Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Каталог авторефератів та дисертацій (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=апокаліпсис<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-21 
1.


    Голобородько, Ярослав.
    Індивідуальний апокаліпсис Лео Ауберга про "німецько-український роман" Герни Мюллер / Я. Голобородько // Всесвітня література в школах України : науково-методичний журнал. - 2019. - № 6. - С. 52-58. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
Лео Ауберг, про нього -- Герти Мюллер, роман -- моделювання соціоментальних координат

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

2.


    Матіос, М. В.
    Апокаліпсис [Текст] / М. В. Матіос // Кур’єр Кривбасу. - Кривий Ріг, 2006. - № 205. - С. 3-20


Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ Прим. 1 - Б.ц. (вільний)


Знайти схожі

3.


    Астрахан, Н.
    Апокаліпсис як альтернатива нескінченності страждання: до питання про витоки художньої концептуалізації історії та мистецтва [Текст] / Н. Астрахан // Літературний процес: методологія, імена, традиції. Філологічні науки : збірник наукових праць. - 2022. - № 20. - С. 6-13. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
картина світу -- апокаліптичні мотиви -- символ -- інтерпретація -- архетип -- міф -- духовна культура

Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (2), Ф2 (2), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф2 (2), Ф3 (1)


Знайти схожі

4.


    Генералюк, Леся.
    "Апокаліпсиси революцій", масовий терор, війна у рецепції очевидця подій М.Волошина [Текст] / Л. Генералюк // Літературний процес: методологія, імена, традиції. Філологічні науки : збірник наукових праць. - 2023. - № 21. - С. 35-45DOI 10.28925/2412-2475.2023.21.4. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
громадянська поезія -- публіцистика -- історіософія -- історичні алгоритми ти-ранії -- деспотизм -- рабство -- загарбницька політика -- війна -- апокаліпсис -- більшовицький те-рор -- провіденціалізм
Анотація: У статті пропонується новаторська інтерпретація творчого доробку Максиміліана Воло-шина 1917–1924 рр., який висвітлює його реакцію на апокаліптичні події початку ХХ ст. — революції, війни в Росії. Своє персональне розуміння так званої жовтневої революції та біль-шовицького терору, що прийшов після неї, поет, художник, мислитель, який сповідував європейські гуманістичні цінності, вичерпно висловив у широкому тексті — у поезії, публі-цистичних статтях та щоденникових нотатках. В основу своєї концепції він поклав думку про зв’язок причин та наслідків історичних процесів. Жорстокістю завоювань, концентра-цією насильства в Росії він намагався логічно аргументувати й тим пояснити систематич-не руйнування своєї країни громадянами цієї ж країни. Волошин вказав на спонтанність та циклічний характер російської історії, на імморалізм правителів, їх дспотичний стиль керування державою, підкреслив антигуманну сутність державних структур у всі часи. Заслуга його в тому, що в роки червоного терору він відкрито говорив про масові вбивства, штучно поширюваний голод, тортури, страти 1919–1923 рр., документально фіксував злочини радянської влади та її представників. Змалював низку огидних типажів, породжених більшовицькою системою. Водночас, спираючись на числен-ні історичні джерела, розкрив корені російського тероризму, показав його витоки й етапи, а також представив варіанти вияву терору на рівні як влади, так і нижчих верств суспіль-ства. Завдяки паралелям з революційними сюжетами у європейських країнах, аналізу клю-чових подій та постатей в російській історії Волошин зміг показати не лише внутрішні ме-ханізми, котрі визначили роль Росії у «спільній трагедії людства», але й, вважаючи її країною з «безумною та страшною долею», країною-агресором, загрозою для всього цивілізованого світу, зумів подати маркери її нейтралізації.

Є примірники у відділах: всього 6 : Online (1), ГП ЧЗ (3), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: Online (1), ГП ЧЗ (3), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

5.


    Генералюк, Леся.
    "Апокаліпсиси революцій", масовий терор, війна у рецепції очевидця подій М.Волошина [Текст] / Л. Генералюк // Літературний процес: методологія, імена, традиції. Філологічні науки : збірник наукових праць. - 2023. - № 1. - С. 35-45. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
громадянська поезія -- публіцистика -- історіософія -- деспотизм -- рабство -- загарбницька політика -- війна -- апокаліпсис -- більшовицький терор -- провіденціалізм
Анотація: У статті пропонується новаторська інтерпретація творчого доробку Максиміліана Волошина 1917–1924 рр., який висвітлює його реакцію на апокаліптичні події початку ХХ ст. — революції, війни в Росії. Своє персональне розуміння так званої жовтневої революції та більшовицького терору, що прийшов після неї, поет, художник, мислитель, який сповідував європейські гуманістичні цінності, вичерпно висловив у широкому тексті — у поезії, публіцистичних статтях та щоденникових нотатках.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)


Знайти схожі

6.


    Кірячок, Марина.
    Апокаліптичне напруження як концептуальна основа образної системи роману Галини Пагутяк “Смітник Господа нашого" [Текст] / М. Кірячок // Слово і час : наук.-теорет. журнал. - 2015. - № 7. - С. 16-21. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0236-1477
ДРНТІ

Рубрики: Літературознавство--аналіз твору--проза--роман--Україна

Кл.слова (ненормовані):
образ -- апокаліпсис -- есхатологічне напруження -- самотність
Дод.точки доступу:
Пагутяк, Галина (українська письменниця) \про твір\


Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (19.08.2015р. Прим. 1 - ) (вільний)


Знайти схожі

7.
821.161.2.09(043.3)
К 43


    Кірячок, Марина Володимирівна.
    Візії апокаліпсису в українському постмодерністському романі : автореферат дисертації ... канд. філол. наук : 10.01.01 / М. В. Кірячок ; наук. керівник П. В. Білоус ; Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ, 2016. - 195 арк.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Літературознавство--Українська література--Проза--Роман--Дисертації

Кл.слова (ненормовані):
постмодернізм -- есхатологічна напруга -- пророцтва -- Апокаліпсис -- цивілізація
Утримувачі документа:
Бібліотека Київського столичного університету імені Бориса Грінченка : 04212 м. Київ вул. Маршала Тимошенка, 13б
Дод.точки доступу:
Білоус, Петро Васильович \наук. керівник.\
Київський університет імені Бориса Грінченка


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)

Знайти схожі

8.


    Рябченко, Марина.
    Війна як апокаліпсис: художні особливості відображення мілітарного досвіду в українській прозі про Першу світову [Текст] / М. Рябченко // Літературний процес: методологія, імена, традиції. Філологічні науки : збірник наукових праць. - 2023. - № 21. - С. 89-95DOI 10.28925/2412-2475.2023.21.10. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
війна -- апокаліпсис -- образ -- мотив -- девіація -- дегуманізація
Анотація: У статті простежено, як мілітарний досвід письменника впливає на художні образи у його творчості. Зокрема, досліджено саме апокаліптичні мотиви, адже релігійна легенда про не-одмінне настання апокаліпсису є однією з найвідоміших та, напевне, найпопулярніших у суспільстві. До пророцтва про кінець світу звертаються щоразу під час великих війн, страшних світових катастроф, великої суспільної напруги тощо. Перша світова війна, що була найпершим потрясінням значного масштабу у ХХ ст., стала однією з таких подій. Актуальність дослідження зумовлена тим, що, незважаючи на існуючі розвідки, присвячені українським творам про Першу світову, саме тексти письменників-комбатантів не аналі-зувалися на предмет апокаліптичної образності. Об’єктом дослідження стали твори К. По-ліщука, О. Маковея та О. Турянського. Виявлено, що спільними для всіх письменників є мотиви безнадії, зневіри та нерозуміння, задля чого і за які інтереси воюють прості бійці. Вони сприй-мають війну як кінецьсвіття. Провідними проблемами творів зазначених письменників є за-гальна дегуманізація суспільства, яке допустило криваву бійню, і девіація окремої особисто-сті, яку ламає травматичний воєнний досвід. Образи, що уособлюють окремих персонажів апокаліптичного міфу, в аналізованих творах можуть трансформуватися в дракона, фурій або ангела смерті, чиє призначення — знищення світу. Загалом у релігійних уявленнях апо-каліпсис не має однозначно негативної конотації: руйнація передбачає подальше оновлення світобудови. А отже, кожна людина може зробити вибір, яким буде її життя. У проаналізованих текстах К. Поліщука та О. Маковея ця оптимістичність не зберігається, їхнім творам властивий абсолютний песимізм, а людство не здатне до позитивного вибору, воно приречене, адже постійно надає перевагу інстинкту смерті (З. Фройд). Натомість у рома-ні О. Турянського людина і людяність таки перемагають страшну дегуманізуючу дійсність, а у світу залишається надія на подальше відродження

Є примірники у відділах: всього 6 : Online (1), ГП ЧЗ (3), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: Online (1), ГП ЧЗ (3), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

9.
Шифр: В651854400/2019/6
   Журнал

Всесвітня література в школах України [Текст] : науково-методичний журнал. - Київ : Педагогічна преса, 1976 - . - Виходит раз на два місяця
2019р. № 6
Зміст:
Ісаєва, Олена. Потенціал шкільного курсу зарубіжної літератури в боротьбі проти диктатури і тоталітаризму : методичний аспект проблеми / О. Ісаєва. - С.2-6. - Бібліогр. в кінці ст.
Скрипник, Тамара. реалізація засад синергетичної педагогіки у процесі міжпредметної інтеграції методів навчання / т. Скрипник. - С.7-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Синюк, Валерій. Розвиток креативності школярів засобами мистецтва полеміки на уроках зарубіжної літератури / В. Синюк. - С.14-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Невмержицька, Ольга. Подорож у світ чудес Льюїса Керролла інтегрований урок(зарубіжна література + англійська мова + математика) / О. Невмержицька, Т. Пушкарь, Н. Євтушенко. - С.18-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Кривова, Галина. Індивідуальна освітня програма як механізм реалізації освітньо-творчого потенціалу особистості / Г. Кривова. - С.45-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Голобородько, Ярослав. Індивідуальний апокаліпсис Лео Ауберга про "німецько-український роман" Герни Мюллер / Я. Голобородько. - С.52-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Наумко, Тетяна. "Танець Бога..." Театралізоване дійство за повістю Шолома Алейхема "Пісня над піснями" / Т. Наумко. - С.59-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

10.
Шифр: Д402894/2011/3
   Журнал

Дніпро [Текст] : літературно-художній журнал. - Київ : ТОВ Редакція журналу "Дніпро", 1927 - . - ISSN 0130-321X. - Виходить щомісячно
2011р. № 3
Зміст:
Думанська, Оксана. Оповідки з жіночої торебки : спомини та згадки / О. Думанська. - С.004-013
Гласко, Марек. Перший крок у хмарах / М. Гласко. - С.014-017
Тимошенко, Олексій. Золота квітка / О. Тимошенко. - С.018-023
Нижник, Михайло. Чоботарня : напівфантастичне оповідання / М. Нижник. - С.024-026
Лапікури, Валерій і Наталя. Вилов бандюг по-науковому / В. і Н. Лапікури. - С.028-081
Кадрюпані, Серж. Сатурн / С. Кадрюпані ; пер. О. Бондаренко. - С.082-103
Боронь, Олександр. Без купюр та кожуха / О. Боронь. - С.104-106
Аполлінер, Гійом. Ніч на Рейні / Г. Аполлінер. - С.108
Кл.слова: ГІЙОМ АПОЛЛІНЕР
Яблонська, Анна. Праски : п’єса на чотири дії / А. Яблонська ; пер. О. Ірванець. - С.112-140
Нізовцов, Михайло. Бабомон бабки гапки / М. Нізовцов. - С.146-147
Цимбал, Ярина. Жінки як завжди були прекрасними / Я. Цимбал. - С.148-151
Кл.слова: МІЖНАРОДНИЙ ЖІНОЧИЙ ДЕНЬ, 8 БЕРЕЗНЯ, КЛАРА ЦЕТКІН
Поліщук, Ярослав. Малий апокаліпсис із помаранкем / Я. Поліщук. - С.152-157
Кл.слова: ЛІНА КОСТЕНКО
Даниленко, Володимир. Не романом єдиним, або ще раз про сучасне українське оповідання / В. Даниленко. - С.158-161
Кл.слова: РОМАН, ОПОВІДАННЯ
Щур, Оксана. Апофеози жіночої прози, або Легке, Середнє й Важке укрсучліту / О. Щур. - С.162-165
Кл.слова: ЛЮКО ДАШВАР, ХРИСТИНА ЛУКАЩУК,ГАЛИНА ВДОВИЧЕНКО, МІЛА ІВАНЦОВА, ЖІНОЧА ЛІТЕРАТУРА, ЄВГЕНІЯ КОНОНЕНКО
Пазяк, Ольга. Українська літературна критика. Сучасна реінкранація / О. Пазяк. - С.166-169
Кл.слова: ЛІТЕРАТУРА, ЛІТЕРАТУРНА КРИТИКА
Гордімер, Надін. "Думаю я стала б письменницею в будь-якому разі / Н. Гордімер. - С.170-175
Кл.слова: НАДІН ГОРДІМЕР
Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (17.12.2013р. Прим. 1 - ) (вільний)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

 1-10    11-20   21-21 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)