Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Каталог авторефератів та дисертацій (2)Грінченкознавство (21)Рідкісні та цінні видання (27)Наукові періодичні видання Університету (10)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=повісті<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 966
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.
   908(520)
   N18


    Nakagami, Kenji.
    The Cape and Other Stories from the Japanese Ghetto / Kenji Nakagami ; translated by Eve Zimmerman. - Berkeley, Calif. : Stone Bridge Press, 2008. - 186 p. - ISBN 978-1-933330-43-3 : 100.00 грн.
В рамках проєкту "Read Japan Project".
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Японська література--Повісті--Переклади англійською--Тексти--Популярні видання

Кл.слова (ненормовані):
japan literature -- stories
Анотація: Кендзі Накагамі (1946-1992) отримав престижну премію Акутагави в 1975 році за свою повість «Мис». У ньому та двох більш коротких оповіданнях, які складають цей том, Накагамі спирається на своє походження як члена японського класу ізгоїв, буракумінів. Хоча Японію часто вважають однорідною культурою, це зовсім не так. Буракуміни є лише однією з кількох соціально незахищених груп у цьому суспільстві. Були зроблені численні спроби скасувати цю дискримінацію, але досі ніщо не змогло повністю викорінити багатовікову дискримінацію щодо цих людей. Накагамі драматизує їхню долю в першій історії, яка розповідає про позашлюбного сина, члена незлагодженої родини, чиї суперечливі почуття до батька зливаються з бажанням самознищення, що неминуче призводить до трагедії. Дві історії «Будинок у вогні» та «Руде волосся» продовжують цю розповідь, наполягаючи на дискримінації, яку зазнали, пережитих розпачливих емоціях і розпачливих пристрастях. Накагамі, якого часто порівнюють із Золя, Горьким і Фолкнером, виступає від імені пригноблених – тих, хто ув’язнений самим суспільством, у якому вони живуть. Його голос, як показує ця колекція, є справжнім дзвінком із японського гетто.
Дод.точки доступу:
Zimmerman, Eve \author afterword, transl.\


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)

Знайти схожі

2.


    Жигун, Сніжана.
    «Ноїв ковчег» Галини Гордасевич: як метафора маркує травму [Текст] / С. Жигун // Літературний процес: методологія, імена, традиції. Філологічні науки : збірник наукових праць. - 2023. - № 21. - С. 57-63DOI 10.28925/2412-2475.2023.21.6. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
травма -- метафора -- Ноїв ковчег -- наратив -- мовчання
Анотація: Предметом цього дослідження є метафора, яка сигналізує про неподолану травму. Процес метафоризації є частиною формування наративу про травму, у якому метафора працює як захисний механізм, що дає змогу не говорити про травматичний досвід прямо, але все ж говорити про нього. Мета цієї розвідки — продемонструвати, як у художньому тексті про травматичний дос-від метафора може видаватися способом надання подіям сенсу, але натомість увиразнює неможливість висловити особисте переживання. Методологічною основою дослідження є студії травми, зокрема таких авторів: К. Карут, М. Вілкінсон, Б. Ван дер Колк, К. Бревін, В. Ві-льямс. Продуктивними для аналізу проблеми були також літературознавчі дослідження Дж. Анкер та Т. Гребенюк. Актуальність нашої розвідки полягає у потребі вивчити особливості наративу травми, зо-крема на матеріалі літератури про Другу світову війну. У результаті аналізу повісті Г. Гор-дасевич «Ноїв ковчег» зроблено висновок про те, що метафора у травматичному тексті може бути тією категорією, яка визначає наративні особливості та генерує зміст навіть тоді, коли сама розповідь вже закінчилася. Метафора «Ноїв ковчег» уподібнює життя родини отця Іларія в часи окупації до старозавітної історії. Війна зображається як стихійне лихо (потоп) і кара за гріхи. Дім священника, де збираються представники різних національних і соціальних груп, уподібнюється до ковчега, а незалежність України має стати веселкою після потопу. Водночас у тексті ця метафора виявляє неповноту — нараторка зупиняє розповідь до завершення потопу, відмовившись говорити про те, що спасіння не сталося. Ця неповнота метафори маркує травму неможливість говорити про втрату родини, соціальної групи, національного середовища. Тобто розповідь про війну і окупацію вдалося втілити у цілісний наратив, але розповідь про прихід радянської влади і його наслідки опи-нилася поза текстом. Застигла метафора дає змогу почати розповідь, але невідповідність між знаним претекстом і реальністю не дає її продовжити і вербалізувати травму. Водно-час саме метафора маркує існування травми, замовчуваного досвіду, який авторка не в змо-зі втілити у розповідь. Мотив мовчання як наслідку травми акцентується тематизацією його в тексті.

Є примірники у відділах: всього 6 : Online (1), ГП ЧЗ (3), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: Online (1), ГП ЧЗ (3), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

3.
821.161.2
Ш 65


    Шиян, Анатолій.
    Іван - мужицький син : казка, оповідання, повість для молодшого шкільного віку / Анатолій Шиян ; рецензент Б. Чалий ; худож. : І. Вишинський, Н. Котел. - Київ : Веселка, 1982. - 224 с. : ил. - 2.57 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Дитяча література--Казка--Повісті та розповіді

Дод.точки доступу:
Чалий, Богдан \рецензент.\
Вишинський, І. \худож. .\
Котел, Н. \худож. .\


Примірників всього: 1
Бульвар І. Шамо, 18/2 (1)
Вільні:
Бульвар І. Шамо, 18/2 (1)

Знайти схожі

4.


    Конєва, Тетяна.
    Ідеї доброти, щирості і сімейних цінностей в повісті П. Маара "Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу". [Текст] / Т. Конєва // Зарубіжна література в школах України : науково-методичний журнал. - 2020. - № 2. - С. 23-25

Кл.слова (ненормовані):
зарубіжна література -- конспект уроку -- Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу, повість -- світ літературного образу -- сюжетно-композиційна побудова твору -- моральні якості

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

5.


    Ціпов’яз, Лариса.
    Ідеальна дитина у неідеальному світі. Пошук героєм повісті Крістіни Нестлінгер свого місця у світі [Текст] / Л. Ціпов’яз // Зарубіжна література в школах України : науково-методичний журнал. - 2021. - № 6. - С. 44-46


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

6.


    Скаліцкі, Михалко.
    Ідея повісті "Сансара" [Текст] / М. Скаліцкі // Кур’єр Кривбасу. - Кривий Ріг, 1997. - № 75/76. - С. 143-145


Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (13.11.2013р. Прим. 1 - Б.ц.) (вільний)


Знайти схожі

7.


    Юрченко, І.
    Індивідуально-авторське слово в системі художнього ідіостилю Катерини Калитко (на матеріалі повісті "М.істерія") / І. Юрченко // Синопсис: текст, контекст, медіа : електронний фаховий журнал. - 2013. - № 1 . - ISSN 2311-259Х

Кл.слова (ненормовані):
ідіостиль -- мовностилістичний аналіз -- художній стиль
Анотація: У статті здійснено лінгвостилістичний аналіз повісті Катерини Калитко «М.істерія», вказано на типові лексичні засоби і стилістичні прийоми творення художнього тексту.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://synopsis.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1


Знайти схожі

8.
821.111
К 82


    Крісті, Агата.
    Інспектор Пуаро та інші : повісті / Агата Крісті ; худож. В. Ю. Лукаш. - Донецьк : Донбас, 1991. - 448 с. : ил. - ISBN 5-7740-0381-7 : 8.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Англійська література--Повісті--Популярні видання

Анотація: До книги відомої англійської письменниці, авторки детективної прози, Агати Крісті увійшли три повісті: "Запізніла розплата", "Таємниця індійського острова" та "П'ятеро поросят".
Дод.точки доступу:
Лукаш, В. Ю. \худож.\


Примірників всього: 1
Бульвар І. Шамо, 18/2 (1)
Вільні:
Бульвар І. Шамо, 18/2 (1)

Знайти схожі

9.
83.3я43
Л 64


    Бітківська, Г.
    Інтермедіальний дискурс повісті Р. Іваничука "Смерть Юди" / Г. Бітківська // Літературний процес: методологія, імена, тенденції : зб. наук. пр. / Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київ ун - т ім. Б. Грінченка, 2014. - № 4. - С. 68-71. - Библиогр. в конце ст.
ДРНТІ
ББК 83.3я43

Рубрики: Літературознавство--аналіз твору--проза--повість--Україна

Кл.слова (ненормовані):
інтермедіальний дискурс -- вербальний образ -- візуальний образ
Дод.точки доступу:
Іваничук, Роман (український письменник, громадський діяч ; 1929) \про твір\
Київський університет імені Бориса Грінченка

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)


Знайти схожі

10.
930.85
І-90


   
    Історія української культури . V. Зошиток. Лютень 1937 / ред. І. П. Крип’якевича. - Київ : Обереги, 1993. - 48 с. : iл. - (Історична бібліотека). - ISBN 5-8104-0027-2 : 2.25 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Культура--Історія--Навчальні видання

Кл.слова (ненормовані):
усна народна творчість -- обрядові пісні -- билини -- казки -- Візантійська культура -- апокрифи -- повісті -- для християнства -- літописи -- літописні перекази -- значіння поеми
Анотація: Факсимільне видання "Історія української культури" відтворює унікальне видання, що вийшло друком протягом 1936-37 рр. у Львові заходом одного з видатних будівничих видавничої справи на Західній Україні - Івана Тиктора.
Дод.точки доступу:
Крип’якевич, Іван Петрович \ред.\


Примірників всього: 1
Бульвар І. Шамо, 18/2 (1)
Вільні:
Бульвар І. Шамо, 18/2 (1)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)