Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Наукові періодичні видання Університету (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=терор<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 80
Показані документи с 1 за 30
 1-30    31-60   61-80 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Генералюк, Леся
Назва : "Апокаліпсиси революцій", масовий терор, війна у рецепції очевидця подій М.Волошина
Місце публікування : Літературний процес: методологія, імена, традиції. Філологічні науки: збірник наукових праць/ Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2023. - № 1. - С. 35-45 (Шифр Л580023252/2023/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): громадянська поезія--публіцистика--історіософія--деспотизм--рабство--загарбницька політика--війна--апокаліпсис--більшовицький терор--провіденціалізм
Анотація: У статті пропонується новаторська інтерпретація творчого доробку Максиміліана Волошина 1917–1924 рр., який висвітлює його реакцію на апокаліптичні події початку ХХ ст. — революції, війни в Росії. Своє персональне розуміння так званої жовтневої революції та більшовицького терору, що прийшов після неї, поет, художник, мислитель, який сповідував європейські гуманістичні цінності, вичерпно висловив у широкому тексті — у поезії, публіцистичних статтях та щоденникових нотатках.
Знайти схожі

2.

Назва журналу :Літературний процес: методологія, імена, традиції -2023р.,N 21
Цікаві статті :
Безруков А. Генеза нової поетики у пізньосередньовічній Європі: проторенесансні візії Джакомо да Лентіні й Dolce Stil Nuovo/ А. Безруков (стр.6-13)
Бондарева О. “Закрите небо” Неди Нежданої: війна, пам'ять, травматичний жіночий досвід, усвідомлена деколоніальність/ О. Бондарева (стр.14-25)
Буцька К. Констеляція та нонселекція: принципи ацентризму у прозі Д. Уґрешич, О.Токарчук та О.Забужко (на матеріалі романів "Музей безумовної капітуляції" Д. Уґрешич, "Бігуни" О.Токарчук та "Музей покинутих секретів" О.Забужко)/ К. Буцька (стр.26-34)
Генералюк Л. "Апокаліпсиси революцій", масовий терор, війна у рецепції очевидця подій М.Волошина/ Л. Генералюк (стр.35-45)
Даниленко Л. Терапія травми: художня концепція подолання колективного болю (на прикладі творів сучасної української прози)/ Л. Даниленко (стр.46-56)
Жигун С. «Ноїв ковчег» Галини Гордасевич: як метафора маркує травму/ С. Жигун (стр.57-63)
Колодій В. Давня українська міфологія в ліриці Андрія Гарасевича/ В. Колодій (стр.64-71)
Левицька О. Митець і мистецтво в добу історичних катаклізмів: роман Катерини Лебедєвої «22. Містичний випадок на Вознесенському узвозі у Києві»/ О. Левицька (стр.72-79)
Маторіна Н. Катастрофічні мотиви у творах Бруно Шульца/ Н. Маторіна (стр.80-88)
Рябченко М. Війна як апокаліпсис: художні особливості відображення мілітарного досвіду в українській прозі про Першу світову/ М. Рябченко (стр.89-95)
Трофименко А. Категорія художнього часу в романі-епопеї "Темна вежа" С. Кінга/ А. Трофименко (стр.96-102)
Хіхлушко Б. Буття і смерть автора: від найдавніших часів до постмодернізму/ Б. Хіхлушко (стр.103-111)
Чернишова С. Топос кордону у сучасному американському міграційному романі/ С. Чернишова (стр.112-120)
Цікаві статті :
Знайти схожі


3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Генералюк, Леся
Назва : "Апокаліпсиси революцій", масовий терор, війна у рецепції очевидця подій М.Волошина
Місце публікування : Літературний процес: методологія, імена, традиції. Філологічні науки: збірник наукових праць/ Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2023. - № 21. - С. 35-45. - DOI 10.28925/2412-2475.2023.21.4 (Шифр Л580023252/2023/21). - DOI 10.28925/2412-2475.2023.21.4
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): громадянська поезія--публіцистика--історіософія--історичні алгоритми ти-ранії--деспотизм--рабство--загарбницька політика--війна--апокаліпсис--більшовицький те-рор--провіденціалізм
Анотація: У статті пропонується новаторська інтерпретація творчого доробку Максиміліана Воло-шина 1917–1924 рр., який висвітлює його реакцію на апокаліптичні події початку ХХ ст. — революції, війни в Росії. Своє персональне розуміння так званої жовтневої революції та біль-шовицького терору, що прийшов після неї, поет, художник, мислитель, який сповідував європейські гуманістичні цінності, вичерпно висловив у широкому тексті — у поезії, публі-цистичних статтях та щоденникових нотатках. В основу своєї концепції він поклав думку про зв’язок причин та наслідків історичних процесів. Жорстокістю завоювань, концентра-цією насильства в Росії він намагався логічно аргументувати й тим пояснити систематич-не руйнування своєї країни громадянами цієї ж країни. Волошин вказав на спонтанність та циклічний характер російської історії, на імморалізм правителів, їх дспотичний стиль керування державою, підкреслив антигуманну сутність державних структур у всі часи. Заслуга його в тому, що в роки червоного терору він відкрито говорив про масові вбивства, штучно поширюваний голод, тортури, страти 1919–1923 рр., документально фіксував злочини радянської влади та її представників. Змалював низку огидних типажів, породжених більшовицькою системою. Водночас, спираючись на числен-ні історичні джерела, розкрив корені російського тероризму, показав його витоки й етапи, а також представив варіанти вияву терору на рівні як влади, так і нижчих верств суспіль-ства. Завдяки паралелям з революційними сюжетами у європейських країнах, аналізу клю-чових подій та постатей в російській історії Волошин зміг показати не лише внутрішні ме-ханізми, котрі визначили роль Росії у «спільній трагедії людства», але й, вважаючи її країною з «безумною та страшною долею», країною-агресором, загрозою для всього цивілізованого світу, зумів подати маркери її нейтралізації.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Kurylchuk N.
Назва : "Terror-famine” as a way to build obedient society (on the example of Olevsk district villages In Zhytomyr region)
Паралельн. назвиТерор голодом» як спосіб побудови слухняного суспільства (на прикладі сіл Олевського району Житомирської області)
Місце публікування : Схід: аналітично-інформаційний журнал/ Київський університет імені Бориса Грінченка. - Маріуполь: Український культурологічний центр, 2021. - № 3/4. - С. 12-17. - ISSN 1728-9343ISSN 2411-3093 (Шифр С794174244/2021/3/4). - ISSN 1728-9343ISSN 2411-3093. - ISSN 1728-9343ISSN 2411-3093
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): колективізація--хлібозаготівлі--натуральні штрафи--терор голодом--голодомор--селяни--олевський район
Анотація: У статті показано здійснення радянською владою політики упокорення селян прикордонного Олевського району, що на Поліссі, через застосування терору голодом. На основі матеріалів Державного архіву Житомирської області, які вперше введено до наукового обігу, та залучення наявного джерельного та історіографічного масиву доведено, що Голодомор як геноцид застосовувався в селах району, як і по всій території України та масово знищував населення лише у 1933 р. Що ж до масової смертності в 1932 р. варто застосовувати поняття «голод» або «терор голодом» – чітко сплановану владою акцію з метою знищити ту кількість селян, які чинили опір владній політиці, і тим самим змусити всіх інших працювати в колгоспах з «повною віддачею». Детально вивчивши зміст матеріалів Олевського парткому та зведень 19-го Олевського прикордонного відділу, автор реконструює хід колгоспного будівництва в «Олевському прикордонні», наголошуючи на тому, що опір селян був шаленим. Це і спровокувало владу до застосування щодо невдоволених штучно створеного голоду, з метою побудови на кордоні ідеальних, показових для іноземних сусідів, господарств.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Масенко, Лариса
Назва : Тоталітарні практики руйнування родини і родинних стосунків
Місце публікування : Дивослово. Українська мова й література в навчальних закладах: науково-метод. журнал/ МОН України. - Київ, 2019. - N 1. - С. 40-44 (Шифр Д357007/2019/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): червоний терор--сталінський терор--тотальне стеження--павлік морозов--нова радянська людина--антропоморфний образ партії
Знайти схожі

6.

Назва журналу :Слово і час -2019р.,N 6
Цікаві статті :
Василенко В. Сповідь жертви й інтонація помсти: голод, терор і письмо/ В. Василенко (стр.3-19)
Хороб С. Леонід Білецький - історик української літератури/ С. Хороб (стр.20-30)
Мафтин Н. Окриленість словом: науковий універсум Степана Хороба/ Н. Мафтин (стр.31-37)
Томоруг-Знаєнко М. Відновлення себе через історію і міф: Маруся Чурай" Ліни Костенко/ М. Томоруг-Знаєнко (стр.39-45)
Набитович І. Євген Маланюк і Дарія Віковська. Мистецька трансформація історії княжого роду Федоровичів у поемі "Побачення"/ І. Набитович (стр.46-55)
Насмінчук Г. Роман А. Любки "Твій погляд, чіо-чіо-сан": кримінальний сюжет крізь оптику сценічного дійства/ Г. Насмінчук (стр.56-61)
Рябченко М. Комбатанська проза в сучасній українській літературі: жанрові та художні особливості/ М. Рябченко (стр.62-73)
Сулима В. До питання про історико-літературний та релігійно-філософський контекст одного поетичного твору Кирила Транквіліона Ставровецького/ В. Сулима (стр.74-84)
Бойко Н. О. Кониський та О. Барвінський: до історії співпраці/ Н. Бойко (стр.85-94)
Цікаві статті :
Знайти схожі


7.

Форма документа : Багатотомне видання
Шифр видання : 94(477)"1938/1943/В 11-858213844
Назва : Відлуння Великого терору: збірник документів у трьох томах. Том третій: Чекісти Сталіна в лещатах "соціалістичної законності". Его-документи 1938-1941 рр.
Вихідні дані : Київ: Видавець Захаренко В. О., 2019
Кільк.характеристики :936 с
ISBN, Ціна 978-966-2258-14-1: 60.00 грн.
ДРНТІ : 03.27
УДК : 94(477)"1938/1943":323.2 + 323.2
Предметні рубрики: Історія України-- Геноцид-- Терор
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): протоколи партійних зборів--великий терор--постанови партії--кримінальне провадження--засудження за порушення
Примірники :ГП КС(1)
Вільні : ГП КС(1)
Знайти схожі

8.

Форма документа : Багатотомне видання
Шифр видання : 94(477)"1938/1943/В 11-211830212
Назва : Відлуння Великого терору: збірник документів у трьох томах/ Національна академія наук України, Інститут історії України, Торонтський університет, Галузевий державний архів Служби безпеки України. Том другий: Документи з архівних кримінальних справ на співробітників органів НКВС УРСР, засуджених за порушення соціалістичної законності (жовтень 1938 - червень 1943 рр.) . Книга друга : УНКВС по Київській області, УНКВС по Миколаївській області, УНКВС по Вінницькій області, УНКВС по Харківській області та УНКВС по Ворошиловградській області
Вихідні дані : Київ: Видавець Захаренко В. О., 2019
Кільк.характеристики :824 с
Колективи : Національна академія наук України, Інститут історії України, Торонтський університет, Галузевий державний архів Служби безпеки України, Вірджинський університет
ISBN, Ціна 978-966-2258-15-8: 60.00 грн.
ДРНТІ : 03.27
УДК : 94(477)"1938/1943":323.2 + 323.2
Предметні рубрики: Історія України-- Геноцид-- Терор
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): протоколи партійних зборів--великий терор--постанови партії--кримінальне провадження--засудження за порушення
Примірники :ГП КС(1)
Вільні : ГП КС(1)
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шах М. Л., Гоцуляк С. Л.
Назва : Ку-клукс-клан - "Білий" терор XXI століття
Місце публікування : Право та інновації: науково-практичний журнал/ Національна академія правових наук України, : Національна академія правових наук України, 2019. - № 4. - С. 82-88. - ISSN 2311-4894 (Шифр П612731546/2019/4). - ISSN 2311-4894
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): імперські клани америки--лінчування--південний центр захисту уразливих груп населення
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Костюк, Наталя, Скубченко, Діана
Назва : Перспективи запровадження механізмів правового регулювання мобінгу в Україні
Місце публікування : Аспекти публічного управління/ Дніпропетровський регіональний інститут державного управління, Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Дніпропетровськ: Грані, 2019. - Том 7, N 9/10. - С. 19-31. - ISSN 2311-6420ISSN 2413-8231 (Шифр А394426800/2019/7/9/10). - ISSN 2311-6420ISSN 2413-8231. - ISSN 2311-6420ISSN 2413-8231
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): мобінг--психологічний терор--мобер--правове регулювання--трудовий колектив--дискримінація--трудове законодавство
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Василенко, Вадим
Назва : Сповідь жертви й інтонація помсти: голод, терор і письмо
Місце публікування : Слово і час: наук.-теорет. журнал/ Ін-т літ. ім. Т. Г. Шевченка. - Київ: Фенікс, 2019. - № 6. - С. 3-19. - ISSN 0236-1477 (Шифр С707612/2019/6). - ISSN 0236-1477
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): пам’ять--терор--письмо--біографія--сповідь--досвід--тоталітаризм--роман виховання
Знайти схожі

12.

Назва журналу :Право та інновації -2019р.,N 4
Цікаві статті :
Знаменський Г. Л. Напрями вдосконалення інноваційного законодавства: системний підхід/ Г. Л. Знаменський (стр.7-14)
Подрез-Ряполова І. В. Сучасний стан реалізації регіональної інноваційної політики в України/ І. В. Подрез-Ряполова (стр.15-20)
Бойчук Р. П. Правові засади державного регулювання підприємницької діяльності: проблеми формування/ Р. П. Бойчук (стр.21-26)
Борисов І. В. Організаційно-правові форми господарюючих суб’єктів чк інструмент забезпечення підприємницької діяльності/ І. В. Борисов (стр.27-33)
Семенова М. Правове визначення туристичної дестинації з урахуванням міжнародного законодавства та національного законодавства країн ЄС/ М. Семенова, М. Гунаре (стр.34-39)
Красюк Т. В. Розмежування аморального проступку та порушення академічної доброчесності: правові проблеми/ Т. В. Красюк, І. Е. Щеглаков (стр.40-48)
Солнцева Х. В. Щодо питання аналізу нормативно-правової бази Національної поліції України за 2018-2019 роки/ Х. В. Солнцева, В. А. Сливна (стр.49-56)
Іванова Г. С. Систематизація основних заходів адміністративного нагляду в АПК України: сучасний погляд/ Г. С. Іванова (стр.57-67)
Кобильнік Д. А. Відкриті торги як процедура здійснення публічних закупівель/ Д. А. Кобильнік (стр.68-73)
Пасмор Ю. В. Завдання щодо забезпечення відкритого інноваційного простору в Україні/ Ю. В. Пасмор (стр.74-81)
Шах М. Л. Ку-клукс-клан - "Білий" терор XXI століття/ М. Л. Шах, С. Л. Гоцуляк (стр.82-88)
Калмикова О. С. Міжнародні стандарти протидії дискримінації за ознакою статі/ О. С. Калмикова (стр.89-94)
Цікаві статті :
Знайти схожі


13.

Форма документа : Однотомне видання
Шифр видання : 323.282(477.41-21/С 83-141123706
Автор(и) : Стрілько-Тютюн, Валентина
Назва : Великомученики. Політичні репресії проти учасників руху за Українську Автокефальну Православну Церкву на Бориспільщині в 1921 - 1930 роках
Вихідні дані : Кам’янець-Подільський: Друкарня Рута, 2019
Кільк.характеристики :392 с
Колективи : Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого
ISBN, Ціна 978-617-7626-93-9: 63.74 грн.
ДРНТІ : 03 + 21.41.45
УДК : 323.282(477.41-21Бор):27-72(477) + 27-72(477)
Предметні рубрики: Терор-- Репресії --Україна
Українська церква-- Автокефалія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): політичні репресії--political repression--великомученики--great martyrs
Примірники :ГП КС(1)
Вільні : ГП КС(1)
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Подкур, Роман, Ставнюк, Ірина
Назва : «Співробітники звикли до спрощеного слідства…»: партійні збори УНКВД по Харківській області у контексті припинення масових операцій у листопаді 1938 р.
Місце публікування : З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ: науковий і документальний журнал : наукове фахове видання з історичних наук. - Київ ; Харків: Права людини, 2019. - № 1. - С. 52-194 (Шифр З980834804/2019/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): великий терор--харків--органи державної безпеки--політичні репресії--виконавці
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Лисенко, Олена
Назва : Вороги чи свідки: покарання співробітників УНКВС по Чернігівській області після завершення Великого терору
Місце публікування : З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ: науковий і документальний журнал : наукове фахове видання з історичних наук. - Київ ; Харків: Права людини, 2019. - № 1. - С. 194-219 (Шифр З980834804/2019/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): великий терор--органи державної безпеки--політичні репресії--виконавці
Знайти схожі

16.

Форма документа : Однотомне видання
Шифр видання : 94(477)(083.824)/П 15
Назва : Пам’ять онлайн: цікаво, доступно, достовірно : каталог проєктів Українського інституту національної пам’яті для вільного користування
Вихідні дані : Київ: УІНП, 2019
Кільк.характеристики :132 с
Колективи : Український інститут національної пам’яті
Ціна : 20.00 грн.
ДРНТІ : 13.51
УДК : 94(477)(083.824)
Предметні рубрики: Історя України-- Каталоги
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): жовтнева революція--друга світова війна--комуністичний режим--великий терор--чорнобиль--примусова депортація--голодомор--геноцид--крути
Примірники :ГП КС(1)
Вільні : ГП КС(1)
Перейти до зовнішнього ресурсу https://uinp.gov.ua/
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бажан, Олег, Золотарьов, Вадим
Назва : Смертні вироки у період Великого терору на території Харківщини: статистика, процедура та персональний склад «розстрільної команди».
Місце публікування : З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ: науковий і документальний журнал : наукове фахове видання з історичних наук. - Київ ; Харків: Права людини, 2019. - № 1. - С. 5-51 (Шифр З980834804/2019/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): смертна кара--великий терор--політичні репресії--харків
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Полідович, Олена
Назва : Обвинувачення театральних діячів, розстріляних у м. Києві під час Великого терору 1937–1938 рр.
Місце публікування : З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ: науковий і документальний журнал : наукове фахове видання з історичних наук. - Київ ; Харків: Права людини, 2019. - № 2. - С. 44-73 (Шифр З980834804/2019/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): великий терор--театр--репресії--контрреволюційна діяльність
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шептицька, Тетяна
Назва : Українські гумор і сатира у період сталінського терору (за матеріалами архівно-кримінальних справ Юрія Вухналя, Василя Чечвянського, Юхима Ґедзя)
Місце публікування : З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ: науковий і документальний журнал : наукове фахове видання з історичних наук. - Київ ; Харків: Права людини, 2019. - № 2. - С. 247-265 (Шифр З980834804/2019/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): розстріляне відродження--гумор--сатира--великий терор--биківня--політичні репресії
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Петров, Нікіта
Назва : Знищення архівних документів КДБ СРСР (1954–1991 рр.)
Місце публікування : З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ: науковий і документальний журнал : наукове фахове видання з історичних наук. - Київ ; Харків: Права людини, 2019. - № 2. - С. 357-380 (Шифр З980834804/2019/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): велекий терор--комуністичні спецслужби--архівні документи
Знайти схожі

21.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Жертви терору талібів в Афганістані : інтернет-новини
Місце публікування : Історія та правознавство: Науково-методичний журнал. - Х.: ТОВ "Видавнича група "Основа", 2018. - N 6. - С. 30. (Шифр І691205/2018/6)
Предметні рубрики: Викладання всесвітньої історії в школі-- Цікаві матеріали до уроків
Географіч. рубрики: Афганістан-- історія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): таліби--терор--жертви терору талібів--жінка і суспільство--права жінок
Знайти схожі

22.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кульчицький, Станіслав
Назва : Обгрунтування голодомору 1932-1933 рр. як геноциду у світлі концепції Р. Коеквеста й Р. Лемкіна
Місце публікування : Український історичний журнал: науковий журнал. - Київ: УІЖ, 2018. - № 4. - С. 98-127. - ISSN 0130-5247 (Шифр У172688/2018/4). - ISSN 0130-5247
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): голодомор--геноцид--конквест--лемкін--хлібозаготовлі--натуральні штрафи--терор голодом
Знайти схожі

23.

Форма документа : Однотомне видання
Шифр видання : 355.01:316.48/Г 46
Автор(и) : Акульшин О., Заруба О., Компанцева Л., Кудінов С., Слухай Н., Снитко О.
Назва : Гібридна війна: технології сугестії та контрсугестії : монографія
Вихідні дані : Київ: Національна академія СБУ, 2018
Кільк.характеристики :235 с
Колективи : Національна академія Служби безпеки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут філології
ISBN, Ціна 978-966-8689-15-7: 100.00 грн.
ДРНТІ : 11.25.31
УДК : 355.01:316.48
Предметні рубрики: Гібридна війна-- Теорія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): гібридна війна--правові аспекти--інформаційні прояви--сугестія--сугестивні технології--соціальний інженіринг--медіавірус--терор обожнювання
Анотація: У монографії висвітлено поняття гібридної війни, передумови його виникнення та еволюції із урахуванням світового досвіду протидії сучасним загрозам, зокрема в умовах проведення антитерористичних операцій, а також розглянуто прикладні аспекти застосування лінгвосугестивних технологій як у повсякденній діяльності фахівців органів державної влади, сектору безпеки і оборони, так й у житті пересічного громадянина – потенційної мішені деструктивних маніпулятивних впливів.
Примірники :ГП ЧЗ(1)
Вільні : ГП ЧЗ(1)
Знайти схожі

24.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шишко О.
Назва : Польська громада Одеси в системі політичного терору 1920-1921 рр.
Місце публікування : Схід: аналітично-інформаційний журнал/ Київський університет імені Бориса Грінченка. - Маріуполь: Український культурологічний центр, 2018. - № 6. - С. 34-40. - ISSN 1728-9343ISSN 2411-3093 (Шифр С794174244/2018/6). - ISSN 1728-9343ISSN 2411-3093. - ISSN 1728-9343ISSN 2411-3093
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): одеса--поляки--громада--терор--архівно-слідчі справи
Анотація: Стаття присвячена аналізу причин та наслідків політичного терору з боку каральних органів комуністичної влади щодо польської громади міста Одеси. Причинами такого терору стала розвідувальна діяльність команди "Польської організації військової" в Одесі, перебіг радянсько-польської війни 1920 р. та особливо невдачі Червоної армії восени цього року. Наслідком такого терору стала ліквідація Одеською губернською надзвичайною комісією у вересні та жовтні 1920 р. та у вересні 1921 р. трьох підпільних польських організацій, що призвело, зокрема, до застосування найвищої міри покарання (розстрілу) до 177 осіб.
Знайти схожі

25.

Форма документа : Багатотомне видання
Шифр видання : 94(477)"1938/1943/В 11-065718023
Назва : Відлуння Великого терору: збірник документів у трьох томах/ Національна академія наук України, Інститут історії України, Торонтський університет, Галузевий державний архів Служби безпеки України. Том другий: Документи з архівних кримінальних справ на співробітників органів НКВС УРСР, засуджених за порушення соціалістичної законності (жовтень 1938 - червень 1943 рр.) . Книга перша : НКВС Молдавської АРСР, Дорожньо-транспортний відділ ГУДБ НКВС Північно-Донецької залізниці, УНКВС по Житомирській області та УНКВС по Одеській області
Вихідні дані : Київ: Видавець Захаренко В. О., 2018
Кільк.характеристики :728 с
Колективи : Національна академія наук України, Інститут історії України, Торонтський університет, Галузевий державний архів Служби безпеки України, Вірджинський університет
ISBN, Ціна 978-966-2258-15-8: 60.00 грн.
ДРНТІ : 03.27
УДК : 94(477)"1938/1943":323.2 + 323.2
Предметні рубрики: Історія України-- Геноцид-- Терор
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): протоколи партійних зборів--великий терор--постанови партії--кримінальне провадження--засудження за порушення
Примірники :ГП КС(1)
Вільні : ГП КС(1)
Знайти схожі

26.

Форма документа :
Шифр видання :
Автор(и) : Єрмоленко, Анатолій Миколайович
Назва : Революція і терор
Місце публікування : Філософська думка. - 2017. - № 2. - С. 9-13 (Шифр Ф008958/2017/2)
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): революція--націоналізм--контрреволюція
Знайти схожі

27.

Назва журналу :Краєзнавство -2017р.,N 1/2
Цікаві статті :
Реєнт О. Науково-методологічні засади сучасного краєзнавства/ О. Реєнт (стр.21-24) Кл.слова: краєзнавство,методологія,історико-географічний край
Щербина Н. Історико-краєзнавчі дослідження на Одещині у другій половині XX століття: тенденції та напрямки/ Н. Щербина (стр.25-37) Кл.слова: історичне краєзнавство,музеї,краєзнавча література
Ралдугіна Т. Українська Центральна Рада в документальній та іконографічній збірках Національного музею історії України/ Т. Ралдугіна (стр.39-49) Кл.слова: Українська революція 1917-1921 рр.,Українська Центральна Рада,Національний музей історії України
Скороход О. Динаміка ставлення громадськості до представників династії Романових у Києві у березні 1917 року/ О. Скороход (стр.50-61) Кл.слова: революція,династія,монархія
Костенко А. "Одного роду, але не одного з тобою класу": сприйняття жовтневого перевороту родом Гошкевичів/ А. Костенко (стр.62-72) Кл.слова: родинна історія,жовтневий переворот,історія науки
Пекарська Л. Виставка "Українська революція 1917-1921: уроки минулого" у Лондоні/ Л. Пекарська (стр.73-79) Кл.слова: Українська революція 1917-1921 рр.
Машкевич С. Історія приміських трамвайних ліній Києва III. Деміївський трамвай/ С. Машкевич (стр.81-94) Кл.слова: Київ,Деміївка,трамвай
Козак І. Дослідження неіснуючого українського села Старе Брусно у Польщі із застосуванням даних лазерного сканування/ І. Козак, Г. Козак, П. Ольшовська (стр.95-103) Кл.слова: лазерне сканування,археологія,не існуюче українське село
Забарний О. До нових горизонтів пізнання (Григорій Васильович Самойленко)/ О. Забарний (стр.105-113) Кл.слова: наукове краєзнавство,Ніжинська вища школа,історія культури
Реєнт О. "Історію пишу..." (до 60-річчя з дня народження історіографа Олександра Удода)/ О. Реєнт (стр.114-118) Кл.слова: Удод Олександр, про нього
Ведмідь Л. Наукові обшири Олександра Рубльова/ Л. Ведмідь (стр.119-120) Кл.слова: Рублоьв Олександр, про нього
Романцов О. Осягаючи простір та час (до 50-річчя доктора історичних наук Ярослави Верменич)/ О. Романцов (стр.121) Кл.слова: Верменич Ярослава, про неї
Мех Н. Житія святих, укладені на Святій Горі Афон та українська агіографічна традиція/ Н. Мех (стр.123-126) Кл.слова: житія святих,християнство,духовна культура
Силка О. Михайло Злобинець: золотоніський просвітник загальноукраїнського рівня (1883-1937 рр/ О. Силка (стр.127-142) Кл.слова: національна свідомість,зряче кобзарство,громадські товариства
Вронська Т. Радянський "віце-консул" у Львові Михайло Тимошенко: професійні ліфти у біографії розвідника/ Т. Вронська, С. Лясковська (стр.143-167) Кл.слова: контррозвідка,радянські спецслужби,слідство
Добржанський С. Губернські міста Правобережжя: порівняльний аналіз розвитку в другій половині XIX- на початку XX ст./ С. Добржанський (стр.169-174) Кл.слова: інфракструктура,губернський центр,соціальна структура
Левицький В. Джерела формування та становище робітників легкої промисловості Наддніпрянської України в другій половині XIX - на початку XX століття/ В. Левицький, М. Москалюк (стр.175-183) Кл.слова: легка промисловість,робітники,заробітна плата
Осипенко О. Фіскальна політика румунських окупантів щодо сільського населення в південно-західних землях України (1941-1944 рр.)/ О. Осипенко (стр.184-191) Кл.слова: окупація,сільське населення,накази
Сацький П. Концепція розвитку бавовництва в південних районах УРСР і в Криму на початку 1950-х рр. як передумова формування єдиного регіонального господарського комплексу/ П. Сацький (стр.192-199) Кл.слова: бюджет УРСР,північні райони Криму,журнал "Хлопководство"
Левченко В. Генерація вчених-істориків та "Великий терор": від інтелектуальної покори до репресій (на прикладі одеської корпорації гуманітаріїв)/ В. Левченко (стр.201-207) Кл.слова: генерації,вчені-історики,більшовики
Маслак В. Поляки Полтавщини у період масових репресій 30-х років XX століття/ В. Маслак, С. Сезін, Д. Сезін (стр.208-214) Кл.слова: радянський устрій,репресії,польська діаспора
Золотарьов В. "Обліковець" масових убивст у добу "Великого терору" (Солом Абрамович Альтзіцер)/ В. Золотарьов, О. Бажан (стр.215-231) Кл.слова: Солом Альтзіцер,"Великий терор",особлива трійка НКВС
Гончаров О. "Другі києвознавчі читання" в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка/ О. Гончаров (стр.233-237)
Кязимова Г. Краєзнавство у подунайському співробітництві: VI Міжнародна наукова конференція "Південь України: етноісторичний, мовний, культурний та релігійний виміри" (м. Одеса, 28-29 квітня 2017р.)/ Г. Кязимова, О. Шипотілова (стр.238-242)
Дмитрук В. Науково-краєзнавча експедиція НСКУ "Козацька доба Переяславщини"/ В. Дмитрук (стр.243-245)
Кирій С. Сластьонівські школи - зразок українського архітектурного модерну/ С. Кирій (стр.247-251) Кл.слова: архітектурний модерн
Бакалець О. IV міжнародна науково-практична конференція "Барська земля Поділля: європейська спадщина та перспективи сталого розвитку"/ О. Бакалець (стр.252-255)
Попович О. Висвітлення українського визвольного руху в період Другої світової війни в документах та художніх фільмах незалежної України (2005-2014)/ О. Попович (стр.257-271) Кл.слова: колабораціонізм,український визвольний рух
Кожолянко Г. Відвідання Чернівців "королем гри на фортепіано"/ Г. Кожолянко
Голиш Г. Черкащина в добу Української революції 1917-1921 рр./ Г. Голиш (стр.274-276)
Кислий М-О. Тисяча сторінок про Крим/ М-О. Кислий (стр.277-279)
Делеган М. Василь Васильович Пагиря: краєзнавець і журналіст/ М. Делеган (стр.281-283)
Михайлуца М. Петро Микитович Тригуб - краєзнавець з Миколаївської "Могилянки"/ М. Михайлуца (стр.284-288) Кл.слова: історичне краєзнавство,Петро Тригуб,Миколаївщина
Цікаві статті :
Знайти схожі


28.

Форма документа : Однотомне видання
Шифр видання : 323.282.(47+57)"1/Б 61-250983246
Автор(и) : Білокінь, Сергій Іванович (історик, джерелознавець, доктор історичних наук; 1948-)
Назва : Масовий терор як засіб державного управління в СРСР.1917-1941 рр. . -2-ге вид., вип. і доп.
Вихідні дані : Київ: Пенмен, 2017
Кільк.характеристики :765 с
ISBN, Ціна 978-617-7443-13-0: 40.00 грн.
ДРНТІ : 11.15.91
УДК : 323.282.(47+57)"1917/1941"
Предметні рубрики: Державне управління --СРСР, 1917-1941
Влада-- Політичне переслідування --СРСР, 1917-1941
Примірники :ГП ЧЗ(1)
Вільні : ГП ЧЗ(1)
Знайти схожі

29.

Форма документа : Однотомне видання
Шифр видання : 811.161.2:321.64(/М 31-428574933
Автор(и) : Масенко, Лариса
Назва : Мова радянського тоталітаризму
Вихідні дані : Київ: Кліо, 2017
Кільк.характеристики :239 с
Колективи : Національна академія наук України, Інститут української мови
ISBN, Ціна 978-617-7023-62-2: 50.00 грн.
ДРНТІ : 16.41.21
УДК : 811.161.2:321.64(47+57) + 321.64(47+57)
Предметні рубрики: Українська мова-- Тоталітарний режим --СРСР
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): мовний терор--тоталітаризм--комуністичний режим--totalitarianism--ukrainian language--linguistics
Примірники :ГП ЧЗ(1)
Вільні : ГП ЧЗ(1)
Знайти схожі

30.

Форма документа : Багатотомне видання
Шифр видання : 94(477)"1938/1939/В 11-981453790
Назва : Відлуння Великого терору: збірник документів у трьох томах/ Національна академія наук України, Інститут історії України, Торонтський університет, Галузевий державний архів Служби безпеки України. Том перший: Партійні збори та оперативні наради співробітників управлінь НКВС УРСР (листопад 1938 - 1939 рр. )
Вихідні дані : Київ: Видавець Захаренко В. О., 2017
Кільк.характеристики :744 с
Колективи : Національна академія наук України, Інститут історії України, Торонтський університет, Галузевий державний архів Служби безпеки України
Серія:
ISBN, Ціна 978-966-2258-11-0: 60.00 грн.
ДРНТІ : 03.27
УДК : 94(477)"1938/1939":323.2 + 323.2
Предметні рубрики: Історія України-- Геноцид-- Терор
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): протоколи партійних зборів--великий терор--постанови партії
Примірники :ГП КС(1)
Вільні : ГП КС(1)
Знайти схожі

 1-30    31-60   61-80 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)