Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Пошуковий запит: (<.>K=війна на Сході України<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.


    Ратушний, Р. Я.
    Українські січові стрільці та їх роль у зародженні національної військової фотожурналістики [Текст] / Р. Я. Ратушний // Інтегровані комунікації = Integrated communication : науковий журнал. - 2021. - Вип. 1(11). - С. 21-27. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
Українські січові стрільці -- військова фотожурналістика -- Перша світова війна -- Українська армія -- історія України -- війна на Донбасі -- україно-російська війна 2014–2022 роки -- війна на Сході України
Анотація: Дослідження має на меті розкрити ще одну цікаву сторінку з історії легіону Українських січових стріль-ців, який був сформований напередодні Першої світової війни. Крім того, що усуси стали власне фундаментом для побудови української армії, вони вклали багато зусиль у справу популяризації військової звитяги. Ними були створені тематичні малярські полотна, рисунки, скульптури, пісні, зокрема й фотознімки. Автор цієї розвідки переконаний, що саме Українські січові стрільці стали основним фактором зародження української військової журналістики. Адже утворення цього національного військового з’єднання стимулювало не лише відродження української армії назагал, але й зумовило консолідацію галицької інтелігенції в напрямку виникнення української військової фотожурналістики.Роботи фотографів того часу, а правильніше було б говорити про фотожурналістів, стали неоціненним скарбом для популяризації історії України. Світлини стали документальним свідченням відродження україн-ської армії. Головне завдання фотографії — зупинити момент життя, задокументувати до найменших дріб-ниць подію, що відбулась, і дати можливість глядачу стати свідком миттєвості. В цьому основна перевага фотознімка перед іншими жанрами журналістики. Фотожурналісти, а це були легіонери усуси, відмінно спра-вились з нелегким завданням. Підсумком їх роботи став фотоальбом «Українські січові стрільці», який було приурочено з нагоди 20-річчя створення легіону Українських січових стрільців та видано НТШ у Львові 1935 року.Причому помітно, що всі напрацювання фотожурналістики, яка творилася в похідних умовах 100 років тому, активно використовуються у наші дні. Військовий конфлікт з Росією, боротьба за свою незалежність ви-магає цілеспрямованої роботи у справі пропаганди і правдивого показу подій, що відбуваються сьогодні на сході нашої держави — на Донеччині й Луганщині. Досвід наших попередників-журналістів має бути врахований і ви-користовуватися сьогодні за допомогою цифрових технологій та новітніх засобів подачі інформації — теле-бачення й інтернет-мережі.

Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (3), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (3), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)