект
Подільський, Едуард. "Як ніхто інший з її оточення, матінка Серафима активно сприяє журналістському рухові на теренах Одещини" / Е. Подільський. - С.46-48
Кл.слова: журналістський рух, матінка Серафима, про неї
Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

9.


    Захарова, Р. І.
    Шкільна бібліотека в медіаросторі / Р. І. Захарова // Шкільний бібліотекар (Осн.). - 2019. - N 11. - С. 37-38. - Бібліогр.: 5 назв

Кл.слова (ненормовані):
шкільна бібліотека -- медіапростір -- сайт -- QR-КОД -- електронна пошта -- відеоматеріал -- інформаційний ресурс

Є примірники у відділах: всього 1 : Ф3 (1)
Вільні: Ф3 (1)


Знайти схожі

10.


    Зражевська, Ніна.
    Комунікативні трансформації як наслідок розвитку сучасних цифрових інтернет-технологій [Текст] / Н. Зражевська, О. Литвиненко // Інтегровані комунікації = Integrated communication : науковий журнал. - 2023. - Вип. 1. - С. 36-41DOI 10.28925/2524-2644.2023.155. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
комунікативні трансформації -- цифрові медіа -- ехо-камера -- конвергенція -- штучний інтелект -- публічна сфера -- цифрова ідентичність
Анотація: Сучасне суспільство характеризується перетворенням комунікаційних процесів внаслідок експансії цифрових та інтернет-технологій, особливо у формі Web 2.0, розвитку постінформаційного суспільства і посткультури. Комунікаційний медіапростір все більше вбирає в себе мережа, цифрові технології змінюють публічну сферу як спільну платформу комунікації, збільшується присутність цифрових ідентичностей, з’являються бульбашки фільтрів та ехокамери, зростають такі явища, як культура відміни, постправда і постжурналістика. Комунікативні трансформації насамперед пов’язані з проблемою впливу нових цифрових медіа – онлайн-медіа та штучного інтелекту, що актуалізують питання того, як нові конвергентні технології змінюють публічну сферу, а отже комунікативні стратегії. Актуальним на сьогодні є з’ясування низки питань, зокрема, як онлайн комунікація впливає на комунікацію оффлайн, яким чином несвідомий і символічний актор – цифровий алгоритм ШІ – формує специфічні риси соціальних взаємодій? Важливим фактором залишається також негативний вплив штучного інтелекту та ефект поширення псевдонаукових знань, складності їх верифікації. У статті порушується проблема появи нового соціального актора – штучного інтелекту, а також проблема цифрових ідентичностей, які можуть повністю не збігатися з реальною людиною або збігатися лише частково. Метою статті є окреслення важливих комунікативних трансформацій, спричинених розвитком сучасних цифрових медіа. Реалізація мети передбачає виконання таких завдань: опис основних методологічних підходів для аналізу проблеми комунікативних трансформацій, обґрунтування їх залежності від нових цифрових медіа; визначення загальних комунікативних стратегій через появу нових гібридних цифрових медіа. У статті з’ясовано, що розвиток цифрових технологій, а особливо ШІ призводить до комунікативних трансформацій у публічній сфері, особливо завдяки формуванню ехо-камер, цифрових ідентичностей, віртуалізації, ігрофікації та бліцкомунікації, які зумовлюють процес сучасних культурних змін.
Дод.точки доступу:
Литвиненко, Олександр


Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-27 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)