Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Каталог авторефератів та дисертацій (1)Грінченкознавство (1)Рідкісні та цінні видання (1)Наукові періодичні видання Університету (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=адресат<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20  
1.
Шифр: 80я43/S 90-306709024/2017/8
   Журнал

Studia Philologica [Електронний ресурс] : науковий журнал/ Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, 2012 - . - Назва з титул. екрана. - ISSN 2311-2425. - Виходить двічі на рік
2017р. Вип. 8 . - 57.86, грн.
Зміст:
Мікіна, О. Г. Семантична еволюція від "молити" до "говорити" як універсальне явище: етимологічний етюд / О. Г. Мікіна. - С.3-10. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: історична семантика, дієслова мовлення, діахронія
Видайчук, Тетяна Леонідівна. Фонетичні особливості східнопольського говору північного наріччя української мови (на матеріалі етнографічної спадщини Бориса Грінченка) / Т. Л. Видайчук. - С.11-16. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: фольклорний текст, вокалізм, північне наріччя
Лахно, Наталія Валентинівна. Актантна спрямованість семантики дієслівних суфіксів в українській мові / Н. В. Лахно. - С.17-23. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: генератична функція, гібридна функція, суфікс
Заєць, Валентина Григорівна. Форми дієприкметників: способи врегулювання порушень мовної норми (на матеріалі сучасної української мови) / В. Г. Заєць. - С.24-28. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: словотвірна модель, пасивні дієприкметники, афікси
Тугай, О. М. Англійські дієслова вольової дії:досвід попереднього аналізу / О. М. Тугай. - С.29-35. - Библиогр. в конце ст.
Дроботенко, В. Ю. Фразеологічні утворення в різноструктурних мовах (на матеріалі української, англійської та іспанської мов) / В. Ю. Дроботенко. - С.36-41. - Библиогр. в конце ст.
Близнюк, К. Р. Лексико-сементичне мікрополе "відданість" у сучасній українській мові / К. Р. Близнюк. - С.42-50. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: семантичне мікрополе, лексема, сема
Зайченко, О. В. Когнітивні засади формування похідних суфіксальних прикметників в сучасній німецькій мові / О. В. Зайченко. - С.51-54. - Библиогр. в конце ст.
Колодяжна, Катерина Володимирівна. Перлокутивний ефект мовленнєвого акту глузування в англомовному діалогічному дискурсі / К. В. Колодяжна. - С.55-61. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: глузування, мовленнєвий акт, адресат
Чхетіані, Т. Д. Граматика мовленнєвої інтеракції в англомовному діалогічному дискурсі / Т. Д. Чхетіані. - С.62-66. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: конверсаційний аналіз, суміжні пари, нормативність спілкування
Бажура, Т. А. Дискурсивні маркери "You know", "You see", "I say" як реалізатори принципів кооперації та ввічливості / Т. А. Бажура. - С.67-73. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: дискурсивний маркет, діалогічне спілкування, принцип кооперації
Шатілова, О. С. Оцінність як категорія текстів в українських засобах масової комунікації / О. С. Шатілова. - С.74-77. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: масова комунікація, механізми впливу, імпліцитна оцінка
Решетова, А. С. Модальність як інтертекстуальна особливість англійських ептонімів / А. С. Решетова. - С.78-81. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: модальність, дискурс, мовна одиниця
Торговець, Юлія Іванівна. Парентетичні елементи як засоби вираження суб’єктивної модальності (на матеріалі сучасного американського соціально-політичного есе) / Ю. І. Торговець. - С.82-86. - Библиогр. в конце ст.
Карпінський, Ю. В. До питання про базовий понятійно-термінологічний апарат сучасного соціолінгвістичного дослідження / Ю. В. Карпінський. - С.87-91. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: соціолінгвістика, мовна ситуація, перемикання коду
Гайдаш, Анна Владиславівна. Literary portrayals of the elderly aryists in tina howe’s coastal disturbances: four plays / А. В. Гайдаш. - С.92-98. - Библиогр. в конце ст.
Ковбасенко, Юрій Іванович. Використання античного інтертексту в творчій парадигмі Ліни Костенко: інтенції, традиції, новаторство / Ю. І. Ковбасенко, С. О. Дячок. - С.99-105. - Библиогр. в конце ст.
Гальчук, Оксана Василівна. Поет Володимира Базилевського: античні обриси образної парадигми / О. В. Гальчук. - С.106-111. - Библиогр. в конце ст.
Висоцька, Н. О. "Бідна та Барбара": фоновий шекспірівський образ як персонаж сучасної літератури США / Н. О. Висоцька. - С.112-118. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: гендер, Вільям Шекспір, раса
Є примірники у відділах: всього 6 : ГП КС (2), ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП КС (2), ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Хандрук, Ліна.
    Вивчаємо звертання у 5-му класі [Текст] / Л. Хандрук // Дивослово. Українська мова й література в навчальних закладах : науково-метод. журнал. - 2020. - N 4. - С. 20-23. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
звертання -- розділові знаки при звертанні -- адресат мовлення -- інтерактивна вправа -- комікс -- пазл

Є примірники у відділах: всього 2 : Ф3 (1), ГП ЧЗ (1)
Вільні: Ф3 (1), ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

3.


    Хіхлушко, Богдан.
    Голос «Еклезіяста». До проблеми комунікативних структур у ліриці / Б. Хіхлушко // Синопсис: текст, контекст, медіа : електронний фаховий журнал. - 2023. - Том 29, № 3. - С. 185-190, DOI 10.28925/2311-259x.2023.3.4. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-259Х

Кл.слова (ненормовані):
ліричний суб’єкт -- автор -- читач -- комунікація в ліриці -- постмодернізм
Анотація: У статті досліджується взаємодія ліричного суб’єкта й автора в контексті комунікативної теорії лірики на матеріалі творів поета-постмодерніста Юрія Іздрика. Питання визначення мовця («голосу» поезії ) та відокремлення його від реальної постаті автора досі лишається не визначеним. Предметом цього дослідження є форми вираження ліричного суб’єкта в художній площині, метою —виокремлення ліричного суб’єкта в поезії Юрія Іздрика,осмислення його специфічних рис і функціонування в поетичному тексті. Під час роботи використані методи герменевтичної інтерпретації , рецептивної естетики та загального аналізу. У дослідженні схарактеризовано особливості вираження ліричного суб’єкта в ліричному тексті Юрія Іздрика «Екклезіяст2.0». На основі дослідження комунікативних структуру ліриці Д. Бурдорфа було з’ясовано, що ліричний суб’єкт репрезентований займенником «ми» (у різних формах), який належить до категорії відкритого «ми», щоможе включати в себе безпосередньо ліричний суб’єкт, а також інших учасників комунікації . З огляду на контекст твору, де читач занурений у рефлексії стосовно людських взаємовідносин, «ми» може означати «я» будь-кого, хто матиме справу з текстом. Фактичне «я» з’являється наприкінці твору, і саме в цій частині стилістика видозмінюється: від загальних рефлексій ліричний суб’єкт переходить у площину персоніфіковано-інтимного звертання. Виходячи з внутрішньої логіки тексту, це «я» можна характеризувати як «Я» свідомої , зрілої людини з великим життєвим досвідом, невеликими амбіціями та відсутністю егоцентризму. Зважаючи на концепцію фікційності поетичного тексту, «я» та його звертання до «ти» в тексті є художньою імітацією. Із цієї перспективи адресат «ти» не містить у собі покликання на реальну особу, а «я» є художнім принципом для побудови цієї комунікації . З пер-спективи читача текст пропонує значне поле для інтерпретацій . Рефлексії дають можливість зіставити досвід реципієнта із запропонованими в тексті концепціями і водночас приміряти на себе роль іншого завдяки персоніфікованому звертанню. Новизна дослідження полягає в розгляді ліричного суб’єкта з точки зору комунікативних стратегій . У подальшому отримані результати відкривають можливість говорити про ліричнии суб’єкт у контексті інших поетичних творів автора. Також отримані результати можна застосувати в компаративному аспекті —при порівнянні ліричних суб’єктів у творах інших визначних поетів-постмодерністів. Це сприятиме виокремленню специфічних рис ліричного суб’єкта українського постмодернізму загалом
Перейти до зовнішнього ресурсу https://synopsis.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

4.


    Живолуп, Роман.
    Дискурс і текст: термінологічна проблема чи взаємодоповнювальні лінгвістичні категорії? [Текст] / Р. Живолуп // Українська мова і література в школах України : наук.-метод. та літературно-мистецький журн. - 2020. - № 1/2. - С. 31-35. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
дискурс -- текст -- лінгвістика -- комунікація -- когнітивний фрейм -- адресат -- адресант

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

5.
80я43
S90


    Прус, Лілія Віталіївна.
    Комунікативні девіації, спричинені адресантом / Л. В. Прус // : збірник наукових праць / Київ. ун-т імені Бориса Грінченка. - Київ : Київ ун-т ім. Б. ГрінченкаStudia Philologica = Філологічні студії, Вип. 4. - С. 52-55. - Бібліогр. в кінці ст.
ДРНТІ
ББК 80я43

Рубрики: Мовлення

Кл.слова (ненормовані):
комунікація -- комунікативна девіація -- адресант -- адресат -- комунікативна ситуація -- комунікативний акт
Дод.точки доступу:
Буніятова, Ізабелла Рафаїлівна \ред.\
Бондарева, Олена Євгеніївна \ред.\
Васьків, Микола Степановаич \ред.\
Гладуш, Надія Федорівна \ред.\
Єременко, Олена Володимирівна \ред.\
Кузьменко, Володимир Іванович \ред.\
Поліщук, Ярослав Олексійович \ред.\
Київський університет імені Бориса Грінченка

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)


Знайти схожі

6.


    Васьківська, І. В.
    Лінгвопрагматичні особливості англійського маритального епістолярного дискурсу XVI–XVII ст. [Текст] / І. В. Васьківська // Studia Philologica = Філологічні студії : збірник наукових праць. - 2015. - Вип. 5. - С. 93-97. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-2425

Кл.слова (ненормовані):
прагматика -- маритальний дискурс -- епістолярний дискурс -- адресат -- адресант -- мовленнєвий акт
Анотація: У статті розглянуто епістолярій як тип комунікації, розкрито поняття маритального дискурсу, зазначені його складові та учасники. Визначено й проаналізовано структурно-композиційні ознаки та лінгвопрагматичні особливості англійського епістолярію XVI–XVII ст. Виявлено й описано основні мовленнєві акти дискурсу.

Є примірники у відділах: всього 4 : ГП ЧЗ (1), ГП ІБВ (1), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1), ГП ІБВ (1), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

7.


    Миронюк, Ольга.
    Мовна ввічливість в українському епістолярії [Текст] : [рецензія] / О. Миронюк // Українська мова : науково-теорет. журнал. - 2016. - N 3. - С. 156-161
Рец. на кн. : Журавльова Наталя. Поетика української епістолярної ввічливості XIX - початку XX століття / Наталя Журавльова. - Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2012. - 548 с.
. - ISSN 1682-3540

Кл.слова (ненормовані):
мовна ввічливість -- епістолярна ввічливість -- адресат

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

8.


    Борисов, О. О.
    Невербальна комунікація у британських та українських парламентських дебатах [Текст] / О. О. Борисов // Studia Philologica = Філологічні студії : збірник наукових праць. - 2016. - Вип. 6. - С. 48-51. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-2425

Кл.слова (ненормовані):
невербальна комунікація -- діалогічний дискурс -- адресант -- адресат -- аудиторія -- вплив
Анотація: У статті розглянуто особливості реалізації невербальної поведінки учасників дебатів у британському та українському парламентах. Наголошується на вагомій ролі невербальних сигналів під час здійснення цього різновиду діалогічного дискурсу. У розвідці представлено різні типи аналогового впливу, застосованого депутатами-доповідачами та їхніми колегами-адресатами / адресантами один до одного, й прототипових етнічних реакцій його здійснення.

Є примірники у відділах: всього 4 : Ф2 (1), Ф3 (1), ГП ІБВ (1), ГП ЧЗ (1)
Вільні: Ф2 (1), Ф3 (1), ГП ІБВ (1), ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

9.


    Худар, С. М.
    Основні моделі впливу соціальної реклами на процеси державного управління / С. М. Худар // Інвестиції: практика та досвід : науково-практичний журнал. - 2019. - № 11. - С. 128-132. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2306-6814

Кл.слова (ненормовані):
суспільство -- держава -- реклама -- соціальна реклама -- комунікативністика -- рекламний адресат -- громадськість -- комунікативні заходи -- публічна діяльність -- нормативні цінності

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

10.


    Колодяжна, Катерина Володимирівна.
    Перлокутивний ефект мовленнєвого акту глузування в англомовному діалогічному дискурсі [Текст] / К. В. Колодяжна // Studia Philologica = Філологічні студії. - Київ : Київ. ун-т імені Бориса Грінченка, 2017. - Вип. 8. - С. 55-61. - Библиогр. в конце ст.

Кл.слова (ненормовані):
глузування -- мовленнєвий акт -- адресат

Є примірники у відділах: всього 6 : ГП КС (2), ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП КС (2), ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

 1-10    11-20  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)