Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Рідкісні та цінні видання (1)Мережеві ресурси (4)Наукові періодичні видання Університету (34)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=поширення<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 198
Показані документи с 1 за 30
 1-30    31-60   61-90   91-120   121-150   151-180      
1.


    Сінько, Андрій.
    Інформаційна діяльність в системі соціальних комунікацій [Текст] / А. Сінько // Інтегровані комунікації = Integrated communication : науковий журнал. - 2023. - Вип. 1. - С. 116-120DOI 10.28925/2524-2644.2023.1515. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
аудиторія -- інформаційно-комунікаційна діяльність -- інформація -- комунікація -- контент -- масмедіа
Анотація: У статті проаналізовано ключові аспекти інформаційної діяльності та її відношення до різних галузей суспільних зв’язків. Зважено думки вчених, що вже працювали над дослідженням галузі соціальних комунікацій і продовжують це робити в наш час. На прикладі їхніх праць виведено пояснення системи інформаційно-комунікаційного процесу та досліджено його причетність до низки конкретних професій сьогодення. Інформаційна діяльність як явище є важливою складової системи соціальних комунікацій. Йдеться про побудову ефективного процесу комунікації в систему якого входять представники громадськості, канал комунікації та професійні комуніканти. За наявності цих складових може відбуватись процес передачі інформації, що в результаті призводить до появи нових рішень та суспільних очікувань. Дотримуючись чітко налаштованого алгоритму дій, професійний комунікант може виступати як провідником об’єктивної інформації, так і єдиним джерелом поширення суб’єктивних даних. Варто зазначити, що дане дослідження є досить актуальним, оскільки зараз процес передачі інформації набуває нових форм. Особливо це спостерігається в системі пошуку та обробки інформації. З’явилось багато додаткових програмних елементів, які спрощують низку процесів та пришвидшують роботу з інформацією. Зокрема, йдеться про появу штучного інтелекту та елементів, що він продукує в процесі своєї роботи. Інформаційно-комунікаційна діяльність потребує актуального глибокого наукового дослідження, яке базуватиметься на особливостях сучасного інформаційного суспільства. У роботі продемонстровано теоретичний підхід до проведення наукового дослідження, який базується на ґрунтовному аналізі наявних праць науковців.

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

2.


    Улибін, Віталій.
    Етичні аспекти роботи журналіста в умовах воєнного стану [Текст] / В. Улибін // Інтегровані комунікації = Integrated communication : науковий журнал. - 2023. - Вип. 1. - С. 95-103DOI 10.28925/2524-2644.2023.1512. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
етична норма -- воєнний стан -- етичний кодекс -- журналіст -- фактчекінг -- верифікація даних
Анотація: У статті здійснено спробу аналізу етичних аспектів роботи журналіста в умовах воєнного стану. Метою нашого дослідження є вивчення стану розробленості питання етичних норм діяльності журналіста в умовах воєнного стану та формулювання основних етичних дилем у роботі сучасних ЗМК. Завдання дослідження полягають у аналізові поняття «етична норма», його вплив на діяльність журналіста та особливостей інтеграції етичних норм і формування суспільної думки в умовах воєнного стану. На основі сучасних досліджень у царині соціальних комунікацій вивчено стан розробленості та дослідженості проблеми українськими вченими. На основі системного методу, який допоміг утворити характеристику поняття «етична норма», його вплив на діяльність журналіста та особливостей інтеграції етичних норм і формування суспільної думки в умовах воєнного стану, методу порівнянь, що дав змогу виявити якісні характеристики поняття «етична норма» та вивчити погляди сучасних дослідників на формування цього поняття; та загального комплексного підходу, який був провідним у методології нашого дослідження, вивчено побутування в журналістському дискурсі різних українських та зарубіжних кодексів норм етичної діяльності, нормативно-правової бази, що регламентує діяльність журналіста та ЗМК зокрема у межах правового режиму воєнного стану. Окремо вивчено поняття фактчекінгу та верифікації даних при поданні інформації журналістом та ЗМК; визначено джерела ефективного фактчекінгу та верифікації даних для створення якісного медіаконтенту. Узагальнюючи, воєнний стан вимагає від журналістів особливої обережності, етичності та відповідальності у своїй професійній діяльності. Вони мають керуватися загальноприйнятими стандартами журналістики, враховувати принципи інформаційної політики та дотримуватися законодавства, що регулює поширення інформації. Забезпечення об’єктивності, точності та збалансованості інформації, а також захист прав і свобод людини є основними пріоритетами під час воєнного стану.

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

3.


    Чума, Б.
    "Україна та її останній трубадур". Несподівана оповідь про Україну в іспанській пресі ХІХ ст. [Текст] / Б. Чума, С. Розлуцька // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies : науковий журнал. - 2022. - № 2. - С. 6-14, DOI 10.28925/2524-0757.2022.21. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2524-0749

Кл.слова (ненормовані):
теорія уявлень -- «Gaceta de Madrid» -- козаки -- Україна
Анотація: У статті представлено уявлення іспанської читаючої публіки про Україну в третій чверті XIX ст. Проаналізовано дві групи публіцистичних матеріалів: «Листи з Росії» (1856–1857) Хуана Валери й статтю з продовженням «Україна та її останній трубадур», опубліковану в офіційному виданні «Gaceta de Madrid» у 1878 р., що вперше вводиться в науковий обіг. Зміст цих публікацій визначається як переломний у сприйнятті українських земель. На це вплинуло поширення етнографічного підходу, що вимагав вивчення народів замість держав і пропонував системний історико-культурний образ населення південно-західних губерній Російської імперії. У «Листах» Х. Валери все ще присутня усталена до початку XIX ст. дихотомія негативного й позитивного образу козаків, натомість у матеріалах «Gaceta de Madrid» розповідь про козаків вписується в ширший контекст колишнього й теперішнього населення сучасних українських земель, для позначення яких автор здебільшого вживає термін «Україна» (Ukrania) та значно рідше «Малоросія» (la pequeña Rusia). Це дозволяє стверджувати, що завдяки етнографічному підходу відбувся перехід від уявлення про напівдикі землі козаків і татар, що губилися на широких просторах Східної Європи, до чітко окресленої етнографічної території, яка в модерну добу отримала назву «Україна».
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Дод.точки доступу:
Розлуцька, С.


Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (2), Ф2 (2), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф2 (2), Ф3 (1)


Знайти схожі

4.


    Капралюк, Оксана.
    Організація інформаційного забезпечення агропромислового комплексу України [Текст] / О. Капралюк // Вісник Книжкової палати : науково-практичний журнал. - 2018. - N 7. - С. 40-43. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2076-9326

Кл.слова (ненормовані):
інформаційне забезпечення -- поширення інформації -- аграрна економіка

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

5.
81'373.231(038)
З-87


   Зосимов, Анатолій

    Словник українських прізвищ [Текст] / А. Зосимов. - Харків : ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2015. - ISBN 978-966-400-355-8.
   Том 2 : (М-Я). - 2015. - 604 с. - ISBN 978-966-400-361-9 : 100.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Українська мова--Прізвища--Словники

Анотація: Майже кожній людині цікаві корені його особового прізвища, адже це – невід’ємна частина родової генетики та національного менталітету, що передається за соціальним спадкоємством. Традиційно прізвища формувались від прізвиськ, що відображали специфіку генотипу людину та відокремлювали її від оточення. У словнику українських прізвищ представлено понад 100 тисяч українських прізвищ, з початку ХІХ ст. і до сьогодення, та їх варіантів, включаючи вимову та правопис. Основою інформаційної бази стали матеріали з бібліотек, телефонних довідників міст та селищ України, Білорусі, Росії, і навіть канадські та австралійські словники українських прізвищ. Над «Словником українських прізвищ» автор працював понад 15 років. У книзі також наводяться варіанти походження та значення подібних за звучанням прізвищ та тих, що походять від назв конкретної місцевості, де проживали перші носії прізвища. Користуючись поданою у словнику інформацією, дослідник має можливість віднайти витоки досліджуваного особового прізвища та його первісне тлумачення, а також окреслити територіальні межі його поширення.

Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)

Знайти схожі

6.


    Зражевська, Ніна.
    Як змінилася робота українського журналіста під час війни [Текст] / Н. Зражевська, В. Заіка // Інтегровані комунікації = Integrated communication : науковий журнал. - 2023. - Вип. 1. - С. 68-77DOI 10.28925/2524-2644.2023.159. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
журналіст на війні -- дезінформація -- інформаційна політика -- інформаційна війна -- стандарти журналістики -- медіа -- аудиторія
Анотація: Журналістика і війна або журналістика в умовах війни – це особливий тип журналістики, специфічної медіакомунікації, яка спрямована на висвітлення військових конфліктів. Україна сьогодні бере безпосередню участь у війні, тому дуже важливо дослідити зміни, які відбулись в журналістиці протягом військового протистояння України і російської федерації. У статті було проаналізовано, як змінилася робота українського журналіста в умовах війни з точки зору як аудиторії, так і самих журналістів. Головні акценти зосереджено на аналізі професійних навичок журналістів, які трансформуються під впливом війни і накладають на журналістів багато відповідальності й обмежень, та специфіки інформаційної війни як другого фронту. Журналістська діяльність в умовах війни проаналізована з погляду соціальної відповідальності та боротьби за інформаційний простір в умовах пропаганди і фейків, які є невід’ємною складовою частиною боротьби за перемогу. Дезінформація та поширення фейкових новин, які є інструментами суспільно-політичного та воєнного протистояння, також стали предметами цього дослідження. Отримувачам новинних повідомлень важливо розвивати вміння критично мислити, перевіряти факти, аналізувати першоджерела для встановлення правдивої інформації. Такі вміння значно полегшують роботу українських журналістів, а пропагандистам з країни-агресорки буде важко завоювати голови та серця наших людей, які дотримуються інформаційної гігієни. У статті досліджено особливу мову медіа в умовах війни, проаналізовано зміну в риториці журналістів, трансформацію мовлення та введення в сучасний вжиток неологізмів, пов’язаних з війною, які грають значну роль у журналістських наративах, проведено кореляцію та відповідність між інформаційною політикою і журналістськими стандартами, які можуть видозмінюватись в умовах війни. Спираючись на іноземний досвід, зокрема Ізраїлю, наведено приклади медіамоделей, які можуть бути застосовані в українському контексті. Важливо, щоб українські фахівці змогли грамотно та професійно побудувати медіасвіт в умовах війни так, щоб це не зашкодило ні військовим, ні жертвам російської агресії.
Дод.точки доступу:
Заіка, Вікторія


Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

7.
81'373.231(038)
З-87


   Зосимов, Анатолій

    Словник українських прізвищ [Текст] / А. Зосимов. - Харків : ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2015. - ISBN 978-966-400-355-8.
   Том 1 : (А-Л). - 2015. - 580 с. - ). - ISBN 978-966-400-356-5 : 100.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Українська мова--Прізвища--Словники

Анотація: Майже кожній людині цікаві корені його особового прізвища, адже це – невід’ємна частина родової генетики та національного менталітету, що передається за соціальним спадкоємством. Традиційно прізвища формувались від прізвиськ, що відображали специфіку генотипу людину та відокремлювали її від оточення. У словнику українських прізвищ представлено понад 100 тисяч українських прізвищ, з початку ХІХ ст. і до сьогодення, та їх варіантів, включаючи вимову та правопис. Основою інформаційної бази стали матеріали з бібліотек, телефонних довідників міст та селищ України, Білорусі, Росії, і навіть канадські та австралійські словники українських прізвищ. Над «Словником українських прізвищ» автор працював понад 15 років. У книзі також наводяться варіанти походження та значення подібних за звучанням прізвищ та тих, що походять від назв конкретної місцевості, де проживали перші носії прізвища. Користуючись поданою у словнику інформацією, дослідник має можливість віднайти витоки досліджуваного особового прізвища та його первісне тлумачення, а також окреслити територіальні межі його поширення.

Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)

Знайти схожі

8.


    Кавин, Я. М.
    Лазерна обробка зернистих структур - метод аналізу поширення теплового поля в об’єкті [Текст] / Я. М. Кавин // Поліграфія і видавнича справа : наук.-техн. зб. - 2018. - N 1. - С. 109-113. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0554-4866

Кл.слова (ненормовані):
гаусові функції імпульсу -- гаусовський профіль -- теплове навантаження -- випромінювальна здатність -- лазерне нагрівання

Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

9.


    Фамілярська, Л.
    Організація проектної діяльності психологів у закладах післядипломної освіти з використанням хмарних сервісів Google [Електронний ресурс] / Л. Фамілярська, Л. Кльоц. - Електронні текстові дані // Неперервна професійна освіта: теорія і практика : науковий журнал. - 2018. - Вип. 3/4. - С. 78-83, DOI 10.28925/1609-8595.2018.3-4.7883. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1609-8595

Кл.слова (ненормовані):
інформатизація освіти -- онлайн комунікації -- практичний психолог -- LMS Google Classroom
Анотація: У статті описано методику організації проектної діяльності практичних психологів у закладі післядипломної освіти, удосконалення організації методичної та технологічної складових курсів підвищення кваліфікації практичних психологів закладів дошкільної освіти відповідно до соціального замовлення суспільства. Окреслено можливості застосування Google Classroom як платформи освітньо-мережевої синхронної або асинхронної комунікації зі слухачами курсів підвищення кваліфікації викладачем закладу післядипломної педагогічної освіти. Визначено специфіку етапів організації проектної діяльності слухачів у закладі післядипломної освіти. Узагальнено переваги використання хмарних технологій для організації середовища сучасної освітньої взаємодії, особливості поширення прийомів комп’ютерно-опосередкованого педагогічного впливу на діяльність педагогів в процесі курсового підвищення кваліфікації через використання Google Classroom, що передбачає діалогічну взаємодію, можливості активізації когнітивного та комунікативного аспекту взаємодії.
Перейти до зовнішнього ресурсу http://npo.kubg.edu.ua/

Дод.точки доступу:
Кльоц, Л.


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)


Знайти схожі

10.


    Костенко, Л.
    Поширення правових знань у бібліотеках для дітей [Текст] / Л. Костенко // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. - Київ : Вид-во журналу Бібліотечний форум: історія, теорія і практика, 2018. - № 2. - С. 28-30


Є примірники у відділах: всього 1 : Сервер (1)
Вільні: Сервер (1)


Знайти схожі

11.


    Козелков, С. В.
    Аналіз умов розповсюдження радіохвиль для забезпечення технологій 4G та 5G [Текст] / С. В. Козелков, Н. В. Коршун // Телекомунікаційні та інформаційні технології = Телекоммуникационные и информационные технологии = Telecommunication and informative technologies. - Київ : Державний університет телекомунікацій, 2017. - № 4. - С. 5-10. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
супутниковий зв’язок -- загасання -- багатоповерхневе поширення
Дод.точки доступу:
Коршун, Н. В.


Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

12.


    Богосвятська, А. І.
    Інноваційні форми поширення професійного досвіду вчителя [Текст] / А. І. Богосвятська // Зарубіжна література в школах України. - Київ : Антросвіт, 2015. - № 10. - С. 22-28

Кл.слова (ненормовані):
педагогічний досвід -- інноваційно-творча діяльність -- поширення досвіду

Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (19.10.2015р. Прим. 1 - Б.ц.) (вільний)


Знайти схожі

13.


    Дениско, Наталія.
    10 моїх педагогічних смаколиків [Текст] / Н. Дениско // Зарубіжна література в школах України. - Київ : Антросвіт, 2017. - № 6. - С. 48-51

Кл.слова (ненормовані):
Конкурс "Педагогічні смаколики" -- поширення педагогічного досвіду -- методична робота

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

14.


    Срібняк, І.
    Табір інтернованих Військ УНР у Пикуличах (Польща)(січень — лютий 1921 р.): умови перебування та моральний стан вояцтва [Текст] / І. Срібняк // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies. - Київ : Київ ун-т ім. Б. Грінченка, 2017. - № 2. - С. 18-24DOI 10.28925/2524-0757.2017.23

Кл.слова (ненормовані):
інтернатовані -- армія УНР -- шпиталь
Анотація: У статті проаналізовано умови перебування та моральний стан інтернованих вояків-українців Армії УНР у таборі Пикуличі (Польща) у січні — лютому 1921 р. Доведено, що побут таборян характеризувався значними труднощами, що було зумовлено перенаселеністю, браком дров для опалення бараків, неякісним харчуванням, недотриманням санітарно-гігієнічних норм, присутністю полонених червоноармійців. Водночас інтернованим надавалась кваліфікована лікарська допомога, що давало змогу уникнути поширення в їхньому середовищі пошесних хвороб.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 4 : ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

15.


    Економова, О. С.
    Реалізація інструментально-виконавського досвіду студентів у концертній діяльності [Текст] / О. С. Економова, Л. І. Гаркуша // Музичне мистецтво в освітологічному дискурсі : науковий журнал. - 2021. - № 6. - С. 111-115, DOI 10.28925/2518-766X.2021.617. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2518-766Х

Кл.слова (ненормовані):
мистецька освіта -- формування музичного досвіду -- виконавська майстерність -- професійно-педагогічне та естрадне спілкування
Анотація: Стаття присвячена проблемі виховання у піаністів активного музикування в процесі їхньої виконавської діяльності. Висвітлено погляди визначних особистостей щодо вдосконалення виконавського рівня музиканта та художньо-естетичного розвитку суб’єктів навчання. Розглядається ставлення студентів до музично-творчої діяльності, сценічного виступу, який є найважливішою формою реалізації потреби музиканта у комунікації та адекватним способом залучення слухацької аудиторії до процесу спілкування з музичним мистецтвом. Висвітлено необхідні піаністичні навички, різні прийоми підготовки до концертного виступу і до самого процесу естрадного виконання твору. Враховуючи, що трудовою нивою вчителя-піаніста є насамперед художньопросвітницька діяльність, основою якої завжди була й залишається здатність до спілкування, тому є необхідність докладніше зупинитися на комунікативних аспектах музичного виконавства. Зазначено, що формування культури професійно-педагогічного спілкування, набуття відповідного досвіду студентами може відбуватися за умов поширення міжособистісної взаємодії суб’єктів навчання, що стане запорукою високого рівня професійно-творчої виконавської майстерності майбутнього музиканта.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://mmod.kubg.edu.ua

Дод.точки доступу:
Гаркуша, Л. І.


Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

16.
   002
   П 57


    Попик, Володимир.
    Ресурси довідкової біографічної інформації: історичний досвід формування, сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку [Текст] : монографія / В. Попик ; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ : [б. в.], 2013. - 518 с. - ISBN 978-966-02-6872-2 : 80.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Бібліографічна інформація--Монографії

   Біографістика -- Монографії
Кл.слова (ненормовані):
довідково-бібліографічна інформація -- витоки -- етапи формування -- розвиток ресурсів -- українська національна біографічна традиція -- електронні ресурси -- друковані ресурси
Анотація: Розглянуто генезу, історичні трансформації, сучасні проблеми та перспективи розвитку ресурсів довідкової біографічної інформації – сукупностей документів у інформаційних системах (бібліотеках, архівах, банках даних тощо), систематизованих і впорядкованих для швидкого і зручного практичного використання з метою забезпечення потреб суспільства у точних, достовірних історико-біографічних даних про діячів минулого та відомостях про знаних сучасників, необхідних для функціонування сфер освіти й виховання, науки, культури, державного управління. Проаналізовано теоретичний, науково-методичний та організаційний досвід їх нагромадження, систематизації, опрацювання та поширення, який має актуальне значення для розвитку біографічної інформаційної справи в Україні. Увага зосереджена на досвіді формування друкованих і електронних ресурсів довідкової біографічної та біобібліографічної інформації в Україні та значенні його для розгортання інтегрованих, тематичних та регіональних ресурсів, місці і ролі бібліотечних установ у нагромадженні, систематизації, опрацюванні і поширенні біографічної інформації.
Дод.точки доступу:
Національна академія наук України
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)

Знайти схожі

17.


    Устінов, Олександр.
    Мультирезистентний туберкульоз в Україні: причини поширення та шляхи подолання [Текст] / О. В. Устінов // Український медичний часопис. - Київ : Моріон, 2018. - N 1. - С. 39-41

Кл.слова (ненормовані):
лікування туберкульозу -- соціально-психологічна підтримка -- протитуберкульозні препарати

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

18.


    Степура, Іван Сергійович.
    Особливості використання платформи open conference systems при реалізації сайту openedu.kubg.edu.ua [Текст] / І. С. Степура // Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету. - Київ : Київ. ун-т імені Бориса Грінченка, 2015. - N 1. - С. 126-133DOI 10.28925/2414-0325.2015.1.126133. - Библиогр. в конце ст.

Кл.слова (ненормовані):
наукові конференції -- наукові е-журнали -- відкриті системи
Анотація: Системи організації наукових конференцій спрощують і роблять ефективнішим функціонування організаційних комітетів, проте вони досі не набули значного поширення в Україні. Причинами цього є недостатня обізнаність організаторів конференцій щодо даних систем, не усвідомлення доцільності їх використання, відсутність україномовних локалізацій таких систем. Цим зумовлюється проблема дослідження – вивчення особливостей застосування даних систем для забезпечення максимальної автоматизації та ефективного використання ресурсів у процесі організації наукових конференцій.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://openedu.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 4 : ГП ІБВ (1), ГП ЧЗ (2), Ф2 (1)
Вільні: ГП ІБВ (1), ГП ЧЗ (2), Ф2 (1)


Знайти схожі

19.


    Іванов, М. С.
    Поширення донецьких кубків серед поховань інгульської катакомбної культури [Текст] / М. С. Іванов // Археологія : науковий журнал. - 2020. - № 4. - С. 65-72. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0235-3490

Кл.слова (ненормовані):
інгульська катакомбна культура -- донецька катакомбна культура -- кераміка -- кубок -- середня бронза -- імпорт -- міграція

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

20.


    Кириленко, Катерина Михайлівна.
    Еволюція моделей поширення інновацій як свідчення трансформації інноваційної культури [Текст] / К. М. Кириленко // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв = National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald : щоквартальний науковий журнал. - 2019. - № 3. - С. 24-28. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2226-3209

Кл.слова (ненормовані):
дифузія інновацій -- лінійна модель поширення інновацій -- системна модель поширення інновацій -- інноваційна культура

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

21.
   616.98
   П 24


    Педагогічним працівникам про ВІЛ/СНІД [Текст] : навчально-методичний посібник : в 2 т. / Академія педагогічних наук України, Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи, МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні"; упоряд. Л. І. Гриценок. - Київ : Ніка-Центр, 2005 - . - ISBN 906-521-349-0.
   Том 1. - 2005. - 228 с. - ISBN 906-521-347-4 : 10.00 грн., 2.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Специфічні інфекції--ВІЛ / СНІД--Навчально-методичні посібники

Кл.слова (ненормовані):
шляхи передачі -- збудник -- клінічні прояви -- поширення епідемії -- законодавство -- статистика
Дод.точки доступу:
Гриценок, Л. І. \упоряд.\
Академія педагогічних наук України
Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи
МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні"


Примірників всього: 2
Левка Лук'яненка, 13-Б. Філія 1 (2)
Вільні:
Левка Лук'яненка, 13-Б. Філія 1 (2)

Знайти схожі

22.


    Самохіна, Наталія.
    Наповнення сайту наукового журналу як складника системи менеджменту знань [Текст] / Н. Самохіна, І. Пелюховська // Бібліотечний вісник = Bibliotechnyi visnyk : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2022. - № 3. - С. 23-30 . - ISSN 1029-7200

Кл.слова (ненормовані):
вебсайт -- науковий журнал -- комунікативна ефективність сайту -- міжнародна наукометрична база -- пошукова система
Анотація: Аналіз ефективності використання сайту наукового журналу як інструмента системи управління знаннями, особливо стосовно його комунікативної політики й досліджень у мережі Інтернет і розроблення на цій основі рекомендацій щодо вдосконалення системи оперативного поширення нових наукових знань. Методи дослідження. Для досягнення поставленої мети застосовувався спектр наукових підходів та методів – теоретичний, системний та структурний підходи; емпіричні методи, методи порівняльного та логічного аналізу. Наукова новизна полягає в аналізуванні основних завдань створення вебсайту наукового періодичного видання та представленні функцій, які він повинен забезпечувати; поданні критеріїв для оцінки рівня вітчизняних наукових журналів; аналізуванні вимог міжнародних наукометричних баз даних та аналітичних пошукових систем до наукових періодичних видань, що мають бути представлені на вебсайті, в представленні результатів аналізу комунікативної ефективності сайтів наукових журналів на прикладі періодичних видань Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Висновки. Результати проведеного дослідження підтвердили достатньо високий рівень комунікативної ефективності сайтів наукових журналів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, актуальність тематичної спрямованості розділів журналів і досліджень авторів статей. Подальші дослідження повинні бути спрямованими на розроблення і обґрунтування системи заходів з активнішого просування сайтів наукових періодичних журналів на зарубіжних ринках, зокрема із застосуванням можливостей соціальних мереж
Дод.точки доступу:
Пелюховська, Інна


Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

23.


    Головань, Тарас.
    Релігія в антиімперській стратегії Івана Нечуя-Левицького [Текст] / Т. Головань // Літературний процес: методологія, імена, традиції. Філологічні науки : збірник наукових праць. - 2023. - № 22. - С. 28-35DOI https://doi.org/10.28925/2412-2475.2023.22.4. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
релігія -- пристрасті -- протестантизм -- пантеїзм -- християнство -- Іван Нечуй-Левицький
Анотація: Предмет цієї розвідки – місце релігії в антиімперській практиці І. Нечуя-Левицького. Загальні антиімперські інтенції письменника в художніх творах, публіцистиці, листуванні проаналізовано в низці розвідок. Однак питання релігії в цьому контексті належно не висвітлено. У цьому полягає актуальність студії. Мета дослідження – з’ясувати своєрідність застосування Нечуєм-Левицьким релігії як аргументу проти імперії. Для досягнення поставленої мети розглянуто концепцію людини у творах письменника у світлі християнської антропології; проаналізовано пояснення Нечуєм причин поширення протестантизму на українських теренах у другій половині ХІХ століття, а також особливості зображення ним протестантів; вияснено трактування письменником природи релігії. У дослідженні застосовано здебільшого методи аналогії та гіпотези. Зроблено такі висновки. 1. У зображенні персонажів Нечуй застосовує християнську антропологію, зокрема учення про гріхи-пристрасті, але вкорінює їх не в метафізичне, а в суспільне зло. Пристрасті розпалює суспільство, усталену структуру якого підтримує імперія. У такий спосіб автор конструює аргумент проти імперської влади. 2. У поясненні причин поширення протестантизму письменник зміщує акцент із німців-колоністів і вірян (офіційний погляд) на самих священників, які застосовували російську мову як чинник домінування і втрачали живий зв’язок із паствою. Зображення представників протестантських конфесій свідчить, що Нечуй-Левицький розумів раціональну природу протестантської релігійності, її здатність задовольняти духовні потреби та залученість до проєктів просвіти й релігійної свободи. 3. Загалом релігію письменник трактує як магічну дію, а в реалізації магічного впливу проводить чітку межу між давньою релігією українців (пантеїзмом), яка виростала з багатої народної уяви, оживлюючи та опоетизовуючи світ, та християнським монотеїзмом, що притлумлював уяву, зосереджуючи її на одному об’єкті. Нечуй-Левицький підштовхує до думки, що пантеїзм як простір стихійної релігійної фантазії органічно народний, а християнський монотеїзм як простір зашореної та централізованої уяви імпліцитно імперський. Тож ці релігії становлять один із проявів протистояння між народом та імперію. Притлумлена християнством народна фантазія, таким чином, послужила ще одним аргументом проти імперії. Ці висновки можуть стати підґрунтям для подальшого дослідження місця релігії у творах Нечуя-Левицького, антиімперських інтенцій його творчості та української літератури загалом.

Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (3), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (3), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

24.
323.112(477)(497.15)
У 45


   
    Українці Хорватії [Текст] : матеріали і документи, наукові праці та статті. Книга друга / Українська громада Республіки Хорватія ; упорядник С. Бурда. - Загреб : Українське культурно-просвітнє товариство "Кобзар", 2020. - 317 с. - ISBN 978-953-8108-03-7 : 50.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Внутрішня політика--Поширення національностей--Українці

Кл.слова (ненормовані):
українська еміграція -- Ukrainian emigration -- міжвоєнна еміграція -- interwar emigration -- національна ідентичність -- national identity -- русини -- Rusyns -- колабораціоналізм -- collaborationism
Дод.точки доступу:
Бурда, Славко \упорядник.\
Українська громада Республіки Хорватія


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)

Знайти схожі

25.


    Андрощук, Геннадій.
    Стратегія ліцензування технологій COVID-19 для прискорення розробки і поширення інновацій [Текст] / Г. Андрощук // Інтелектуальна власність : науково-практичний журнал. - 2020. - № 5. - С. 58-59 . - ISSN 1608-6422


Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

26.


    Коблянська, І.
    Навички і потреби представників академічної спільноти України в контексті концепції відкритої науки [Електронний ресурс] / І. Коблянська, І. Костецька. - Електронні текстові дані // Неперервна професійна освіта: теорія і практика : науковий журнал. - 2023. - Вип. 4. - С. 42-53, DOI 10.28925/1609-8595.2023.4.4. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1609-8595. - ISSN 2412-0774

Кл.слова (ненормовані):
відкрита наука -- науково-педагогічний персонал -- опитування -- професійний розвиток -- цифрові навички
Анотація: У сучасному цифровому світі, вміння працювати з даними є необхідними складниками професійної компетентності дослідника. Моніторинг та оцінка розвиненості відповідних знань та навичок, а також потреб науковців у цих сферах мають бути основою розробки програм професійного розвитку та підвищення кваліфікації. Дане дослідження презентує результати опитувань науково-педагогічних працівників щодо знань та навичок роботи з даними та інтернаціоналізації дослідницької роботи, проведених авторами під час реалізації освітнього проєкту «Сприяння розвитку емпіричних академічних досліджень в Україні» (Enhancing Empirical Academic Research in Ukraine, ERIKA) у 2023 р. Загалом у навчальних сесіях проєкту (березень та жовтень 2023 р.) прийняли участь понад 60 осіб з 13 регіонів України, що представляли 29 закладів освіти. До опитувань долучились понад 50 осіб. Учасники опитувань представляють різні галузі наук, позиції в кар’єрній ієрархії (старший викладач, доцент, професор, завідувач кафедри та ін.) та мають різний рівень освіти (магістр, кандидат наук, доктор наук). Результати дослідження свідчать про те, що більшість респондентів лише поверхнево обізнані з концепцією відкритої науки, не мають розвинених навичок роботи з різними форматами файлів, пошуку даних, належного оформлення цитувань та поширення результатів досліджень з використанням цифрових сервісів. Разом із тим встановлено, що дослідники мають високу мотивацію щодо отримання цікавих наукових результатів та участі в процесах інтернаціоналізації. Це свідчить про важливість та актуальність створення добре продуманих програм професійного навчання та підвищення кваліфікації науковців для повноцінної реалізації науково-дослідного потенціалу та успішної інтеграції України в Європейський дослідницький простір.
Перейти до зовнішнього ресурсу http://npo.kubg.edu.ua/

Дод.точки доступу:
Костецька, І.


Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

27.


    Сошинська, Вікторія.
    Всеукраїнський конкурс "Бібліотека року" як інструмент поширення інноваційного досвіду в бібліотечній справі [Текст] / В. Сошинська // Вісник Книжкової палати : науково-практичний журнал. - 2020. - N 3. - С. 45-52. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2076-9326

Кл.слова (ненормовані):
бібліотека -- бібліотечні інновації -- Українська бібліотечна асоціація -- інноваційні бібліотечні проєкти -- прогресивний досвід -- реплікація інноваційних ідей

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

28.


    Зражевська, Ніна.
    Комунікативні трансформації як наслідок розвитку сучасних цифрових інтернет-технологій [Текст] / Н. Зражевська, О. Литвиненко // Інтегровані комунікації = Integrated communication : науковий журнал. - 2023. - Вип. 1. - С. 36-41DOI 10.28925/2524-2644.2023.155. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
комунікативні трансформації -- цифрові медіа -- ехо-камера -- конвергенція -- штучний інтелект -- публічна сфера -- цифрова ідентичність
Анотація: Сучасне суспільство характеризується перетворенням комунікаційних процесів внаслідок експансії цифрових та інтернет-технологій, особливо у формі Web 2.0, розвитку постінформаційного суспільства і посткультури. Комунікаційний медіапростір все більше вбирає в себе мережа, цифрові технології змінюють публічну сферу як спільну платформу комунікації, збільшується присутність цифрових ідентичностей, з’являються бульбашки фільтрів та ехокамери, зростають такі явища, як культура відміни, постправда і постжурналістика. Комунікативні трансформації насамперед пов’язані з проблемою впливу нових цифрових медіа – онлайн-медіа та штучного інтелекту, що актуалізують питання того, як нові конвергентні технології змінюють публічну сферу, а отже комунікативні стратегії. Актуальним на сьогодні є з’ясування низки питань, зокрема, як онлайн комунікація впливає на комунікацію оффлайн, яким чином несвідомий і символічний актор – цифровий алгоритм ШІ – формує специфічні риси соціальних взаємодій? Важливим фактором залишається також негативний вплив штучного інтелекту та ефект поширення псевдонаукових знань, складності їх верифікації. У статті порушується проблема появи нового соціального актора – штучного інтелекту, а також проблема цифрових ідентичностей, які можуть повністю не збігатися з реальною людиною або збігатися лише частково. Метою статті є окреслення важливих комунікативних трансформацій, спричинених розвитком сучасних цифрових медіа. Реалізація мети передбачає виконання таких завдань: опис основних методологічних підходів для аналізу проблеми комунікативних трансформацій, обґрунтування їх залежності від нових цифрових медіа; визначення загальних комунікативних стратегій через появу нових гібридних цифрових медіа. У статті з’ясовано, що розвиток цифрових технологій, а особливо ШІ призводить до комунікативних трансформацій у публічній сфері, особливо завдяки формуванню ехо-камер, цифрових ідентичностей, віртуалізації, ігрофікації та бліцкомунікації, які зумовлюють процес сучасних культурних змін.
Дод.точки доступу:
Литвиненко, Олександр


Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

29.


    Підгорбунський, Микола Анатолійович.
    Періодизація поширення багатоголосної музики та запровадження лінійної нотації в Україні [Текст] / М. А. Підгорбунський // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв = National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald : щоквартальний науковий журнал. - 2021. - № 1. - С. 146-151. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2226-3209

Кл.слова (ненормовані):
реформаційні течії -- музичні капели -- багатоголосна музика -- лінійна нотація

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

30.


    Харченко, Олег.
    Медіакомунікації, когнітивні аспекти, український гумористичний дискурс воєнного часу [Текст] / О. Харченко // Інтегровані комунікації = Integrated communication : науковий журнал. - 2023. - Вип. 1. - С. 57-67DOI 10.28925/2524-2644.2023.159. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
журналіст на війні -- дезінформація -- інформаційна політика -- інформаційна війна -- стандарти журналістики -- медіа -- аудиторія
Анотація: Журналістика і війна або журналістика в умовах війни – це особливий тип журналістики, специфічної медіакомунікації, яка спрямована на висвітлення військових конфліктів. Україна сьогодні бере безпосередню участь у війні, тому дуже важливо дослідити зміни, які відбулись в журналістиці протягом військового протистояння України і російської федерації. У статті було проаналізовано, як змінилася робота українського журналіста в умовах війни з точки зору як аудиторії, так і самих журналістів. Головні акценти зосереджено на аналізі професійних навичок журналістів, які трансформуються під впливом війни і накладають на журналістів багато відповідальності й обмежень, та специфіки інформаційної війни як другого фронту. Журналістська діяльність в умовах війни проаналізована з погляду соціальної відповідальності та боротьби за інформаційний простір в умовах пропаганди і фейків, які є невід’ємною складовою частиною боротьби за перемогу. Дезінформація та поширення фейкових новин, які є інструментами суспільно-політичного та воєнного протистояння, також стали предметами цього дослідження. Отримувачам новинних повідомлень важливо розвивати вміння критично мислити, перевіряти факти, аналізувати першоджерела для встановлення правдивої інформації. Такі вміння значно полегшують роботу українських журналістів, а пропагандистам з країни-агресорки буде важко завоювати голови та серця наших людей, які дотримуються інформаційної гігієни. У статті досліджено особливу мову медіа в умовах війни, проаналізовано зміну в риториці журналістів, трансформацію мовлення та введення в сучасний вжиток неологізмів, пов’язаних з війною, які грають значну роль у журналістських наративах, проведено кореляцію та відповідність між інформаційною політикою і журналістськими стандартами, які можуть видозмінюватись в умовах війни. Спираючись на іноземний досвід, зокрема Ізраїлю, наведено приклади медіамоделей, які можуть бути застосовані в українському контексті. Важливо, щоб українські фахівці змогли грамотно та професійно побудувати медіасвіт в умовах війни так, щоб це не зашкодило ні військовим, ні жертвам російської агресії.

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

 1-30    31-60   61-90   91-120   121-150   151-180      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)