Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Наукові періодичні видання Університету (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=символічний<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-25 
1.


    Dzeban, O.
    Axiological portrait of information society = Аксіологічний портрет інформаційного суспільства / O. Dzeban, O. Aleksandrova, N. Vinnikova // Схід = Skhid : аналітично-інформаційний журнал. - 2019. - № 5. - P13-19. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1728-9343. - ISSN 2411-3093

Кл.слова (ненормовані):
мережеве суспільство -- віртуальне -- аксіальна інформація -- інфологема -- гедонізм
Анотація: Актуальність статті зумовлена триваючою в суспільстві дискусією про переваги та недоліки інформатизації та інформаційного суспільства, його проблеми і ризики. Основне коло проблем пов'язано з постійною трансформацією та соціальною нестабільністю, а отже, й зміною світоглядного поля особистості; переваги інформаційного суспільства прийнято пов'язувати з постійним розвитком, творчістю, свободою і відкриттям нових шляхів реалізації особистості та її комунікаційних можливостей. Використовуючи принципи постнекласичної методології, автори досліджують проблему ціннісних змін в умовах інформаційного суспільства і виділяють при цьому деякі важливі контексти інфосоціогенезу: контекст мережних координацій, етичний контекст та символічний контекст (віртуалізація та міфологізація інформаційного простору). Обґрунтовується, що реалії сучасного суспільства формують численні, часом діаметрально протилежні, цінності, що призводить до знецінення кожної з них і позбавляє світогляд консолідуючого принципу. Автори описують сукупність механізмів мережевої координації особистості і показують, що їх дія (конструктивна і деструктивна) уможливлює надзвичайне урізноманітнення досвіду людини, який набувається через множинність і одночасність віртуальних практик у різних сферах життя (симулякризація) і часто хибно видається за справжній досвід особи. Показано, що етичні трансформації інформаційного суспільства найбільше пов'язані з темою соціальної стійкості особистості, яка часто не усвідомлює межі своєї свободи у інформаційному просторі, а символічний контекст інфосоціогенезу у вигляді віртуалізації та міфологізації, характеризується створенням та соціальною запитаністю культурних форм, що продукують віртуальні патерни реальності (симулякри).
Дод.точки доступу:
Aleksandrova, O.
Олена Александрова
Vinnikova, N.
Наталія Віннікова
Олександр Дзьобань


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)


Знайти схожі

2.
821.161.2.09Шевченко
G71


    Grabowicz, G. G.
    The Poet as Mythmaker [Текст] : A Study of Symbolic Meaning in Taras Ševčenko / G. G. Grabowicz. - Cambridge ; Massachusets : Harvard University Press for the Harvard Ukrainian Research Institute, 1982. - 170 с. - (Monograph Series). - ISBN 0-674-678-52-4 : 45.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Літературознавство--Українська література

   Українська література--Критика та аналіз


Кл.слова (ненормовані):
міфотворець -- поет -- символічний
Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч ; 1814-1861) \про твір\


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)

Знайти схожі

3.


    Horban, O.
    The main approaches to the study of the city phenomenon as a social system = Основні підходи до дослідження феномену міста як соціальної системи / O. Horban, A. Nesterovskyi // Схід = Skhid : аналітично-інформаційний журнал. - 2021. - № 1. - P25-30. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1728-9343. - ISSN 2411-3093

Кл.слова (ненормовані):
феномен міста -- місто як соціальна система -- теоретичний досвід дослідження міського простору -- концептуальні підходи до вивчення міста
Анотація: У статті розглядаються актуальні для сучасної соціальної філософії питання, що стосуються теоретичних підходів до дослідження феномену міського простору. Автори показують, яким чином соціальна феноменологія міста вивчається в межах соціально-економічного, соціокультурного, соціальноекологічного та урбаністичного підходів. Аналіз робіт представників названих підходів дозволив виділити кілька вимірів міста як соціального феномена і трендову проблематику відповідних наукових досліджень. Так, в рамках посторового виміру місто має вивчатися як взаємодія фізичного та соціального простору, що дає різні конфігурації культурно-духовного рівня життя людей; політико-адміністративний вимір націлює дослідника на вивчення діяльності і взаємодії формальних організацій і адміністративних структур в частині задоволення широкого кола людських потреб. Економічний вимір міста дозволяє розглядати його як місце концентрації постійно діючих ринків, що призводять до зростання споживання і розвитку споживчої культури соціальних спільнот і груп; комунікаційний – як синергетичну систему пересічних потоків інформації, під впливом і на основі яких здійснюється комплексна взаємодія соціальних індивідів, соціальних інститутів і груп з метою виробництва, використання та розподілу матеріальних і духовних благ. У соціокультурному ракурсі місто постає як символічний рівень існування колективних уявлень, цінностей, соціальних, культурних кодів і особливе значення тут має так званий «міський міф».
Дод.точки доступу:
Nesterovskyi, A.
Антон Нестеровський
Олександр Горбань


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)


Знайти схожі

4.
   373.5.015.31
   Б 51


    Бернацька, Ольга Борисівна.
    Арт-терапія у вихованні самостійності підлітків / О. Б. Бернацька. - Київ : Редакції загальнопедагогічних газет, 2012. - 117 с., [1] с. - (Бібліотека "Шкільного світу" : заснована у 2003 р. Психолог. Соціальний педагог. Бібліотека). - 3.00 грн
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Педагогіка--Виховання школярів--Підлітки--Навчальні видання

Кл.слова (ненормовані):
я-інтеграція -- філіо-арт-терапія -- символічний ресурс

Примірників всього: 3
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1),
Бульвар І. Шамо, 18/2 (1),
Фаховий коледж «Універсум» (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1),
Бульвар І. Шамо, 18/2 (1),
Фаховий коледж «Універсум» (1)

Знайти схожі

5.


    Бондарчук, Ярослава Віталіївна.
    Формування антиномічної концепції Бога в філософії та мистецтві християн II - VI століть [Текст] / Я. В. Бондарчук // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв = National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald : щоквартальний науковий журнал. - 2020. - № 3. - С. 46-54. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2226-3209

Кл.слова (ненормовані):
ранньохристиянське мистецтво -- ранньохристиянські концепції антиномічної природи Бога -- символічний образ -- алегоричний образ -- міметично-духовний образ

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

6.
Шифр: В925416057/2020/1
   Журнал

Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв [Текст] : щоквартальний науковий журнал/ Міністерство культури України, Нац. акад. керівних кадрів культури і мистецтв. - Київ : Міленіум, 2015 - . - ISSN 2226-3209. - Виходить кожного кварталу
2020р. № 1
Зміст:
Борейко, Юрій Григорович. Інтерпритація культурної події в умовах соціальних змін: український вимір / Ю. Г. Борейко. - С.3-7. - Бібліогр. в кінці ст.
Красівський, Орест Якубович. Міжкультурна комунікація в контексті глобалізації та її вплив на самовизначення українців Закарпаття / О. Я. Красівський, Д. О. Красівський. - С.8-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Шман, Світлана Юріївна. Методологічні засади експертної діяльності в Україні / С. Ю. Шман. - С.19-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Єргієв, Іван Дмитрович. Феномен авторсько-виконавської постнеокласичної творчості як наукова проблема (діалектично-творча колізія "автор-артист") / І. Д. Єргієв. - С.25-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Жовква, Ольга . Символічний зміст сакральних об’єктів світових релігій / О. І. Жовква. - С.31-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Клековкін, Олександр Юрійович. Періодизація і метод історії театру: маркери / О. Ю. Клековкін. - С.34-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Опанасюк, Олександр Петрович. Про розрізнення змістової конфігурації та структуру інтернаціональності / О. П. Опанасюк. - С.39-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Храмова-Баранова, Олена Леонідівна. Вплив графічних технік на розвиток образотворчого мистецтва і дизайну в Україні / О. Л. Храмова-Баранова. - С.45-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Школьна, Ольга Володимирівна. Продукування високого фаянсу на Пациківській фаянсовій фабриці впродовж 1912-1939 рр. / О. В. Школьна. - С.50-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Антошко, Марина Олегівна. Розвиток фортепіанного мистецтва у Китаї / М. О. Антошко. - С.55-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Батанов, Виктор Юрьевич. Европейские традиции фортепианной музыки в творчестве китайских композиторов XX века / В. Ю. Батанов. - С.60-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Дем’янчук, Андрій Львович. Філософські та богословські основи іконотворчості / А. Л. Дем’янчук. - С.68-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Міщенко, Ірина Іванівна. Живопис Артема Присяжнюка: від тематичної картини до абстрактної композиції / І. І. Міщенко. - С.80-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Оборська, Світлана Валентинівна. Специфіка орнаментальної стилізації декору стилю модерн / С. В. Оборська. - С.84-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Павлюк, Тетяна Сергіївна. Становлення та тенденції розвитку спортивного бального танцю в Німеччині / Т. С. Павлюк. - С.88-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Підлипська, Аліна Миколаївна. Репертуар балетного театру радянської України другої половини 20-х років XX століття у світлі критики / А. М. Підлипська. - С.93-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Плахотнюк, Олександр Анатолійович. Героїко-патріотична спрямованість сучасної хореографії в рамках фестивалю "Сурми звитяги" / О. А. Плахотнюк. - С.97-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Погребняк, Галина Петрівна. Образ автора в кіномистецтві як відображення картини світу Частина 2. Автор і герой: кінематографічний вимір / Г. П. Погребняк. - С.103-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Северин, Віктор Дмитрович. Дизайн виставкових експозицій у сучасній проектно-художній діяльності / В. Д. Северин, Н. В. Северин, О. П. Проценко. - С.109-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Москаленко-Висоцька, Олена Миколаївна. Особливості релевантності української екранізації / О. М. Москаленко-Висоцька. - С.120-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Дружинець, Маріанна Ігорівна. Міжнародний пісенний конкурс євробачення як важливий етап інтеграції української культури / М. І. Дружинець. - С.125-129. - Бібліогр. в кінці ст.
Лук’яненко, Катерина Аркадіївна. Український балетний театр 1960-1970-х рр.: сценічні практики / К. А. Лук’яненко. - С.130-135. - Бібліогр. в кінці ст.
Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

7.
Шифр: В651854400/2017/3
   Журнал

Всесвітня література в школах України [Текст] : науково-методичний журнал. - Київ : Педагогічна преса, 1976 - . - Виходит раз на два місяця
2017р. № 3
Зміст:
Бицько, Оксана. Зберегти українську модель мовно-літературної освіти! / О. Бицько. - С.2-3
Кл.слова: інтеграція предметів, новий стандарт освіти, мовно-літературна освіта
Ненько, Ігор. Кинути камінець у стоячу воду : Про кризу дитячого читання, її причини та шляхи подолання / І. Ненько. - С.4-8
Кл.слова: криза дитячого читання, вікові можливості дітей, моралізаторство
Ялтанець, Тетяна Леонідівна. Зарубіжні письменники та Україна / Т. Л. Ялтанець. - С.8-9
Кл.слова: стандарт освіти, зарубіжні письменники, взаємозв’язки літератур
Єрошенко, Маргарита. Право на життя : Урок за оповіданням А. Чехова "Спати хочеться" / М Єрошенко. - С.10-12
Кл.слова: план-конспект уроку, Чехов Антон, Спати хочеться, про твір 6 клас, зарубіжна література, 6 клас
Хамбекова, Лариса. Мистецтво жити і любити : Урок-дослідження за романом Л. Толстого "Анна Кареніна". Лев Толстой. Роман "Анна Кареніна". Основні проблеми твору. Загальнолюдське значення роману / Л. Хамбекова. - С.12-15
Кл.слова: план-конспект уроку, Толстой Лев, Анна Кареніна, про твір, аналіз твору
Романчикова, Любов. Гармонія з природою - запорука щастя : Урок за темою "Е. Хемінгуей. "Старий і море" - повість-притча про людину. Філософсько-символічний зміст твору" / Л. Романчикова. - С.16-18. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: план-конспект уроку, Хемінгуей Ернест, Старий і море, про твір, філософія художнього твору
Лисак, Людмила. Шкільний театр: про проблеми і не тільки / Л. Лисак. - С.19-21
Кл.слова: шкільний театр, долучення, мистецтво
Говорунець, Зоя. У Дивокраї треба опинитись! : Урок-подорож за повістю-казкою Льюїса Керролла "Аліса в Країні Див" / З. Говорунець. - С.22-25
Кл.слова: план-конспект уроку, Керролл Льюїс, Аліса в Країні Див, про твір, зарубіжна література, 5 клас
Віннічук, Галина. Хай мирним буде небо! : Урок за поемою Г. Лонгфелло "Пісня про Гайавату" / Г. Віннічук. - С.26-28
Кл.слова: план-конспект уроку, Лонґфелло Генрі Водсворт, Пісня про Гайавату, про твір, зарубіжна література, 7 клас
Первак, Олександр. Орієнтовне планування уроків зарубіжної літератури / О. Первак [та ін.]. - С.29-56
Інші автори: Сунік Г., Якобчук І., Березовська С.
Кл.слова: план-конспект уроків, методика викладання зарубіжної літератури, зарубіжна література, 8 клас
Первак, Олександр. Бароко як доба і як художній напрям в європейській літературі і мистецтві. Видатні представники європейського бароко та їх здобутки : Урок № 48 / О. Первак [и др.]. - С.29-32
Інші автори: Сунік Г., Якобчук І., Березовська С.
Кл.слова: план-конспект уроку, барокова доба, зарубіжна література, 8 клас
Первак, Олександр. Луїс де Гонгора-і-Арготе. "Галерник". Втілення у вірші провідних тем барокової літератури. Символічність твору. Образ ліричного героя : Урок № 49 / О. Первак [и др.]. - С.32-34
Інші автори: Сунік Г., Якобчук І., Березовська С.
Кл.слова: Гонгора-і-Арготе Луїс, Галерник, про вірш, план-конспект уроку, зарубіжна література, 8 клас
Первак, Олександр. Дж. Донн. "Священні сонети". Сонет 19 ("Щоб мучить мене..."). Напруга почуттів ліричного героя. Символічність твору. Поетична мова : Урок № 49 / О. Первак [и др.]. - С.35-38. - Библиогр. в конце ст.
Інші автори: Сунік Г., Якобчук І., Березовська С.
Кл.слова: план-конспект уроку, Донн Джон, 19-й сонет Щоб мучить мене..., про твір, Донн Джон, Священні сонети, про твір
Первак, Олександр. Історичні умови, філософське та естетичне підгрунтя класицизму. Характерні ознаки класицизму як художнього напряму : Урок № 50 / О. Первак [и др.]. - С.38-41
Інші автори: Сунік Г., Якобчук І., Березовська С.
Кл.слова: план-конспект уроку, класицизм, КЛАСИЦИЗМ в українському мистецтві
Первак, Олександр. Мольєр (1622-1673) - майстер класицистичної комедії. Художнє новаторство Мольєра в драматургії, вплив його відкриттів на світове театральне мистецтво : Урок № 51 / О. Первак [и др.]. - С.41-44
Інші автори: Сунік Г., Якобчук І., Березовська С.
Кл.слова: план-конспект уроку, Мольєр Жан Батист, про нього, зарубіжна література, 8 клас
Первак, Олександр. Історія створення комедії "Міщанин-шляхтич". Тематика і проблематика твору, його загальнолюдське значення : Урок № 52 / О. Первак [и др.]. - С.45-48
Інші автори: Сунік Г., Якобчук І., Березовська С.
Кл.слова: план-конспект уроку, Мольєр Жан Батист, Міщанин-шляхтич, про твір, зарубіжна література, 8 клас
Первак, Олександр. Основні образи комедії (пан Журден, пані Журден, графиня Дорімена, Клеонт та ін.). Порівняння образів персонажів (Журден - Клеонт, Журден - Дорант) : Урок № 53 / О. Первак [и др.]. - С.48-52
Інші автори: Сунік Г., Якобчук І., Березовська С.
Кл.слова: план-конспект уроку, образи комедії Ж. Б. Мольєра "Міщанин-шляхтич", зарубіжна література, 8 клас
Первак, Олександр. Засоби комічного (гумор, іронія, сатира, сарказм). (ТЛ) Комедія, сатира, сарказм. Поглиблення понять про гумор, іронію : Урок № 54 / О. Первак [и др.]. - С.52-55
Інші автори: Сунік Г., Якобчук І., Березовська С.
Кл.слова: план-конспект уроку, комедія, гумор
Первак, Олександр. Повідомлення на літературну тему. Виступ на засіданні Академії наук: "Похвала Мольєру" / О. Первак [и др.]. - С.55-56
Інші автори: Сунік Г., Якобчук І., Березовська С.
Кл.слова: план-конспект уроку, Мольєр Жан Батист, про нього, зарубіжна література, 8 клас
Кашуба, Євдокія Іванівна. Талановитим можеш ти не бути, але людяним... : Урок-роздум за повістю Анатолія Алексіна "Безумна Євдокія" / Є. І. Кашуба. - С.57-59
Кл.слова: план-конспект уроку, Алексін Анатолій, Безумна Євдокія, про твір, зарубіжна література, 8 клас
Козієва, Віталіна. Будьмо красивими! : Урок-дослідження за романом О. Уайльда "Портрет Доріана Грея" / В. Козієва. - С.60-62
Кл.слова: план-конспект уроку, Уайльд Оскар, Портрет Доріана Грея, про твір, зарубіжна література, 10 клас
Небеленчук, Ірина. Уже весняний вечір ніжно дихав... / І. Небеленчук. - С.62
Кл.слова: поезія, вірш, текст
Кашуба, Євдокія. Случайная встреча весною... / Є. Кашуба. - С.62
Кл.слова: поезія, вірш, текст
Шейман, Юлия. Я и мой внутренний мир : Урок - творческая мастерская / Ю. Шейман. - С.63-64
Кл.слова: план-конспект уроку, російська мова, 9 клас, внутрішній світ
Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

8.


    Гузь, Ольга.
    Символічний сенс сюжету п’єси "Носороги" Ежена Йонеско [Текст] / О. Гузь // Зарубіжна література в школах України : науково-методичний журнал. - 2020. - № 1. - С. 56-60

Кл.слова (ненормовані):
Носороги, п’єса -- проблема омасовлення -- символічний сюжет твору

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

9.


    Жалай, Юлія.
    Оскар Уайльд. "Хлопчик-зірка". Еволюція образу головного героя. Символічний зміст назви казки. Урок зарубіжної літератури, 5 клас [Текст] / Ю. Жалай // Всесвітня література в сучасній школі. - Київ : Освіта України, 2015. - N 11. - С. 9-10

Кл.слова (ненормовані):
план-конспект уроку -- Уальд О., Хлопчик-зірка, про твір -- зарубіжна література, 5 класи
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)


Знайти схожі

10.


    Жовква, Ольга .
    Символічний зміст сакральних об’єктів світових релігій [Текст] / О. І. Жовква // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв = National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald : щоквартальний науковий журнал. - 2020. - № 1. - С. 31-34. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2226-3209

Кл.слова (ненормовані):
сакральна (культова) споруда -- канонічність -- символіка форм -- символ

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

11.
Шифр: З659149/2020/1
   Журнал

Зарубіжна література в школах України : науково-методичний журнал/ Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. - Київ : Антросвіт, 1996 - . - Виходить щомісячно
2020р. № 1
Зміст:
Мітрофанова, Наталя. Сучасність уроку літератури залежить від особистості вчителя / Н. Мітрофанова. - С.4-9
Туряниця, Вікторія . Елементи компаративного аналізу на уроках зарубіжної літератури / В. Туряниця. - С.10-21
Орлова, Ольга. Сучасна підліткова література з психологічним ефектом (твори А. Ґавальди, К. Ґаґерупа на уроках зарубіжної літератури) / О. Орлова. - С.22-25
Ільчишин, Жанна. Класицизм як художній напрям у літературі XVII століття. Філософське та естетичне підґрунтя класицизму. Основні правила класицизму / Ж. Ільчишин. - С.28-34
Гузь, Ольга. Модерністські та неоавангардистські тенденції в драматургії другої половини XX століття. Формування "театру абсурду" як явища театрального авангарду в 1950-1960-х роках, його провідні ознаки / О. Гузь. - С.35-37
Гузь, Ольга. Фрідріх Дюрренматт - людина і митець. Художнє дослідження феномену влади - філософсько-етичне підгрунтя творчості Дюрренматта. Сенс авторської перестороги замальовки "Шахіст" / О. Гузь. - С.38-42
Гузь, Ольга. Ежен Йонеско - людина і митець. Зображення духовної та інтелектуальної спустошеності сучасного суспільства - провідна тема творчості драматурга / О. Гузь. - С.53-56
Гузь, Ольга. Символічний сенс сюжету п’єси "Носороги" Ежена Йонеско / О. Гузь. - С.56-60
Гузь, Ольга. Література постмодернізму: поняття постмодернізму, чинники розвитку в соціумі й культурі, принципи поетики, найяскавіші представники / О. Гузь. - С.60-63
Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

12.


    Зражевська, Ніна.
    Комунікативні трансформації як наслідок розвитку сучасних цифрових інтернет-технологій [Текст] / Н. Зражевська, О. Литвиненко // Інтегровані комунікації = Integrated communication : науковий журнал. - 2023. - Вип. 1. - С. 36-41DOI 10.28925/2524-2644.2023.155. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
комунікативні трансформації -- цифрові медіа -- ехо-камера -- конвергенція -- штучний інтелект -- публічна сфера -- цифрова ідентичність
Анотація: Сучасне суспільство характеризується перетворенням комунікаційних процесів внаслідок експансії цифрових та інтернет-технологій, особливо у формі Web 2.0, розвитку постінформаційного суспільства і посткультури. Комунікаційний медіапростір все більше вбирає в себе мережа, цифрові технології змінюють публічну сферу як спільну платформу комунікації, збільшується присутність цифрових ідентичностей, з’являються бульбашки фільтрів та ехокамери, зростають такі явища, як культура відміни, постправда і постжурналістика. Комунікативні трансформації насамперед пов’язані з проблемою впливу нових цифрових медіа – онлайн-медіа та штучного інтелекту, що актуалізують питання того, як нові конвергентні технології змінюють публічну сферу, а отже комунікативні стратегії. Актуальним на сьогодні є з’ясування низки питань, зокрема, як онлайн комунікація впливає на комунікацію оффлайн, яким чином несвідомий і символічний актор – цифровий алгоритм ШІ – формує специфічні риси соціальних взаємодій? Важливим фактором залишається також негативний вплив штучного інтелекту та ефект поширення псевдонаукових знань, складності їх верифікації. У статті порушується проблема появи нового соціального актора – штучного інтелекту, а також проблема цифрових ідентичностей, які можуть повністю не збігатися з реальною людиною або збігатися лише частково. Метою статті є окреслення важливих комунікативних трансформацій, спричинених розвитком сучасних цифрових медіа. Реалізація мети передбачає виконання таких завдань: опис основних методологічних підходів для аналізу проблеми комунікативних трансформацій, обґрунтування їх залежності від нових цифрових медіа; визначення загальних комунікативних стратегій через появу нових гібридних цифрових медіа. У статті з’ясовано, що розвиток цифрових технологій, а особливо ШІ призводить до комунікативних трансформацій у публічній сфері, особливо завдяки формуванню ехо-камер, цифрових ідентичностей, віртуалізації, ігрофікації та бліцкомунікації, які зумовлюють процес сучасних культурних змін.
Дод.точки доступу:
Литвиненко, Олександр


Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

13.


    Краснік, Олена.
    Шлях до мрії (вивчення повісті-притчі Річарда Баха " Чайка Джонатан Лівінгстон" із використанням прийомів позитивної терапії Носсрат Пезешкіана) / О. Краснік // Зарубіжна література : газета для вчителів та методистів зарубіжної літератури. - 2019. - N 5. - С. 28-32. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
Річард Бах, про нього -- Чайка Джонатан Лівінгстон, повість-притча -- символічний зміст

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

14.


    Кущик, Ірина Віталіївна.
    Мода в контексті символічного простору культури / І. В. Кущик // Культура і сучасність : альманах. - 2020. - № 1. - С. 73-78. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2226-0285

Кл.слова (ненормовані):
мода -- симулякр -- символічний простір -- історія культури -- історія моди -- філософія моди -- семіотичний аналіз -- знаковість моди

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

15.


    Кущик, Ірина Віталіївна.
    Співвідношення гендерних трансформацій та еволюції моди [Текст] / І. В. Кущик // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв = National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald : щоквартальний науковий журнал. - 2021. - № 3. - С. 67-71. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2226-3209

Кл.слова (ненормовані):
мода -- символічний простір -- гендер -- історія культури -- історія моди -- філософія моди -- семіотичний аналіз -- знаковість моди -- гендерні трансформації

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

16.


    Легкий, Микола.
    "Ім’я нове написане", або про деякі нерозшифровані наймення у прозі Івана Франка [Текст] / М. Легкий // Слово і час. - Київ : Фенікс, 2016. - № 8. - С. 3-10. - Библиогр. в конце ст.

Кл.слова (ненормовані):
франко Іван, про творчість -- символічний образ -- проза Івана Франка

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

17.


    Марголіна, І.
    Композиція Михайла Врубеля "Зішестя Святого Духа на апостолів" / І. Марголіна // Пам’ятки України: історія та культура. - 2013. - N 2 (184) лютий. - С. 36-45 : фот.цв.

Кл.слова (ненормовані):
склепіння -- п'ятидесятниця -- містично-символічний

Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (19.08.2013р. Прим. 1 - Б.ц.) (вільний)


Знайти схожі

18.


    Марголіна, І.
    Композиція Михайла Врубеля "Зішестя Святого Духа на апостолів" [Текст] / І. Марголіна // Пам’ятки України: історія та культура. - Київ : Національне газетно-журнальне видавництво, 2013. - № 2(184). - С. 36-45 : фот.цв.

Кл.слова (ненормовані):
склепіння -- п’ятидесятниця -- містично-символічний

Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (19.08.2013р. Прим. 1 - Б.ц.) (вільний)


Знайти схожі

19.


    Науменко, Л. П.
    Лінгвальна природа та категорійний статус професійного концепту [Текст] / Л. П. Науменко // Studia Philologica = Філологічні студії : збірник наукових праць. - 2016. - Вип. 6. - С. 63-70. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-2425

Кл.слова (ненормовані):
професійний концепт -- бізнес-дискурс -- архітектоніка концепту -- ментальна структура -- змістовий компонент
Анотація: У статті розглянуто лінгвальну природу та категорійний статус професійних концептів, притаманних англомовному бізнес-дискурсу. Особлива увага приділена огляду класифікаційних підходів до вивчення концептів у працях вітчизняних та зарубіжних вчених, визначенню характерних особливостей професійних концептів у світлі існуючих класифікацій, віднаходженню їх загальних та окремішніх ознак, реконструкції архітектоніки професійних концептів, яку формують поняттєвий компонент (змістова складова), смисловий компонент (смислові центри / семантичні ядра), образний компонент (образи «Я-схеми», образи-картинки / гештальти, образи-прототипи), символічний компонент (антропосимволи), оцінний компонент (оцінний стереотип) та схематичний компонент (фрейми, сценарії).
Перейти до зовнішнього ресурсу https://studiap.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 4 : Ф2 (1), Ф3 (1), ГП ІБВ (1), ГП ЧЗ (1)
Вільні: Ф2 (1), Ф3 (1), ГП ІБВ (1), ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

20.
Шифр: П534128/2013/2 (184) лютий
   Журнал

Пам’ятки України: історія та культура : науково-популярний ілюстрований журнал/ Міністерство культури України. - Київ : Національне газетно-журнальне видавництво, 1969 - . - Виходить щомісячно
2013р. № 2 (184)
Зміст:
Марголіна, І. Кирилівська церква: історія заснування та початки функціонування / І. Марголіна. - С.2-11 : фот.цв.
Кл.слова: КРАЄЗНАВЕЦЬ, ФРЕСКА, ЛІТОПИС
Марголіна, І. Шедевр українського бароко - дзвіниця / І. Марголіна, В. Ульяновський. - С.12-17 : фот.
Кл.слова: РЕСТАВРАЦІЯ, БРАМА, ЯРУС
Марголіна, І. Архітектурна загадка Кирилівської церкви / І. Марголіна. - С.19-25 : фот.цв.
Кл.слова: УСИПАЛЬНИЦЯ, РИЗНИЦЯ, РЕСТАВРАЦІЯ
Корнієнко, В. Перші служителі Кирилівської церкви диякон Федір та священник Мартин / В. Корнієнко. - С.26-31 : фот.цв.
Кл.слова: ЕПІГРАФІКА, ГРАФІТІ, КЛІР
Марголіна, І. Кирилівська церква у світлі останніх археологічних досліджень / І. Марголіна, В. Піоро. - С.32-35 : фот.цв.
Кл.слова: СКЛЕПІННЯ, ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ, ФУНДАМЕНТ
Марголіна, І. Композиція Михайла Врубеля "Зішестя Святого Духа на апостолів" / І. Марголіна. - С.36-45 : фот.цв.
Кл.слова: СКЛЕПІННЯ, П'ЯТИДЕСЯТНИЦЯ, МІСТИЧНО-СИМВОЛІЧНИЙ
Александрович, В. Кирилівська фреска "Богородиця у молінні перед Христом" / В. Александрович. - С.46-53 : фот.цв.
Кл.слова: ВІДРОДЖЕННЯ, ІКОНОГРАФІЯ, РЕЛІКВІЯ
Нікітенко, Н. Композиція "Перший Вселенський собор" у Софії Київській / Н. Нікітенко. - С.54-63 : фот.цв.
Кл.слова: НАВА, НАДБРАМНИЙ, НІМБ
Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (19.08.2013р. Прим. 1 - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

 1-20    21-25 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)