Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Menig, L.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.

Назва журналу :Схід -2018р.,N 5
Цікаві статті :
Дубініна В. Розуміння як інтенціональна структура: розвиток герменевтики Ф. Брентано/ В. Дубініна (стр.5-8)
Ebo S. Restoring the African origins of philosophy/ S. Ebo (стр.9-16)
Menig L. Mary Wollstonecraft - first philosopher of feminism/ L. Menig (стр.17-24)
Печеранський І. Сутність і призначення мистецтва в естетичному вченні Г. Геґеля/ І. Печеранський (стр.25-29)
Diakovska H. Critical interpretation of practical and legal conclusions on the lack of free will and moral responsibility/ H. Diakovska, V. Hontar (стр.30-33)
Lomachinska I. Value orientations of information culture as a key factor of society information security/ I. Lomachinska (стр.34-38)
Ogbonne I. P. Is ethnicity a major determinant of achieving national and economic developments? A focus on Nigeria/ I. P. Ogbonne (стр.39-46)
Колінько М. Методологічний потенціал концепції доместикації/ М. Колінько (стр.47-51)
Складан Ю. Взаємозв'язок смаку і показових статусних витрат/ Ю. Складан (стр.52-54)
Солонько Л. Стародавні психотехніки як засіб компенсації втраченого буттєвого досвіду/ Л. Солонько (стр.55-58)
Dulebova I. War and peace: ways to peace in war in the Eastern Ukraine/ I. Dulebova, H. Kovalskyi, V. Dodonova (стр.59-65)
Murinska S. Information warfare: future challenges of Latvia and Ukraine/ S. Murinska, O. Aleksandrova, R. Dodonov (стр.66-72)
Woldetsadik M. K. Usefulness of human security concept: African perspective/ M. K. Woldetsadik (стр.73-80)
Бардин М. Сучасні дослідження апокаліптичної тематики у творах вітчизняних та зарубіжних біблеїстів/ М. Бардин (стр.81-85)
Дзюбак Р. Вплив реформаційних чинників на процес секуляризації/ Р. Дзюбак (стр.86-91)
Филипчук С. Трансформації нових медіа християнських конфесій України/ С. Филипчук (стр.92-98)
Адорно Т. Актуальність філософії (переклад, анотація і примітки Віталія Брижніка)/ Т. Адорно (стр.99-106)
Цікаві статті :
Знайти схожі


2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Menig L.
Назва : Mary Wollstonecraft - first philosopher of feminism
Паралельн. назви :Мері Волстонкрафт - перший філософ фемінізмУ
Місце публікування : Схід: аналітично-інформаційний журнал/ Київський університет імені Бориса Грінченка. - Маріуполь: Український культурологічний центр, 2018. - № 5. - С. 17-24. - ISSN 1728-9343ISSN 2411-3093 (Шифр С794174244/2018/5). - ISSN 1728-9343ISSN 2411-3093. - ISSN 1728-9343ISSN 2411-3093
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): обґрунтування прав жінок--фемінізм--гідна освіта--жіноча слабкість--залежність--страждання--почуття--мислення--розумне громадянство
Анотація: Відносні успіхи жіночого руху у боротьбі за гендерну рівність обумовили актуальність досліджень, присвячених вивченню "філософії з жіночим обличчям" взагалі та історії фемінізму зокрема. Однією з історикофілософських проблем, навколо яких концентрується увага сучасних авторів, є пошук джерел фемінізму. При цьому хронологічні межі ґенези відповідного вчення варіюються між епохою Ренесансу (Ізота Ногаролла, Лаура Черета, Христина Пізанська) та серединою ХХ століття (Симона де Бовуар, Бетті Фрідан). Почесним правом вважатися фундатором фемінізму наділяються Афра Бенн, Мері Естел, Пулен де ля Бар та ін. На цьому тлі помітно виділяється постать Мері Волстонкрафт (1759-1797), авторки "Обґрунтування прав жінки" (1792). Стаття присвячена доведенню тези про історико-філософський пріоритет Мері Волстонкрафт в обґрунтуванні основних феміністських принципів. Ця жінка-блискавка жила у XVIII столітті, коли "права жінок" вважали такою ж абсурдною річчю як "права тварин". І навіть більш абсурдною, тому що перші закони, що захищають коней і собак від насильства, з'явилися на двадцять років раніше від актів, що захищають жінок. У ту епоху влаштовувалися революції, боролися за скасування рабства, кидали виклик релігії, але мало хто замислювався про права жінок. М. Волстонкрафт стверджувала: жінки повинні мати ті ж права, що й чоловіки. Запорукою цього має стати гідна освіта для жінок, яким штучно закрили доступ до пристойних навчальних закладів. М. Волстонкрафт була впевнена, що здатність до раціонального мислення не пов'язана зі статтю, а жіноча "слабкість" та готовність підкорятися є ніщо інше, як наслідок чоловічого прагнення виховати ці якості у жінках. У статті доводиться, що задовго до сучасних дебатів про економічну роль домашнього господарства, М. Волстонкрафт вперше в історії зробила висновок про те, що в суспільстві, де домашні обов'язки не оплачуються, зберігатиметься економічна залежність жінки від чоловіка. Домашні справи та материнство вона називала "формою розумного громадянства", розглядаючи їх як джерело особистого задоволення або страждання жінки. Аж до ХХ століття людство відмовлялося прийняти її, передвісницю фемінізму, такою, як вона була: зухвалою, відчайдушною, не завжди щасливою жінкою, але яка завжди знала собі ціну. І все ж деяких представниць слабкої статі її шлях надихав та підтримував. Серед них - Елізабет Браунінг, Жорж Санд, Вірджинія Вулф і Мері Шеллі. Тільки з появою наукової феміністської критики (1960-1970) праці М. Волстонкрафт нарешті були визнані основоположними для даного філософського напряму
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)