Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Yaqub, A. K.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.
Шифр: С794174244/2018/6
   Журнал

Схід : аналітично-інформаційний журнал/ Київський університет імені Бориса Грінченка. - Маріуполь : Український культурологічний центр, 1995 - . - on-line. - Назва з титул. екрана. - ISSN 1728-93432411-3093. - Виходить кожного кварталу
2018р. № 6
Зміст:
Веремеєва, М. Перші студентські будівельні загони в повсякденному житті українських студентів / М. Веремеєва. - P.5-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Демуз, І. Стебницького: видання повного "Кобзаря" / І. Демуз, П. Шевченкіана. - P.10-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Пентер, Т. Військовослужбовці вермахту у сприйнятті населення окупованого Донбасу (за матеріалами усноісторичних джерел) / Т. Пентер, Д. Титаренко. - P.15-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Salata, O. The image of the city embodied in architecture rationalistic modern style of Alexander Verbitsky / O. Salata. - P.24-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Ткачук, А. Питання національної безпеки у програмних документах політичних партій на виборах до Верховної Ради України 2014 року в умовах російської агресії / А. Ткачук. - P.28-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Шишко, О. Польська громада Одеси в системі політичного терору 1920-1921 рр. / О. Шишко. - P.34-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Gayko, G. Development of the oil industry in the USA in the 20th century (Part II) / G. Gayko, V. Biletsky. - P.41-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Donaj, L. 15 years of the Baltic States' membership in the EU: problems, prospects and experience for Ukraine / L. Donaj, V. Zavadskyi. - P.46-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Кривизюк, Л. Сталінградська стратегічна оборонна операція (17.07. - 18.11.1942 р.): здобутки та прорахунки в оперативному командуванні танковими військами / Л. Кривизюк. - P.52-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Krotofil, M. Activity of schools and educational courses for soldiers of the Ukrainian Galician Army interned in Czechoslovakia as a form of their socialization (1919-1920) / M. Krotofil, I. Sribnyak. - P.58-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Woldetsadik, M. K. Conflict analysis of Liberia's civil wars (1989-2003) / M. K. Woldetsadik. - P.63-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Yaqub, A. K. Some farmans and inscriptions: a source of study for waqf in Indian subcontinent / A. K. Yaqub. - P.69-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Юшкевич, В. Участь США у діяльності МКБ за президентства Гаррі Трумена (1945-1947) / В. Юшкевич. - P.77-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Гіря, К. Історіографія питання стосунків запорозьких та донських козаків (кінець XV - початок XVIII ст.) у 20-30-х рр. XX ст. / К. Гіря. - P.83-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Папазова, А. Актові та діловодні джерела з історії діяльності ордену єзуїтів у східнослов'янському регіоні в останній третині XVI - першій половині XVII ст. / А. Папазова. - P.90-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Yaqub, A. K.
    Some farmans and inscriptions: a source of study for waqf in Indian subcontinent = Деякі фармани та написи: джерела вивчення вакфу на індійському субконтиненті / A. K. Yaqub // Схід = Skhid : аналітично-інформаційний журнал. - 2018. - № 6. - P69-76. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1728-9343. - ISSN 2411-3093

Кл.слова (ненормовані):
Аукаф -- суюргал -- мадад-і мааш -- мазар -- махсул -- баглюлі
Анотація: Система вакфів, або аукаф (множина від "вакф") є невід'ємною частиною ісламського права, легітимація якої базується на численних хадісах. Ця інституція є постійним спрямуванням прибутків від рухомого чи нерухомого майна на специфічні релігійні чи благочестиві заходи, санкціоновані мусульманським законодавством. Часто вакф спрямований на підтримку мечеті, медресе або могили якогось святого, але іноді також це адресна допомога конкретній людині - релігійному діячу або нужденному. Делійські султани та правителі Могольскої імперії впроваджували такі релігійні гранти, як Інам, суюргал та мадад-і мааш. Ці гранти завжди були цільовими, їх треба було оновлювати після смерті грантодавця. Отже, їм бракувало перманентності, яка є важливою ознакою вакфової системи, втім, саме ці гранти безпосередньо сприяли постанню вакфів. Аналіз даних з публічних записів доколоніального часу дає важливий ключ для розуміння тогочасних фіскальних правовідносин. Є кілька документів, що проливають світло на природу та деталі існування вакфів протягом індійської історії, але в цій статті автор зосереджується на могольському періоді. Зокрема, доступний фарман від могольського імператора Акбара, де він наказує чиновникам району Самбгар (Марвар, Раджпутана) постачати олію для освітлення мазару (усипальниці) Ходжи Муїнуддіна з Аджмеру. Інший фарман дійшов від могольського імператора Джагангіра, який доручає чиновникам асигнувати 100 бігха (приблизно 2,5 га) землі Бібі Джан та іншим удовам святих людей Аджмера. Ще один документ, від імператора Фарруха Сіяра, наказує виплачувати 1 рупію на день святому. Збереглися також два приписи про виділення прибутків від ренти (махсул) селу для забезпечення щорічної пам'ятної церемонії 'Урс на могилі Шейха Хамідуддіна Мітха Шаха з Гаграуна та інші приписи часів Аурангзеба, де імператор наказує губернатору підтримувати Джамі масджид (Соборну мечеть), виділяючи на це певну суму щоденно. Мета статті - проаналізувати перські архівні записи та приписи, які свідчать про такі тимчасові цільові гранти, що в подальшому стали функціонувати як повноцінні вакфи. У контексті глобалізаційних процесів та стрімкого поширення ісламу в світі, дослідження мусульманського права є вельми актуальним. Важливо, що стаття присвячена не лише теоретичним питанням функціонування мусульманського права, але висвітлює практичну реалізацію інституту вакфів в історії. Таким чином можна побачити на основі документів, як розвивався відповідний інститут, як відрізнялося його практичне втілення від еталонних зразків, з огляду на специфіку історичного контексту. Дослідження контексту Могольської імперії важливе, серед іншого, через те, що дає змогу простежити розвиток мусульманського права поза арабським світом.
Дод.точки доступу:
Якуб Алі Хан


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)