Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Каталог авторефератів та дисертацій (1)Мережеві ресурси (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=оповіді<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-52 
1.
   908(520)
   H22


    Hane, Mikiso..
    Premodern Japan : a historical survey / Mikiso Hane, late of Knox College, Louis G. Perez, Illinois State University. - Second edition. - New York : Routledge ; London : Taylor & Francis Group, 2018. - xviii, 395 p. : карти. - ISBN 978-0-8133-4965-7 (pbk. : alk. paper) : 200.00 грн.
В рамках проєкту "Read Japan Project".
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Історія Японії, 12-19 ст.

   Японія--Історія, 12-19 ст.
Анотація: Цією заявою Луї Г. Перес розпочинає вражаючий перегляд вичерпного путівника по більш ніж тисячолітній історії Японії покійного Мікісо Хане. Починаючи з огляду міфологічних оповідей про походження Японії, цей том досліджує велику історію країни з кількох різних кутів у легкому та доступному прозовому стилі. У наратив включено чіткий аналіз урядових структур, починаючи з раннього періоду, коли жінки відігравали політичні ролі та владу зосереджували при дворі, до зростаючого домінування регіональних сімей військових з 12 століття до періоду Токугава (1603–1867). Розповідь Переса та Хане часто згадує відносини Японії з її сусідами у Східній Азії, документуючи, як ідеї з-за кордону, такі як конфуціанство та буддизм, проникли в Японію з Китаю через Корею. Ці дипломатичні відносини в попередні століття допомогли інформувати пізніші взаємодії як у торгівлі, так і в культурі. Складні нові стосунки з віддаленішими європейськими державами також виникають у 15-му та 16-му століттях, демонструючи, що, будучи островом, досучасна Японія ніколи повністю не відрізала себе від зовнішніх ідей і не вагалася асимілювати ті, які вона цінувала, у власні культурні практики. Ця книга описує ключові події тривалої домодерної епохи Японії, пропонуючи детальні пояснення їхнього контексту та наслідків, не втрачаючи уваги на безперервному характері загальної оповіді. Важлива книга про важливий, але малозрозумілий період японської історії.
Дод.точки доступу:
Perez, Louis G.


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)
Вільних прим. немає

Знайти схожі

2.
   908(520)
   H33


    Hashimoto, Akiko.
    The Long Defeat : Cultural Trauma, Memory, and Identity in Japan / Akako Hashimoto. - New York : Oxford University Press, 2015. - 192 p. - ISBN 978-0-19-023915 : 100.00 грн.
В рамках проєкту "Read Japan Project".
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Друга світова війна--Історія--Соціальний аспект--Японія, 1939-1945

   Колективна пам’ять--Націоналізм--Японія


   Японці--Національні характеристики


Кл.слова (ненормовані):
history -- japan -- collective memory -- nationalism -- історія -- націоналізм -- японці -- культура -- пам’ять про національне минуле
Анотація: Нещодавні спроби адміністрації Абе переглянути статтю 9 Конституції Японії про відмову від війни є нагадуванням про спадок капітуляції країни перед союзниками в 1945 році. Автор Акіко Хасімото розглядає цю спадщину через призму «культурної травми», позиціонуючи її як проблематичний досвід, який є частиною колективної ідентичності. Незважаючи на такий характер події, вона стверджує, що колективної пам’яті про травму немає. Швидше, існує матриця співіснуючих і конкуруючих спогадів, результат того, що різні соціальні групи приймають різні наративи травми. Хашимото поділяє ці оповіді на три основні категорії: героїчні, зосереджені на індивідуальній жертві; катастрофічний, зосереджений на жертвах, трагедії та руйнуванні; і агресивні, зосереджені на насильницьких і шкідливих діях імперіалізму та вторгнення. Велика частина книги присвячена тому, як ці оповіді вплітаються в повсякденне післявоєнне життя. Особисті свідчення, популярні засоби масової інформації, підручники та манга досліджуються на предмет того, як вони відображають кожну категорію з точки зору відповідальності за війну, національної приналежності та стосунків між особою та державою. Далі Хасімото пропонує три бачення «морального відновлення» Японії — націоналізм, пацифізм і примирення. Ці шляхи порівнюють із післявоєнною реконструкцією німецької ідентичності, зазначаючи, що глобальні норми спокути, що вкорінені в західній ліберальній традиції, можуть погано підходити для Японії. Сьогодні ми живемо в «культурі пам’яті», де пам’ять про національне минуле життєво необхідна для сучасного життя. Хасімото викладає поліфонічний дискурс Японії про пам’ять про війну, посилений цією культурою пам’яті, і вказує на те, як це можна було б оркеструвати, щоб знайти узгоджений шлях вперед.

Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)

Знайти схожі

3.
821.161.2:355.48(477)
М 74


    Мокренчук, Олена.
    Аліска, фронтова лисичка [Текст] / Олена Мокренчук. - Видання друге, доповнене, з активними посиланнями на відеосюжети та елементами доданої реальності. - Чернігів : ПАТ ПВК Десна, 2021. - 176 с. : іл., фот. кольорові. - ISBN 978-966-502-595-5 : 50.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Художня література--Оповідання

   Військова справа--Українсько-російська війна


Анотація: Своєрідність оповіді від Олени Мокренчук полягає в тому, що вона розповідає історію, свідком якої була, розповідає про бійців, які були її побратимами. До правдивих «подвигів» лисички Аліски авторка додає трішки казкових елементів (лисеня думає, відчуває, допомагає бійцям, чинить як люди тощо) і стишує гострі моменти м’якими пастельними замальовками. Саме тому цю книгу можуть читати діти. Ілюстративний ряд ‒ документальні світлини авторства Олени Мокренчук, Наталії Прилуцької та ін. бійців і волонтерів, малюнки Дениса Жаркова, qr-покликання на відео і текстові публікації в ЗМІ значно поглиблюють зміст і контекст книги та формують дуже об’ємний образ війни, що триває.

Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)

Знайти схожі

4.
821.133.1-31.09"194/200"
А 54


   
    Алхімія слова живого. Французький роман 1945-2000 рр. : навчальний посібник для вищих навч. закладів / М. Мильнер, Ж. Бесьєр, Б. Бланкман та інші. - Київ : Промiнь, 2005. - 384 с. - Бібліогр.: с. 356-377. - ISBN 966-8512-23-5 : 55.75 грн.
    Зміст:
"Із хаосу буття...", французький роман 1945-1968 рр.
"Коли народжується слово ..." Французький роман після 1968 року
"Слова, що в'яжуть крик, слова глухі й величні ..." Французький роман кінця XX ст
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Французька література--Роман--Критика та аналіз, 1945-2000--Навчальні видання

Кл.слова (ненормовані):
французька література -- постмодернізм -- повернення оповіді -- франкомовний роман
Дод.точки доступу:
Фесенко, В. І. \уклад.\


Примірників всього: 5
Бульвар І. Шамо, 18/2 (2),
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (3)
Вільні:
Бульвар І. Шамо, 18/2 (2),
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (3)

Знайти схожі

5.


    Вещикова, О.
    Асиметрія пам’яті і спогадів у художньому творі: наратологічний аспект / О. Вещикова // Синопсис: текст, контекст, медіа : електронний фаховий журнал. - 2022. - Том 28, № 2. - С. 46-53. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-259Х

Кл.слова (ненормовані):
пам’ять -- наратив -- когнітивна наратологія -- мімезис пам’яті -- ретроспекція -- недостовірний наратор
Анотація: Актуальність статті полягає в теоретичному узагальненні філософсько-естетичних і наратологічних підходів до експлікації феномена індивідуальної пам’яті наратора и персонажа, а саме взаємодії запам’ятовування, забування і спогадів як необхідних складників єдиного когнітивного процесу. Предметом дослідження є асиметрія пам’яті та спогадів у гомодієгетичному наративі. Методологія аналізу ґрунтується на працях А. Ассман, Арістотеля, М. Баль, Я. Бистрова, А. Ерлл, Б. Нои манн, А. Нюннінга, В. Рендалла та інших науковців, посткласичних наратологів. Розглядаються три основні підходи до концепції пам’яті в сучасніи наратології : 1) «пам’ять літератури»; 2) «мімезис пам’яті»; 3) література як посередник колективної пам’яті. Основну увагу у статті зосереджено на «мімезисі пам’яті». Мета розвідки — репрезентувати романи Рут Веа «У лісі-лісі темному» та Поли Гоукінз «Глибоко під водою» як наративну експлікацію когнітивного феномена пам’яті. У результаті аналізу романів, обраних як об’єкт дослідження, робиться припущення, що будь-якии першоособовий наратор, а особливо травмовании у минулому, якии будує історію на власних спогадах, є недостовірним, що зумовлюється суб’єктивною оцінкою наратором описуваних подій , суттєвою часовою відстанню між подіями й моментом ї хньої фіксації , намаганням наратора трансформувати спогади, тобто модифікувати події та повірити в цю нову версію. Наративне інсценування запам’ятовування і забування досягається завдяки суб’єктивності оповіді гомодієгетичних нараторів, наявності двох і більше часових площин, різних версій подій , прийомів аналепсису тощо. Невідповідність спогадів, які демонструють наратори, реальним подіям є характеристикою механізмів пам’яті та чинником, якии суттєво впливає на розвиток сюжету в романах. Новизна дослідження полягає в застосуванні когнітивного підходу до аналізу гомодієгетичного мнемічного наративу. Результати дослідження мають перспективу для подальшого аналізу окремих творів, що являють художню презентацію взаємодії пам’яті і спогадів
Перейти до зовнішнього ресурсу https://synopsis.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

6.


    Єременко, О.
    Бінарний комплекс автор-реципієнт у художньому тексті крізь призму його емпатійного компонента / О. Єременко // Синопсис: текст, контекст, медіа : електронний фаховий журнал. - 2013. - № 3/4. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-259Х

Кл.слова (ненормовані):
автор -- читач -- емпатія -- художній текст
Анотація: У статті досліджено проблему особистісної участі автора та читача у формуванні образного світу художнього твору. На матеріалі української літератури ХІХ ст. простежено функціонування емпатійного компонента, який становить емоційно-інтелектуальну домінанту психічної сфери процесу рецепції. Суб’єктивність забарвлює ставлення автора до об’єкта оповіді, її багатоаспектність полягає у виокремленні особливих сторін модельованого художнього світу, а також – у їх специфічній емоційній оцінці. Прагнення до співпереживання виформовує на текстовому рівні синкретичність емоційної сфери, звідки актуалізується поліфункціональність прочитання художнього світу твору

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1


Знайти схожі

7.
39(=161.2)
С 46


    Скуратівський, Василь Тимофійович.
    Берегиня : художні оповіді, новели / В. Т. Скуратівський ; худож. Г. В. Мокіенко. - Київ : Радянський письменник, 1987. - 278 с. : цв. ил. - Б. ц.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Етнографія--Народознавство--Українознавство--Популярні видання

Кл.слова (ненормовані):
НАРОДОЗНАВСТВО -- обряди
Дод.точки доступу:
Мокіенко, Г. В. \худож.\


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)

Знайти схожі

8.


    Бунтовська, І.
    Використання прийому літературної реконструкції у романі "Клеркенвельські оповіді" П. Акройда / І. Бунтовська // Синопсис: текст, контекст, медіа : електронний фаховий журнал. - 2014. - № 1. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-259Х

Кл.слова (ненормовані):
літературна реконструкція -- постмодернізм -- інтертекстуальність
Анотація: Стаття присвячена теоретико-літературному обґрунтуванню термінa «літературна реконструкція» і його використанню як прийому та авторському творчому методу у романі «Клеркенвельські оповіді» П. Акройда.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1


Знайти схожі

9.
74.58я43
Н 34


    Бунтовська, Інна.
    Використання прийому літературної реконструкції у романі "Клеркенвельські оповіді" П. Акройда / І. Бунтовська ; наук. керівник А. С. Бугрій // Наукові студії студентів-грінченківців : журнал студентських наук. пр. / Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Київ : Київ ун-т ім. Б. Грінченка, 2014. - № 1 (8). - С. 12-15. - Библиогр. в конце ст.
ДРНТІ
ББК 74.58я43

Рубрики: Літературознавство--аналіз твору--проза--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
літературна реконструкція -- творчий метод -- реституція -- студентські наукові праці
Дод.точки доступу:
Бугрій, Анастасія Сергіївна \наук. керівник.\
Акройд, Пітер (британський письменник, поет і літературний критик ; 1949) \про твір\
Київський університет імені Бориса Грінченка

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)


Знайти схожі

10.


    Мельник, Тетяна.
    Викриття згубного впливу нацизму у творі. Образи "маленьких людей", які опинилися в умовах фашистської системи. Ідеї людяності, добра, порятунку життя й культури. Книжка як символ збереження духовності в жорстокому світі. Форми оповіді / Т. Мельник, Л. Битко, А. Запасна // Зарубіжна література : газета для вчителів та методистів зарубіжної літератури. - 2019. - N 8. - С. 69-72

Кл.слова (ненормовані):
Крадійка книжок. роман -- нацизм -- фашистська система -- добро -- культура -- символ духовності -- жорстокий світ
Дод.точки доступу:
Битко, Людмила
Запасна, Алла


Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-52 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)