Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Рамач, Я.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.
Шифр: С794174244/2018/4
   Журнал

Схід : аналітично-інформаційний журнал/ Київський університет імені Бориса Грінченка. - Маріуполь : Український культурологічний центр, 1995 - . - on-line. - Назва з титул. екрана. - ISSN 1728-93432411-3093. - Виходить кожного кварталу
2018р. № 4
Зміст:
Додонов, P. Peculiarities of shipping in the Dnipro basin in 1875-1932 / P. Додонов. - P.5-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Куриляк, О. Антимобілізаційна діяльність збройного руху опору (частина 2) / О. Куриляк. - P.12-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Романцов, В. Підпільна група ОУН в Маріуполі (жовтень 1941 - червень 1943) / В. Романцов, А. Пандазі. - P.25-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Спудка, І. Вищі та наукові інституції часів нацистської окупації на території України (на прикладі округу "Дніпропетровськ" Рейхскомісаріату Україна) / І. Спудка. - P.30-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Гайко, Г. Development of the oil industry in the USA (Part I) / Г. Гайко, В. Білецький. - P.37-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Каштанов, К. Єгипет у близькосхідній політиці СРСР (1957-1961 рр.) / К. Каштанов. - P.41-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Купрій, Т. Успіхи та проблеми "перевиховання": до 70-ї річниці завершення денацифікації Німеччини / Т. Купрій. - P.49-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Попенко, Я. "Бессарабське питання" на Паризькій мирній конференції (осінь-зима 1919 р.) / Я. Попенко. - P.56-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рамач, Я. The Union of Rusyns and Ukrainians of Yugoslavia: creation and first years of activity / Я. Рамач, Г. Саган. - P.61-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Срібняк, І. Табір інтернованих вояків армії УНР в Александрові (Польща) навесні-влітку 1921 р. / І. Срібняк. - P.67-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Тодорова, Н. Ethical aspects of the European Union's foreign policy (1999-2014) in the contemporary academic discourse / Н. Тодорова, І. Тодоров. - P.74-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Юшкевич, В. Питання "перезавантаження" міжурядового комітету з питань біженців на Бермудській конференції (19-30 квітня 1943 р.) / В. Юшкевич. - P.79-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Данилюк, І. Розвиток музейного руху на Прикарпатті упродовж 1991-2014 рр.: джерелознавчий аспект / І. Данилюк. - P.84-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Довбня, О. Репресивна політика Радянської держави щодо селянства УСРР/УРСР (1921-1939 рр.) у сучасній вітчизняній історіографії: регіональний аспект / О. Довбня. - P.89-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Проценко, Є. Культурні процеси на Донбасі в роки Другої світової війни: історіографічний дискурс / Є. Проценко. - P.96-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Філас, В. Маніпуляція візуальними образами в ідеологічних концепціях, або як "відбілювали" імідж Г. Потьомкіна / В. Філас. - P.103-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Рамач, Я.
    The Union of Rusyns and Ukrainians of Yugoslavia: creation and first years of activity = Союз Русинів І Українців Югославії: устворення та перші роки діяльності / Я. Рамач, Г. Саган // Схід = Skhid : аналітично-інформаційний журнал. - 2018. - № 4. - P61-66. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1728-9343. - ISSN 2411-3093

Кл.слова (ненормовані):
русини -- українці -- Сербія -- Союз русинів та українців Югославії
Анотація: Стаття розкриває діяльність Союзу русинів та українців Югославії (з кінця 90-х рр. ХХ ст. Союз русинів і українців Сербії та Чорногорії), яку організація вела в перші десять років після свого створення (12 травня 1990 р.). Для дослідження теми було проаналізовано звіти товариства, які публікувалися в періодичних виданнях Союзу. Також вивчено інші матеріали періодики діаспори, котрі розкривають зміст роботи товариства, а також інтерв'ю з нинішнім керівником Союзу Богданом Віславським. На території Сербії нині проживає понад 20 тис. русинів та українців, які досить часто ведуть спільну громадську та культурну діяльність, контактують з українськими дипломатичними інституціями. Їхні предки почали переселятися на Балкани ще в середині XVIII ст. із закарпатських і прикарпатських сіл і селищ. За століття перебування далеко поза землями свого походження українці і русини зберегли свою ідентичність завдяки тому, що активно підтримували свої етнічні та релігійні традиції. Чистина русинів вважає себе українцями, за якими збереглася давня назва «русини», інші дотримуються думки, що русини - окремий східнослов’янський народ. Такі ж тенденції спостерігаються і в громадському та культурному житті українсько-русинської діаспори Сербії. Так, у травні 1990 р. був створений Союз русинів і українців Югославії, який є прибічником ідеї, що русини в Югославії є частиною українського народу. Такої ж думки дотримується нинішній голова Союзу русинів-українців Сербії Богдан Віславський. Основні зусилля організації спрямовувалися на консолідацію української та русинської громад на землях південних слов’ян, насамперед Сербії, власне, задля чого створювався Союз. Таким чином, ми можемо стверджувати, що організація з перших днів свого існування виконувала поставлені завдання. Робота організації активно підтримувала самобутність не тільки українців та русинів регіону, але й на державному рівні Союз відстоював права усіх національних меншин Сербії. Союз також плідно співпрацював з колегами з України, мав налагоджені відносини з українськими дипломатичними інституціями. Уся ця робота була спрямована на забезпечення національних потреб українців-русинів регіону. У часи військового конфлікту на Балканах у першій половині 90-х р. ХХ ст. Союз за підтримки України та Посольства організував низку заходів гуманітарного та культурного характеру, чим стримував масову рееміграцію українців і русинів з постюгославського простору.
Дод.точки доступу:
Саган, Г.


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)