Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Мережеві ресурси (2)Наукові періодичні видання Університету (7)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=руйнування<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-54 
1.


    Gridina, I.
    Russia's migration weapon against Ukraine: a socio-cultural dimension = Міграційна зброя Росії проти України: соціокультурний вимір / I. Gridina, M. Kasyanova // Схід = Skhid : аналітично-інформаційний журнал. - 2019. - № 5. - P34-40. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1728-9343. - ISSN 2411-3093

Кл.слова (ненормовані):
гібридна війна -- міграція -- міграційна зброя -- внутрішньо переміщені особи -- тимчасово окуповані території
Анотація: Статтю присвячено невоєнним та нелетальним засобам та інструментам війни РФ проти України, які, у поєднанні зі звичайним озброєнням, призначеним для вбивства комбатантів і цивільного населення, руйнування житла, інфраструктури, породжують ще одну потужну зброю проти об'єкта агресії - міграційну, яка має великопросторову та довготривалу "зону" ураження. Визначення характеристик, які перетворюють міграцію на інструмент гібридної війни, є гостроактуальною проблемою в умовах протистояння нашої країни гібридній агресії РФ. Винайдення адекватних заходів ліквідації руйнівних наслідків міграційних процесів як усередині України, так і за її межами у теперішній час, і, що мабуть більш важливо, у майбутньому є одним з першочергових завдань державної політики, запорукою національної безпеки. Аналізуються міграційні наслідки російсько-української війни, які варто розцінювати як заздалегідь сплановані засоби ведення гібридної війни. У статті акцентується увага на прихованих та штучно замаскованих соціокультурних аспектах ураження міграційної зброї, таких як штучні заборона, обмеження, цілеспрямоване переміщення населення з тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей. Робиться висновок, що прихованість соціокультурного ураження створює ефект вибухівки уповільненої дії, яка може здетонувати у будь-який момент та використовуватися як часовий механізм у руках агресора в політичному, інформаційному, освітньому, ментальному просторах: розхитування суспільної єдності, створення агентів впливу "русского міра", насадження нетерпимості та соціально-регіональної ксенофобії, перетворення тимчасово окупованих територій на освітянське та інтелектуальне гетто. Зазначається про можливості та необхідність віднайдення контрзаходів міграційній зброї, які знаходяться в тій самій площині, що й створені зони ураження, діяти адекватно на усунення наслідків та попередження рецидивів
Дод.точки доступу:
Kasyanova, M.
Марина Касьянова
Ірина Ґрідіна


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)


Знайти схожі

2.


    Woldetsadik, M. K.
    Conflict analysis of Liberia's civil wars (1989-2003) = Аналіз витоків конфлікту Ліберійських громадянських війн (1989-2003) / M. K. Woldetsadik // Схід = Skhid : аналітично-інформаційний журнал. - 2018. - № 6. - P63-68. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1728-9343. - ISSN 2411-3093

Кл.слова (ненормовані):
Ліберія -- конфлікт -- громадянська війна -- конфліктуючі сторони -- перебіг -- динаміка
Анотація: У статті відображено результати дослідження, присвяченого вивченню низки громадянських війн у Ліберії 1989-2003 рр. Розглянуто історіографічний доробок та представлено основні наукові підходи до аналізу подій. Автором проаналізовано історичне підґрунтя та передумови виникнення збройного протистояння. Зокрема, наголошується на комплексі причин історико-політичного характеру, з-поміж яких виділяється: штучність політичних традицій, які були привнесені у ХІХ ст. переселенцями з США, слабкий розвиток демократичних інституцій та ліберійського суспільства в цілому. Апелюючи до особливостей політичного розвитку у другій половині ХХ ст., автор представляє нарис протистояння між різними етнічними групами Ліберії. Зазначено, що ключовими факторами нестабільності в державі стали: авторитарні методи управління, високий рівень корупції, надзвичайно низький рівень освіти, неефективна економіка. Окремо наголошено на тому, що політичний режим президента Вільяма Табмена (1944-1971 рр.) був спрямований на руйнування традиційної соціально-економічної структури корінного населення. За часів президентства Вільяма Табмена широко використовувалися дискримінаційні підходи та політика заміщення ключових постів виключно представниками американо-ліберійської еліти. Політика "відкритих дверей" для американського капіталу, започаткована з 1920-х років, набула ще більших масштабів при президенті Вільямі Толберті, який продовжив політику попередника. Наприкінці 1970-х років економічне становище в країні почало погіршуватись, а зростання цін на харчові продукти призвело до низки заколотів по всій країні. Апогеєм громадянської непокори стали масові страйки, які призвели до державного перевороту 1980 року. Під час подій 1980 року режим президента Вільяма Толберті був повалений. Влада в країні перейшла до одного з лідерів етнічної групи Кран - Самуеля Доу, який стратив президента та всю управлінську верхівку. Друга половина 1980-х років стала часом транзиту влади й заміщення ключових посад представниками етнічної групи Кранів. Саме у подіях, дотичних до формування нового альянсу політичних сил, представлених численними представниками корінного населення, створювалися найбільші протиріччя режиму, до яких згодом додалися й зовнішні актори - Сьєра Леоне та США. Комплекс протиріч, сформований в країні та інтереси учасників протистояння візуалізовано у двох матрицях, які відбивають авторську концепцію розуміння рушійних сил та витоків низки громадянських війн у Ліберії.
Дод.точки доступу:
Волдетсадік Мессаш Кассає


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)


Знайти схожі

3.


    Євсєєва, Тетяна Миколаївна.
    Особливості збереження/порушення православним священством вірності пастирському служінню в контексті історії повсякдення (УСРР, 1920-ті рр.) / Т. М. Євсєєва // Український історичний журнал : науковий журнал. - 2012. - № 4. - С. 93-103 . - ISSN 0130-5247
ДРНТІ

Рубрики: Історія--Історія України--Релігія--спецслужби

   Релігієзнавство--священництво--православ'я


Кл.слова (ненормовані):
зречення духовного сану -- православні конфесії (УСРР, 1920-ті рр.) -- руйнування владою православ'я

Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (24.12.2013р. Прим. 1 - Б.ц.) (вільний)


Знайти схожі

4.
   316.32
   А 29


    Аджемоґлу, Дарон.
    Чому нації занепадають. Походження влади, багатства та бідності [Текст] / Д. Аджемоґлу, Дж. Робінсон ; перекладач О. Дем‘янчук. - 2-е видання, виправлене. - Київ : Наш формат, 2017. - 440 с. - ISBN 978-617-7279-33-3 : 50.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Соціологія--Цивілізація--Занепад цивілізації

Кл.слова (ненормовані):
економічний успіх -- влада еліт -- демократія -- політичні права -- свобода -- руйнування
Анотація: Пряця - результат п’ятнадцятирічного дослідження історії розвитку країн по всьому світу. Її автори зробили вичерпні висновки щодо того, що насправді рухає людство вперед - активне громадянське суспільство, що ставить на перше місце економічний та політичний добробут кожного громадянина. Книга відповідає на запитання про те, що саме сприяє добробуту країн і які фактори насправді не такі важливі, як здається на перший погляд.
Дод.точки доступу:
Робінсон, Джеймс
Дем‘янчук, Олег \перекладач.\


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)

Знайти схожі

5.
Шифр: А863329/2015/3
   Журнал

Археологія [Текст] : науковий журнал/ НАН України, Інститут археології НАН України. - Київ : Академперіодика, 1989 - . - ISSN 0235-3490. - Виходить кожного кварталу
2015р. № 3
Зміст:
Шатіло, Людмила Олександрівна. "Ігри" на плоских поверхнях нео-енеолітичної доби Південно-Східної Європи / Л. О. Шатіло. - С.3-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: Південно-Східна Європа, неоліт, енеоліт
Панковський, Валентин Борисович. З історії досліджень металовиробничого оснащення зрубної спільноти / В. Б. Панковський. - С.14-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: південь Східної Європи, доба пізньої бронзи, зрубна культурно-історична спільнота
Івченко, Андрій Валерійович. Рідкісні елліністичні амфори з некрополя Ольвії / А. В. Івченко. - С.25-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: некрополь, Ольвія, земляні склепи
Козубовський, Г. А. Економічні наслідки походів Гедиміна 20-х рр. XIV ст. / Г. А. Козубовський. - С.33-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: Гедимін, XIV ст.
Скоріков, В’ячеслав Анатолійович. Ранньопалеолітичне місцезнаходження Суходол у Середньому Подонцов'ї / В. А. Скоріков. - С.44-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: Східноєвропейська рівнина, Середнє Подонцов'я, Суходол
Лисенко, Сергій Дмитрович. Курганний могильник комарівської культури біля с. Буківна / С. Д. Лисенко [и др.]. - С.58-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Інші автори: Шкляревський Є. І., Разумов С. М., П. К. Макарович
Кл.слова: тшинецьке культурне коло, комарівська культура, кургани
Котенко, Вікторія Володимирівна. Елліністичні глеки з поселення Маслини / В. В. Котенко. - С.78-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: антична епоха, Херсонес Таврійський, Маслини
Володарець-Урбанович, Ярослав Володимирович. Фібули V - першої половини VIII ст. з Полтавщини (знахідки початку 2000-х років) / Я. В. Володарець-Урбанович. - С.87-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: Полтавська область, раннє середньовіччя, V - VIII ст.
Хардаєв, Володимир Михайлович. Кочівницькі поховальні комплекси кінця VI-VII ст. біля с. Василівка на Херсонщині / В. М. Хардаєв. - С.107-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: кочівники, раннє середньовіччя, поховальний комплекс
Шейко, Ірина Миколаївна. Експеримент з використання античних глиняних світильників / І. М. Шейко. - С.118-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: античність, Ольвія, світильники
Роменський, Олександр Олександрович. Руйнування Херсона наприкінці X - у першій половині XI ст.: історіографія та попередні висновки / О. О. Роменський. - С.123-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: Херсон, Князь Володимир Святославович, Корсунський похід
Милашевський, Олександр Степанович. Ліпна кераміка північно-західного походження у матеріалах черняхівської культури: історіографія питання / О. С. Милашевський. - С.129-134. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: черняхівська культура, ліпна кераміка, вельбарська культура
Вальчак, С. Б. [рецензія] / С. Б. Вальчак. - С.135-136
Кл.слова: Крим, скіфські пам'ятники Криму, колекції
Литвиненко, Роман Олександрович. Проблеми бронзового віку Євразії у науковому доробку Віталія Васильовича Отрощенка (до 70-річчя вченого) / Р. О. Литвиненко. - С.137-138
Кл.слова: Отрощенко Віталій, про нього, ювілей, археолог
Пустовалов, Сергій Жанович. До 70-річного ювілею Георгія Івановича Шаповалова / С. Ж. Пустовалов. - С.141-144
Кл.слова: Шаповалов Георгій, про нього, ювілей, історик
Гаврилюк, Надія Оксентіївна. До 60-річчя Андрія Юрійовича Алексєєва / Н. О. Гаврилюк. - С.145
Кл.слова: Алексєєв Андрій, про нього, ювілей, археолог-скіфознавець
Гаврилюк, Надія Оксентіївна. Пам’яті Валентини Володимирівни Крапівіної / Н. О. Гаврилюк. - С.146
Кл.слова: Крапівіна Валентина, про неї, вшанування пам'яті, вчена-антикознавець
Цвек, Олена. Сторінки з життя (пам'яті Володимира Опанасовича Круца) / О. Цвек, І. Мовчан. - С.147-148
Кл.слова: Круц Володимир, про нього, вшанування пам'яті, археолог
Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (03.11.2015р. Прим. 1 - ) (вільний)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

6.


    Байталюк, О.
    Діяльність пам’яткоохоронних органів на Шепетівщині у 1920–1930-х рр. [Текст] / О. Байталюк // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies. - Київ : Київ ун-т ім. Б. Грінченка, 2017. - № 2. - С. 64-70DOI 10.28925/2524-0757.2017.29

Кл.слова (ненормовані):
інспектура -- пам'ятки -- примусово-суспільні роботи
Анотація: У статті досліджено діяльність Київської крайової інспектури охорони пам’яток культури та мистецтва за межами Київської округи, зокрема на Шепетівщині, та співпраця інспектури з Всеукраїнським археологічним комітетом. Простежено роботу пам’яткоохоронних органів, спрямовану на порятунок пам’яток від остаточного руйнування
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 4 : ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

7.
   004.056.5
   Б 68


    Блавацька, Н. М.
    Програмне забезпечення систем захисту інформації / Н. М. Блавацька, В. Д. Козюра, В. О. Хорошко ; Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій. - Київ : ДУІКТ, 2011. - 330 с. - ISBN 978-966-2970-58-6 : 100.00 грн.
Паралельні видання: Є повнотекстові версії (для доступу потрібна авторизація) :
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Інформаційна безпека--Програмне забезпечення--Підручники для вищих навчальних закладів

Кл.слова (ненормовані):
руйнування інформації -- отримання інформації -- комп’ютерні віруси -- несанкціоноване копіювання


Дод.точки доступу:
Козюра, В. Д.
Хорошко, В. О.
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)

Знайти схожі

8.


    Бржевська, З. М.
    Інформаційні війни: проблеми, загрози та протидія / З. М. Бржевська, Н. М. Довженко, Р. В. Киричок // Кібербезпека: освіта, наука, техніка : електронне наукове видання. - 2019. - N 3. - С. 88-96, DOI 10.28925/2663-4023.2019.3.8896. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2663-4023

Кл.слова (ненормовані):
інформаційна безпека України -- національний інформаційний простір -- інформаційні загрози -- інформаційно-психологічні впливи -- інформаційні війни та операції -- інформаційні ресурси -- механізми протидії інформаційним загрозам -- державна інформаційна політика
Анотація: У статті розглянуто проблеми вразливості Української держави в умовах інформаційної війни. Описано основні загрози, серед них: руйнування єдиного інформаційного простору держави; маніпуляція суспільною, недостатня координація діяльності органів державної влади, слабкість системи освіти та виховання, протиправне застосування спеціальних засобів впливу на суспільну свідомість, загострення міжнародної конкуренції за володіння інформаційними технологіями та ресурсами; діяльність міжнародних терористичних організацій; недостатність нормативної правової бази, що регулює відносини в інформаційній сфері, а також недостатня практика застосування права. В інформаційній війні виділяються три основних мети: контроль інформаційного простору і забезпечення захисту своєї інформації від ворожих дій; використання контролю над інформаційним простором для проведення інформаційних атак на противника; підвищення загальної ефективності збройних інформаційних функцій. Розглянуто складові інформаційних воєн та описано пріоритетні напрями державної інформаційної політики та важливі кроки з боку владних органів України. Формування суспільної свідомості за допомогою суб’єктів інформаційної війни з використанням методів психологічного впливу стає найбільш ефективним способом контролю і маніпуляції як всередині держави, так і за її межами. Все залежить від того, хто фактично визначає інформаційний контент. Таким чином, наше ставлення до проблем і явищ, навіть сам підхід до того, що вважати проблемою або явищем, багато в чому визначені тими, хто контролює світ комунікацій.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://csecurity.kubg.edu.ua

Дод.точки доступу:
Довженко, Н. М.
Киричок, Р. В.


Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1


Знайти схожі

9.
Шифр: В890024/2018/11
   Журнал

Вісник Книжкової палати [Текст] : науково-практичний журнал/ Книжкова палата України імені Івана Федорова. - Київ : КПУ, 1996 - . - ISSN 2076-9326. - Виходить щомісячно
2018р. N 11
Зміст:
Стрішенець, Надія. Юрій Меженко на чолі Головної Книжкової Палати / Н. Стрішенець. - С.11-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Гастинщиков, Валерій. Особливості діяльності вітчизняних ЗМІ у контексті нових викликів і загроз інформаційній безпеці України / В. Гастинщиков, М. Онищук. - С.23-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Телеп, Оксана. Еволюція соціально-комунікаційних моделей як об’єкт наукової рефлексії / О. Телеп. - С.28-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Збанацька, Оксана. Компаративний аналіз пошукових можливостей електронних каталогів окремих бібліотек України / О. Збанацька, О. Кириленко, О. Яценко. - С.32-39
Матвієнко, Оксана. Бібліотечна освіта в Україні: "креативне руйнування" чи шлях до посмтупового зникнення / О. Матвієнко. - С.39-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Ян, Чен. Бібліотеки Китаю як інфраструктурний складник цифрової економіки / Чен Ян. - С.44-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Прокопенко, Лілія. Конференція директорів європейських національних бібліотек (CENL): від обміну досвідом до спільних проектів / Л. Прокопенко. - С.47-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

10.


    Гавенко, С. Ф.
    Імітаційне моделювання процесу руйнування оболонок аромокапсул при використанні аромопродукції [Текст] / С. Ф. Гавенко, П. Б. Петрик // Поліграфія і видавнича справа. - Львів, 2015. - N 1. - С. 18-24. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
аромовідбитки -- аромокапсули -- процеси тертя
Дод.точки доступу:
Петрик, П. Б.


Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (19.11.2015р. Прим. 1 - ) (вільний)


Знайти схожі

11.


    Генералюк, Леся.
    "Апокаліпсиси революцій", масовий терор, війна у рецепції очевидця подій М.Волошина [Текст] / Л. Генералюк // Літературний процес: методологія, імена, традиції. Філологічні науки : збірник наукових праць. - 2023. - № 21. - С. 35-45DOI 10.28925/2412-2475.2023.21.4. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
громадянська поезія -- публіцистика -- історіософія -- історичні алгоритми ти-ранії -- деспотизм -- рабство -- загарбницька політика -- війна -- апокаліпсис -- більшовицький те-рор -- провіденціалізм
Анотація: У статті пропонується новаторська інтерпретація творчого доробку Максиміліана Воло-шина 1917–1924 рр., який висвітлює його реакцію на апокаліптичні події початку ХХ ст. — революції, війни в Росії. Своє персональне розуміння так званої жовтневої революції та біль-шовицького терору, що прийшов після неї, поет, художник, мислитель, який сповідував європейські гуманістичні цінності, вичерпно висловив у широкому тексті — у поезії, публі-цистичних статтях та щоденникових нотатках. В основу своєї концепції він поклав думку про зв’язок причин та наслідків історичних процесів. Жорстокістю завоювань, концентра-цією насильства в Росії він намагався логічно аргументувати й тим пояснити систематич-не руйнування своєї країни громадянами цієї ж країни. Волошин вказав на спонтанність та циклічний характер російської історії, на імморалізм правителів, їх дспотичний стиль керування державою, підкреслив антигуманну сутність державних структур у всі часи. Заслуга його в тому, що в роки червоного терору він відкрито говорив про масові вбивства, штучно поширюваний голод, тортури, страти 1919–1923 рр., документально фіксував злочини радянської влади та її представників. Змалював низку огидних типажів, породжених більшовицькою системою. Водночас, спираючись на числен-ні історичні джерела, розкрив корені російського тероризму, показав його витоки й етапи, а також представив варіанти вияву терору на рівні як влади, так і нижчих верств суспіль-ства. Завдяки паралелям з революційними сюжетами у європейських країнах, аналізу клю-чових подій та постатей в російській історії Волошин зміг показати не лише внутрішні ме-ханізми, котрі визначили роль Росії у «спільній трагедії людства», але й, вважаючи її країною з «безумною та страшною долею», країною-агресором, загрозою для всього цивілізованого світу, зумів подати маркери її нейтралізації.

Є примірники у відділах: всього 6 : Online (1), ГП ЧЗ (3), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: Online (1), ГП ЧЗ (3), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

12.
821.161.1
Г 54


    Глинка, Ф. Н.
    Письма русского офицера. Зиновий Богдан Хмельницкий, или освобожденная малороссия : роман / Ф. Н. Глинка. - Київ : Дніпро, 1991. - 491 с. - ISBN 5-308-00658-Х : 14.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Художня література--Російська література--Історична література--Роман--Навчальні видання

Кл.слова (ненормовані):
вітчизна -- війна -- вигнання -- розорення -- руйнування
Дод.точки доступу:
Еременко, Г. П. \ред.\
Жаркевич, Н. М. \авт. предисл., коммент.\


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)

Знайти схожі

13.


    Гондюл, Олександра.
    Використання ігрових технологій в медіа для досягнення глобальних цілей сталого розвитку (на прикладі авторської гри «Unicorn Media Camp») [Текст] / О. Гондюл // Інтегровані комунікації = Integrated communication : науковий журнал. - 2023. - Вип. 1. - С. 42-49DOI 10.28925/2524-2644.2023.156. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
ігрові технології -- медіа -- Цілі сталого розвитку -- віртуальна реальність -- симуляційні ігри -- вирішення глобальних проблем
Анотація: Досліджено потенціал ігрових технологій як інструменту для просування глобальних Цілей сталого розвитку (ЦСР) через медіа. Обрана тема є актуальною та перспективною, адже крім висвітлення глобальних проблем, медіа можуть безпосередньо впливати на сталий розвиток через комунікаційні механізми, медіакампанії та медіапроєкти з соціальним впливом. Ігрові технології, зокрема віртуальна та доповнена реальність, гейміфікація та симуляційні ігри, гейміфіковані медіакампанії, використання гейміфікації у медіаматеріалах та під час публічних заходів, можуть бути використані для залучення аудиторії до складних і нагальних питань, пов’язаних із Цілями сталого розвитку, – бідність, зміна клімату та соціальна нерівність. Наприклад, віртуальна реальність може забезпечити ефект занурення, який допоможе аудиторії зрозуміти вплив руйнування навколишнього середовища, тоді як симуляційні ігри можуть допомогти гравцям розвинути навички управління ресурсами та вирішення проблем, пов’язаних із питаннями сталого розвитку. Здійснено огляд теоретичних і практичних засад ігрових технологій у контексті сталого розвитку, висвітлено потенційні переваги їхнього використання, зокрема підвищення залученості, інтерактивності та емпатії серед аудиторії. Розкрито формати успішного застосування ігрових технологій, пов’язаних з Цілями сталого розвитку на прикладі авторської гри для молоді «Unicorn Media Camp», спрямованої на дослідження практик упровадження медіаорганізаціями та медіакорпораціями проєктів із позитивним впливом та використання комунікаційних інструментів для досягнення Цілей сталого розвитку. Констатовано факт, що ігрові технології мають значний потенціал для просування сталого розвитку через медіа та залучення аудиторії до важливих глобальних питань.

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

14.
Шифр: Д357007/2019/1
   Журнал

Дивослово. Українська мова й література в навчальних закладах [Текст] : науково-метод. журнал/ МОН України. - Київ : Редакція журналу "Дивослово", 1951 - . - Виходить щомісячно
2019р. N 1
Зміст:
Семеног, Олена. Науково-методична публікація як результат підвищення кваліфікації вчителя-словесника / О. Семеног, Ю. Романенко. - С.2-5. - Бібліогр. в кінці ст.
Музиченко-Мельник, Тетяна. Пошуково-дослідницька діяльність учнів під час вивчення казок-притч Емми Андієвської / Т. Музиченко-Мельник. - С.17-21
Лісова, Юлія. Пунктуація складного речення / Ю. Лісова. - С.22-25
Кондратюк, Людмила. У лабіринтах часу, або Знайомство з романом Надії Гуменюк «Білий вовк на Чорному шляху» / Л. Кондратюк. - С.26-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Фасоля, Анатолій. Роман Дари Корній «Зворотний бік світла» на уроці позакласного читання / А. Фасоля. - С.31-39
Масенко, Лариса. Тоталітарні практики руйнування родини і родинних стосунків / Л. Масенко. - С.40-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Брайко, Олександр. «Білий кінь Шептало»: кінопритча Володимира Дрозда / О. Брайко. - С.45-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Стецик, Марія. «Побудь, мій Боже, отут зі мною» (Художній дискурс війни крізь призму сакрального) / М. Стецик, Ірина Волощак. - С.51-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Юрчук, Олена. Не/паралельні світи в романі Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи» / О. Юрчук. - С.58-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Пастух, Тарас. «Ти часом мушля, і шепоче час в тобі…» (Про модерну поезію Богдана Рубчака і не тільки про неї) / Т. Пастух. - С.62-64
Є примірники у відділах: всього 2 : Ф3 (1), ГП ЧЗ (1)
Вільні: Ф3 (1), ГП ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

15.
821.161.2-3
З-18


   
    Заклятий козак : історичні повісті та оповідання / упорядник, автор передмови О. Мишанич ; художник К. Лавро. - Київ : Обереги, 1994. - 544 с. : іл. - ISBN 5-8104-0047-7 : 1.70 грн., 2.00 грн.
    Зміст:
Мишанич, О. Слава не вмре, не поляже / О. Мишанич. - С .5-18
Божко, С. Над колискою Запоріжжя / С. Божко. - С .19-60
Чайковський, А. Богданко / А. Чайковський. - С .61-112
Мордовець, Д. Дві долі / Д. Мордовець. - С .113-244
Мачтет, Г. Заклятий козак / Г. Мачтет. - С .245-296
Чайковський, А. Козацька помста / А. Чайковський. - С .297-368
Островський, О. Руйнування Чортомлицької Січі 1709 р. / О. Островський. - С .369-420
Тис, Ю. Життя іншої людини / Ю. Тис. - С .421-539
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Художня література--Українська література--Повісті--Оповідання--Популярні видання

Дод.точки доступу:
Мишанич, О. \упорядник, автор передмови.\
Лавро, К. \художник.\


Примірників всього: 3
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1),
Бульвар І. Шамо, 18/2 (1),
Фаховий коледж «Універсум» (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1),
Бульвар І. Шамо, 18/2 (1),
Фаховий коледж «Універсум» (1)

Знайти схожі

16.
821.161.2
З-18


   
    Заклятий козак : історичні повісті та оповідання / упоряд., авт. передм. О. Мишанич. - Київ : Обереги, 1994. - 545 с. - ISBN 5-8104-0047-7 : 2.00 грн.
    Зміст:
Мишанич, О. Слава не вмре, не поляже / О. Мишанич
Божко, С. Над колискою Запоріжжя / С. Божко
Чайковський, А. Богданко / А. Чайковський
Мордовець, Д. Дві долі / Д. Мордовець
Мачтет, Г. Заклятий козак / Г. Мачтет
Чайковський, А. Козацька помста / А. Чайковський
Островський, О. Руйнування Чортомлицької Січі 1709 р. / О. Островський
Тис, Ю. Життя іншої людини / Ю. Тис
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Художня література--Українська література--Історичні повісті--Популярні видання

Дод.точки доступу:
Мишанич, О. \упоряд., авт. передм.\


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)

Знайти схожі

17.
Шифр: З252288/2018/5/6
   Журнал

Зарубіжна література в школі [Текст] : науково-методичний журнал/ Міністерство освіти і науки України. - Київ : Основа, 2005 - . - Виходить двічі на місяць
2018р. № 5/6
Зміст:
Лобода, А. І. Нетрадиційний урок зарубіжної літератури / А. І. Лобода. - С.3-12
Кл.слова: Дон Кіхот, роман, О. Генрі, творчість, нестандартний урок
Шкідін, Н. Т. "Віяло асоціацій" як метод узагальнення учнівських знань / Н. Т. Шкідін. - С.13-15
Кл.слова: методичний прийом, контроль знань, формування асоціацій
Шкідін, Н. Т. Метод літературної географії на уроках зарубіжної літератури / Н. Т. Шкідін. - С.16-17
Кл.слова: ефективність викладання, організація навчального процесу, вивчення біографії
Вовк, Т. І. А. Конан Дойл "Пістрява стрічка". 7-й клас / Т. І. Вовк. - С.18-23
Кл.слова: нестандартний урок, Артур Конан Дойл, про нього, детективна література
Велічко, Л. Н. Ігор Муратов - наш випускник / Л. Н. Велічко. - С.24-27
Кл.слова: Муратов Ігор Леонтійович, про нього, українська поезія, поет-воїн
Ткачук, О. І. Наслідки руйнування духовних цінностей (за новелою Р. Д. Бредбері "Усмішка"). 6-й клас / О. І. Ткачук. - С.28-33
Кл.слова: Рей Бредбері, про нього, Усмішка, новела, американський письменник
Говорунець, З. В. Засоби розкриття образу головної героїні твору Е. Портер "Полліанна". 5-й клас / З. В. Говорунець. - С.34-39
Кл.слова: Полліанна, роман, образ Полліанни, Полліанна, телефільм
Сироватська, Л. І. Ернест Гемінгвей "Старий і море". 11-й клас / Л. І. Сироватська. - С.40-44
Кл.слова: Ернест Міллер Гемінґвей, про нього, Старий і море, повість-притча, образ сильної людини
Приходько, А. М. "Хороші дівчатка" та "погані хлопчики" у творах Е. Портер і Марка Твена. 5-й клас / А. М. Приходько. - С.45-47
Кл.слова: порівняння творів, Полліанна, роман, Пригоди Тома Сойєра, роман
Іванова, Л. С. Цикл уроків за творчістю Ф. М. Достоєвського. 10-й клас / Л. С. Іванова. - С.48-70
Кл.слова: Федір Михайлович Достоєвський, про нього, російська література, Федір Михайлович Достоєвський, твори
Шотова, Н. П. Система завдань до вивчення поеми М. В. Гоголя "Мертві душі". 10-й клас / Н. П. Шотова. - С.71-73
Кл.слова: Микола Васильович Гоголь, про нього, Микола Васильович Гоголь, творчість, Мертві душі, поема
Вертевець, О. В. М. Ю. Лермонтов "Мцирі". 9-й клас / О. В. Вертевець. - С.74-79
Кл.слова: Михайло Юрійович Лермонтов, про нього, Михайло Юрійович Лермонтов, творчість, Мцирі, поема
Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1), Ф3 (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

18.
Шифр: З659149/2017/11
   Журнал

Зарубіжна література в школах України [Текст] : науково-методичний журнал/ Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. - Київ : Антросвіт, 1996 - . - Виходить щомісячно
2017р. № 11
Зміст:
"Будуймо містки між дитячими серцями і вчительським" Ексклюзивне інтерв’ю Ольги Чоловської. - С.2-4
Кл.слова: вчитель, дружба, гуманна педагогіка
Чоловська, Ольга. Урок мовою серця / О. Чоловська. - С.5-6
Кл.слова: методика серця, робота душі, урок зарубіжної літератури
Дзик, Анатолій. Методичні дегустації. Компетентний учитель - сучасному учневі / А. Дзик, О. Чоловська. - С.7-9
Кл.слова: модель уроку, ключ до слова, зарубіжна література
Іващенко, Алла. Міні-воркшоп "Істина в діалозі" (вивчення п’єси Г. Ібсена "Ляльковий дім" з використанням прийомів вітагенного навчання) / А. Іващенко. - С.10-12
Кл.слова: Ібсен, Ляльковий дім, конспект уроку, прийоми вітагенного навчання
Вітко, Марина. Персоніфікація природних сил у творчості Гарсія Лорки (на прикладі поезії "Romance de la Luna Luna") / М. Вітко. - С.12-15
Кл.слова: Горсія Лорки, поезія, конспект уроку
Ходюк, Олена. Літературна студія - простір для творчості / О. Ходюк. - С.16-17
Кл.слова: літературна студія, творчість
Юлдашева, Людмила. Свято, яке завжди з нами / Л. Юлдашева. - С.18-19
Кл.слова: Полтава, літературна освіта
Туряниця, Вікторія . Світоглядні та естетичні погляди Ш. Бодлера у збірці "Квіти зла" / В. Туряниця. - С.20-23
Кл.слова: естетичні погдяди Бодлера, збірка "Квіти зла", конспект уроку
Дячок, Світлана. Педагогічні смаколики від Світлани Дячок / С. Дячок. - С.24-25
Кл.слова: зарубіжна література
Желізко, Юлія. Ключики до дитячих сердець / Ю. Желізко. - С.26-27
Кл.слова: дитина, творче мислення
Юрчишина, Марія. Від особистості письменника - до особистості учня / М. Юрчишина. - С.28-30
Кл.слова: гідність, патріотизм, містика
Сорока, Інна. Таємниці, сховані у філіжанці кави / І. Сорока. - С.31-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: священні книги людства, доба Античності, лірика Давньої Греції, Давньогрецький театр
Полякова, Валентина. Гештальт-завдання на уроках зарубіжної літератури / В. Полякова. - С.40-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: гештальт-психологія, особистісно орієнтована освіта, педагогічно-психологічна технологія
Палчей, Маріанна. Тривога за руйнування духовних цінностей у новелі Рея Бредбері "Усмішка". Образ Тома, його динаміка / М. Палчей. - С.46-49
Кл.слова: Бредбері Рей "Усмішка", образ Тома, конспект уроку
Гузь, Ольга. Орієнтовне поурочне планування для 9 класу / О. Гузь. - С.50-64
Кл.слова: зарубіжна література, конспекти уроків
Гузь, Олена. Мотиви світової скорботи у ліриці М. Ю. Лермонтова. Зв’язок творчості митця із традиціями європейського романтизму / О. Гузь. - С.50-54
Кл.слова: лірика, європейський романтизм, мотиви світової скорботи
Гузь, Олена. Особливості розвитку сюжету й композиції в романі "Герой нашого часу" М. Ю. Лермонтова. Зв’язок твору з історичною та духовною атмосферою доби. Аналіз "Передмови" / О. Гузь. - С.54-56
Кл.слова: зарубіжна література, конспект уроку, Герой нашого часу
Гузь, Олена. Новаторство М. Ю. Лермонтова в жанрі роману. Контрольний тест з теми "Взаємодія романтизму й реалізму" / О. Гузь. - С.60-64
Кл.слова: новаторство, Лермонтов, Герой нашого часу, романтизм й реалізм
Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

19.
Шифр: З296477334/2017/3
   Газета

Зарубіжна література [Текст] : газета для вчителів та методистів зарубіжної літератури/ Національна академія педагогічних наук. - Київ : Шкільний світ, 1996 - . - Виходить щомісячно
2017р. N 3
Зміст:
Желізко, Юлія. Роальд Дал "Чарлі і шоколадна фабрика" : Урок № 1 / Ю. Желізко. - С.4-8
Кл.слова: план-конспект уроку, Дал Роальд, Чарлі і шоколадна фабрика, про твір, зарубіжна література, 5 клас
Желізко, Юлія. Цікаві пригоди хлопчика Чарлі і його друзів на казковій шоколадній фабриці містера Віллі Вонки / Ю. Желізко. - С.8-11
Кл.слова: план-конспект уроку, Дал Роальд, Чарлі і шоколадна фабрика, про твір, зарубіжна література, 5 клас
Квік, Світлана. Рюноске Акутаґава "Павутинка", 7-й клас / С. Квік. - С.12-19. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: план-конспект уроку, Акутаґава Рюнеске, Павутинка, про твір, зарубіжна література, 7 клас
Панова, Світлана. Іван Тургенєв. Вірші в прозі : Урок позакласного читання / С. Панова. - С.20-26
Кл.слова: план-конспект уроку, Тургенєв Іван, про творчість, зарубіжна література, 6 клас
Малигіна, Любов. Рей Бредбері "Усмішка" : Цикл уроків / Л. Малигіна. - С.27-34
Кл.слова: план-конспект уроків, Бредбері Рей, Усмішка, про твір, зарубіжна література, 6 клас
Малигіна, Любов. Тривога за руйнування духовних цінностей в оповіданні "Усмішка". Образ Тома, його динаміка : Урок № 1 / Л. Малигіна. - С.27-31
Кл.слова: план-конспект уроку, бредбері Рей, Усмішка, про твір, зарубіжна література, 6 клас
Малигіна, Любов. Відповідальність кожного за майбутнє в новелі Рея Бредбері "Усмішка" та поезії Ліни Костенко. Значення образу Джоконди для розкриття основної ідеї твору : Урок №2 / Л. Малигіна. - С.32-34
Кл.слова: Бредбері Рей, Усмішка, про твір, Костенко Ліна, про творчість, образ Джоконди
Ключник, Надія. Новели О. Генрі "Останній листок" і В. Стефаника "Кленові листки" : Інтегрований урок у 7-му класі / Н. Ключник. - С.35-38
Кл.слова: план-конспект уроку, Генрі О., Останній листок, про твір, Стефаник Василь, Кленові листки, про твір
Могільовцева, Л. Бароко і класицизм : Уроки № 1 - 10 / Л. Могільовцева. - С.39-67
Кл.слова: план-конспект уроків, європейська література xvii - xviii СТ., зарубіжна література, 8 клас
Могільовцева, Людмила. Бароко як доба і художній напрям у європейській літературі й мистецтві. Формування нового бачення світу і людини в епоху бароко. Видатні представники європейського бароко та їхні здобутки : Урок № 1 / Л. Могільовцева. - С.39-43
Кл.слова: план-конспект уроку, бароко, українське бароко
Могільовцева, Людмила. Із лірики європейського бароко. Луїс де Ґонґора-і-Арґоте (1561 - 1627). "Галерник" : Урок № 2 / Л. Могільовцева. - С.43-45
Кл.слова: план-конспект уроку, Ґонґора-і-Арґоте Луїс, Галерник, по твір, зарубіжна література, 8 клас
Могільовцева, Людмила. Із лірики європейського бароко. Джон Донн (1572 - 1631). "Священні сонети". (19-й сонет "Щоб мучить мене...") : Урок № 3 / Л. Могільовцева. - С.46-48
Кл.слова: план-конспект уроку, Донн Джон, 19-й сонет щоб мучить мене..., про твір, зарубіжна література, 8 клас
Могільовцева, Людмила. Історичні умови, філософське та історичне підґрунтя класицизму. Характерні ознаки класицизму як художнього напряму : Урок № 4 / Л. Могільовцева. - С.48-52
Кл.слова: план-конспект уроку, класицизм, зарубіжна література, 8 клас
Могільовцева, Людмила. Мольєр (1622 - 1673). "Міщанин-шляхтич". Мольєр - майстер класичної комедії : Урок № 5 / Л. Могільовцева. - С.53-55
Кл.слова: план-конспект уроку, Мольєр Жан Батист, Міщанин-шляхтич, про твір, зарубіжна література, 8 клас
Могільовцева, Людмила. Художнє новаторство Мольєра у драматургії, вплив його відкриттів на світове театральне мистецтво : Урок № 6 / Л. Могільовцева. - С.56-58
Кл.слова: план-конспект уроку, Мольєр Жан Батист, про нього, зарубіжна література, 8 клас
Могільовцева, Людмила. Історія створення комедії "Міщанин-шляхтич". Тематика, проблематика твору, його загальнолюдське значення : Урок № 7 / Л. Могільовцева. - С.59-61
Кл.слова: план-конспект уроку, Мольєр Жан Батист, міщанин-шляхтич, про твір, зарубіжна література, 8 клас
Могільовцева, Людмила. Основні образи комедії "Міщанин-шляхтич" : Урок № 8 / Л. Могільовцева. - С.61-63
Кл.слова: план-конспект уроку, образи комедії Ж. Б. Мольєра "Міщанин-шляхтич", зарубіжна література, 8 клас
Могільовцева, Людмила. Засоби комічного в комедії Мольєра "Міщанин-шляхтич" : Урок № 9 / Л. Могільовцева. - С.64-65
Кл.слова: план-конспект уроку, Мольєр Жан Батист, Міщанин-шляхтич, про твір, зарубіжна література, 8 клас
Могільовцева, Людмила. Контрольна робота (різнорівневі тестові завдання) за розділом "Бароко і класицизм" : Урок № 10 / Л. Могільовцева. - С.66-67
Кл.слова: план-конспект уроку, контроль знань, тестові завдання
Туліветрова, Наталія. Літературні диктанти 5-й клас / Н. Туліветрова, Л. Нагаївська. - С.68-73
Кл.слова: контроль знань, контрольні завдання, літературні диктанти
Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

20.


    Землякова, Т.
    Види культурних воєн: формалізація, медіареальність, реакція аудиторії [Текст] / Т. Землякова // Інтегровані комунікації = Integrated communication : науковий журнал. - 2017. - Вип. 3. - С. 53-58. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
культурна війна -- етнос -- ментальна історія -- інформаційне суспільство -- традиції -- цінності
Анотація: У статті зроблено комплексну спробу класифікації культурної війни як смислового маніпулятивного явища в інформаційному суспільстві нового типу. Виокремлено ознаки та причини розвитку кризи ідентичності в умовах смислових маніпуляцій медіареальності. Актуальність теми дослідження полягає в тому, що переповнена підступними смислами нова інформаційна епоха пропонує нам систему подібних підступних інформаційних процесуальних «спектаклів». Вони, своєю чергою, втілюються в усталені образи, утворюючи цілковито нову смислову систему, і творять простір перманентної дії, в якому вибір залишається за людиною нової інформаційної епохи, що виявляє неабиякий рівень інтелектуальної майстерності через діалог чи протест або ж, навпаки, діє за нормованим, «диктованим», нав’язаним культом, з якого народжуються основи всієї культури. Породження окремих спалахів спротиву до «інформаційних перфомансів» через колективну волю нації, яка наче м’язи, інтенсивно натреновується у світлі подій російсько-української війни, є виправданим через потребу в збереженні націєтвірної основи суспільства, або ідентичності нації. Саме на рівні останньої можна допустити виникнення найбільшої кількості конфліктів, пов’язаних із спробою руйнування культурного ядра (ядра нації), яке формується з норм, стандартів, цінностей певного етносу. Головною функцією такого ядра є передача системи зрілих культурних кодів з метою збереження тожсамості нації. Підсумовуючи результати дослідження автор доходить думки, що запропонована нею типологія культурної війни є умовною, але вона дає підстави говорити про симптоматичну появу смислової дезорієнтації та кризи ідентичності. У цій ситуації надзвичайно важливими стануть розуміння й розмежування на основі власного «ментального ідентикатора», аби згодом відбулося об’єднання індивідів за нових умов.

Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (3), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (3), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-54 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)