Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Рідкісні та цінні видання (19)Мережеві ресурси (3)Наукові періодичні видання Університету (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=термінології<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 131
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Шербак, В.
    Модернізація змісту історичної освіти: стереотипи вітчизняної історії – «Хортицька Січ» [Електронний ресурс] / В. Шербак. - Електронні текстові дані // Неперервна професійна освіта: теорія і практика : науковий журнал. - 2024. - Вип. 1. - С. 7-14, DOI 10.28925/1609-8595.2024.1.1. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1609-8595. - ISSN 2412-0774

Кл.слова (ненормовані):
запорожці -- фортеця -- козаки -- замок
Анотація: У запропонованій статті висвітлено ґенезу Запорозької Січі, від з’ясування якої значною мірою залежить підхід до висвітлення історії запорозького козацтва. Мета статті – спростування стереотипу вітчизняної історії про «городок» князя Дмитра Вишневецького як першої Запорозької Січі для відображення відповідної термінології в шкільних підручниках та посібниках задля модернізації історичної освіти.
Перейти до зовнішнього ресурсу http://npo.kubg.edu.ua/

Дод.точки доступу:
Виневецький, Дмитро \про нього\


Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

2.


    Пилинський, Михайло.
    Політичний аспект концепту «свобода» у творчості Павла Вишебаби / М. Пилинський // Синопсис: текст, контекст, медіа : електронний фаховий журнал. - 2024. - Том 30, № 1. - С. 9-14, DOI 10.28925/2311-259x.2024.1.2 . - ISSN 2311-259Х

Кл.слова (ненормовані):
воля -- свобода -- власновладність -- відповідальність -- воєнна література -- війна -- поезія -- вірш -- сучасна українська література
Анотація: Об’єктом наукової уваги в цій статті є поетичні тексти сучасного українського військового-поета Павла Вишебаби. Метою статті є інтерпретація вияву концепту свободи у творчості цього поета. Автор зосереджується на політичному аспекті концепту «свобода», тож передусім аналізує творчість Павла Вишебаби під таким кутом зору. У дослідженні автор також вдається до аналізу творчості військових-поетів Катерини «Пташки» Поліщук і Бориса Гуменюка. Це робиться задля зіставлення виявів концепту «свобода» цих авторів і кращого розуміння текстів Павла Вишебаби. Щоб науково обґрунтувати політичний аспект свободи, у цій статті автор спирається на філософський доробок Дмитра Донцова, зокрема ідею націоналізму та його засадничі принципи. Для уточнення термінології в статті застосовується «власновладність» Дмитра Донцова. Для досягнення мети статті були залучені контекстуальний аналіз і біографічний методи. Актуальність статті зумовлена суспільною необхідністю в умовах російсько-української війни усвідомлювати цінність свободи. Новизну розвідки визначає обраний аспект розгляду лірики сучасного поета, наукова рецепція творчості якого загалом є обмеженою. За результатами дослідження Павло Вишебаба розуміє концепт свободи у політичній площині. Було виявлено, що концепт свободи в його творчості охоплює особисту відповідальність, вищу мету, збереження та розбудову культурно-історичної спадщини. Свобода для Павла Вишебаби є «свободою від» і «свободою для». У політичній площині остання полягає у встановленні державності, а перша — у свободі від загарбників. Також Павло Вишебаба має особисте розуміння свободи як можливості для творчості. Подальші перспективи дослідження пов’язані з аналізом репрезентативної вибірки сучасних військових-поетів і поетів, які пишуть про війну, задля ґрунтовних висновків стосовно уявлень про політичну свободу в українській культурі як засадничого чинника формування нації.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://synopsis.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

3.


    Гудзенко, Олена.
    Цифрова трансформація в культурі: сучасні реалії та перспективи розвитку / О. Гудзенко // Схід = Skhid : аналітично-інформаційний журнал. - 2023. - Том 4, № 3. - P29-33, DOI 10.21847/2411-3093.2023.4(3).296605. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1728-9343. - ISSN 2411-3093

Кл.слова (ненормовані):
цифрова трансформація -- культурна сфера -- цифрові технології -- інновації -- цифрові права
Анотація: Стаття присвячена інноваційним аспектам цифрової трансформації у сфері культури. Автор досліджує вплив нових продуктів, інноваційних бізнес-моделей та цифрових технологій на сучасний культурний ландшафт. Особливу увагу приділено ролі цифрових платформ у взаємодії сфери обміну цінностями та інформацією в контексті цифрового мистецтва. У статті зазначається, що цифрова трансформація стає ключовим каталізатором інновацій у культурно-мистецькому середовищі, створюючи можливості для збереження та просування національних культурних цінностей. Автор розглядає різноманітні підходи до цифрової трансформації, враховуючи як стратегічне партнерство, так і комплексний підхід, а також динаміку взаємодії технологій, напрямів та учасників у процесі досягнення нових форм діяльності та підвищення ефективності бізнесу. . Крім того, у статті висвітлено проблеми, які виникають під час цифрової трансформації об’єктів мистецтва та культурної спадщини, зокрема, такі як забезпечення майнових та авторських прав, а також неузгодженість термінології між інформаційною та цифровою культурами. Автор вказує на необхідність нового наукового дискурсу про цифрові права для успішної реалізації цифрової трансформації у сфері культури в Україні. У статті розглядаються окремі виклики та перспективи цифрової трансформації музейної галузі, а також наголошується на необхідності створення необхідних умов для кожного музею окремо. Автор досліджує вплив цифрових технологій на музейну сферу, наводить конкретні приклади впровадження інновацій (створення музейних цифрових колекцій, віртуальних виставок та екскурсій). Виходячи з актуальності цифрової трансформації в сучасному світі, звертається увага на необхідність підвищення кваліфікації та обізнаності фахівців у сфері культури для успішної реалізації цифрових ініціатив

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

4.
Шифр: К484478478/2022/2
   Журнал

Культура і сучасність [Текст] : альманах/ Міністерство культури України, Нац. акад. керівних кадрів культури і мистецтв. - Київ : Міленіум, 1999 - . - ISSN 2226-0285. - Виходить двічі на рік
2022р. № 2
Зміст:
Герчанівська, Поліна Евальдівна. Цифрова культура в інформаційному суспільстві: антропологічний аспект / П. Е. Герчанівська. - С.3-7. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: інформаційна культура, цифрова культура, цифрові технології
Погребняк, Галина Петрівна. Режисерські моделі авторського кіно в контексті міжкультурного діалогу. Творчість режисерів-авторів за сприяння міжнародних програм, фондів, конвенцій / Г. П. Погребняк. - С.8-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: міжнародна співпраця, режисер-автор, кінематографічне виробництво
Сіверс, Валерій Анатолійович. Праця Мартіна Гайдеггера "Джерело художнього творіння" як методологія розуміння творчості / В. А. Сіверс, О. І. Бугайова. - С.16-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: методологія, істина, кваліа
Мельник, Мирослава Миколаївна. Різноманітність новітніх форм сміхової культури в медійному просторі України / М. М. Мельник. - С.24-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: сміхова культура, стендап, пародія
Поплавська, Мирослава Володимирівна. Культурна дипломатія: трансформація дефініції поняття в контексті еволюції світової спільноти / М. В. Поплавська. - С.30-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: культурна дипломатія, міжнародні відносини, світова спільнота
Vasylenko, Daria. Marketing and PR communicationns in the context of promoting theatre institution / D. Vasylenko, P. Skryl, V. Titiva. - С.36-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: театр, маркетинг, дозвілля
Соломенко, Лінна Іванівна. Особливості впливу сучасних засобів масової інформації на формування та розвиток масової мовленнєвої культури / Л. І. Соломенко. - С.42-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: традиційні медіа, телебачення, мовленнєва культура
Водяхін, Єгор Владиславович. Міфологізація української драматургії в радянську добу (1920-ті рр.) як спосіб інституалізації театру / Є. В. Водяхін. - С.49-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: маніпуляція, ідеологія, міф
Даць, Ірина Вільямівна. Роль особистості ректора О. С. Тимошенка в розвитку вищої музичної освіти в НМАУ імені П. І. Чайковського: культурологічні виміри / І. В. Даць. - С.55-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: вища музична освіта, культурні цінності, євроінтеграція
Живоронков, Марк Михайлович. Витоки феномену ілюзіонізму в синкретичних формах культури / М. М. Живоронков. - С.60-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: мистецтво ілюзіонізму, синкретизм, фольклор
Карпенко, Діана Валеріївна. Хореографічна культура України в наукових дослідженнях 2017-2021 років: аналіз основних напрямів / Д. В. Карпенко. - С.66-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: народне хореографічне мистецтво, балетне мистецтво, класичний танець
Руських, Софія Олегівна. Національні архетипи в сучасному змісті моделі японської культурної політики / С. О. Руських. - С.72-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: синтоїзм, візуальне мислення, традиційність
Ясюк, Тамара Леонідівна. Культурологічний підхід у дослідженні взаємодії популярної та народної музичної культури у творчості українських вокально-інструментальних ансамблів 1960-1980 років / Т. Л. Ясюк. - С.79-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: попкультура, фольклор, естрадна обробка
Храмова-Баранова, Олена Леонідівна. Становлення і розвиток дизайну дитячих періодичних видань в Україні / О. Л. Храмова-Баранова. - С.86-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: графічний дизайн, дитяче періодичне видання, ілюстрація
Легенький, Юрій Григорович. Модний диспозитив у культурі XX-XXI століть як альтерглобалізаційна стратегія / Ю. Г. Легенький, Є. Ю. Ареф’єва. - С.92-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: глобалізація, модний диспозитив, дискурс
Бірілло, Інна Валеріївна. Новітні технології в дизайні сучасних аеропортів / І. В. Бірілло, Я. С. Янновскі. - С.97-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: дизайн інтер’єру, дизайнерські рішення, організація простору
Бобренко, Ростислав Всеволодович. Нові підходи до змісту дисципліни "Візуальні комунікації" в підготовці графічних дизайнерів / Р. В. Бобренко. - С.103-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: дизайн, підготовка графічних дизайнерів, візуальні комунікації
Олійник, Вікторія Анатоліївна. Регіональний фокус формування українського книжкового дизайну / В. А. Олійник. - С.110-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: книжкова графіка, київська графічна школа, мистецтво книги
Подлевський, Святослав Володимирович. Застосування комп’ютерних технологій у вирішенні візуальних об’єктів у рекламі / С. В. Подлевський, Є. П. Гула, А. М. Осадча. - С.117-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: дизайнер, комп’ютерні технології, візуально-пластична мова
Царенко, Сергій Олександрович. Вітчизняна гуманістична традиція та українська лексика-першоджерела для наукової термінології з фахових напрямів творення середовища / С. О. Царенко. - С.123-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: архітектура, містобудування, термінологія
Малік, Тетяна В’ячеславівна. Особливості застосування біофілії в інтер’єрному середовищі громадських будівель / Т. В. Малік, Р. Р. Осмолова. - С.129-134. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: гіпотеза біофілії, озеленення, екологія
Попова, Оксана Володимирівна. Сценографія Енріко Прамполіні в контексті теоретико-практичного дискурсу італійського футуризму / О. В. Попова. - С.135-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: футуризм, сценографія, сценічний дизайн
Чумаченко, Олена Петрівна. Іконопис як образотворча складова обрядово-ритуального Entertainment у контексті соціокультурного життя Київської Русі / О. П. Чумаченко. - С.141-145. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: церковний обряд, іконописна школа, ритуал
Капшукова, Олена Сергіївна. Соціокультурні аспекти репрезентації культурної спадщини М. П. Глущенка / О. С. Капшукова. - С.146-151. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: мистецький доробок, творча спадщина, українське мистецтво
Павловська, Соломія Ярославівна. Мова українських апокрифів як культурний код / С. Я. Павловська. - С.152-160. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: апокриф, культурний код, варіативність
Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)

Знайти схожі

5.


    Харченко, Олег.
    Американський гумористичний дискурс. Стратегія маніпуляції [Текст] / О. Харченко // Інтегровані комунікації = Integrated communication : науковий журнал. - 2022. - Вип. 2. - С. 21-25DOI 10.28925/2524-2644.2022.2-14.4. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
американський гумористичний дискурс -- стилістична фігура -- троп -- когнітивний патерн -- рефреймінг
Анотація: Здійснене дослідження засвідчує, що комунікативна стратегія маніпуляції широко поширена в американському гумористичному дискурсі. Комунікативна стратегія маніпуляції може бути реалізована через тактику двозначності, тактику неправильної логіки, тактику комічної брехні та тактику стриманості. Це може бути реалізовано за допомогою тактики двозначності та різних типів двозначних комунікативних актів, які використовують такі варіанти подвійного значення: «фінальний каламбур оповідання», «ураган каламбурів», «скритий каламбур», «подвійний натяк», «невинний натяк», «випадкові натяки», «подвійний зміст з уточненням» тощо. Принаймні частково вони базуються на такому когнітивному патерні, як патерн фон Ресторфф (von Restorff) або «неординарність» (Extraordinarity). Сучасність характеризується процесом номінації та стандартизації американської термінології, що застосовується для американської літератури, літературної журналістики та кіно, при цьому вона активно проникає у мультимедійний контент усього світу.

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

6.


    Процик, Ірина.
    Розвиток української футбольної лексики в першій половині XX століття [Текст] / І. Процик // Дивослово. Українська мова й література в навчальних закладах : науково-метод. журнал. - 2021. - N 11/12. - С. 17-22. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
спортивна термінологія -- футбольна лексика -- чужомовні терміни -- питомі відповідники -- тематичні групи футбольної лексики
Анотація: У статті простежено процес становлення і розвиток питомої спортивної термінології, зокрема з ділянки футболу. В результаті аналізу фактичного матеріалу виокремлено тематичні групи найменувань, що стосується цього виду спорту, з’ясовано співвідношення питомої, чужомовної лексики і гібридних назв. Праця дає перспективу подальших досліджень власне української футбольної термінології

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

7.
Шифр: С275451956/2020/119/1
   Журнал

Стандартизація, сертифікація, якість [Текст] : науково-технічний журнал/ Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості». - Київ : Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» , 1998 - . - Виходит раз на два місяця
2020р. т.119 № 1
Зміст:
Беззубець, Т. Я. Стандартизація термінології у сфері страхового фонду документації / Т. Я. Беззубець, О. М. Болбас, Н. С. Стогній. - С.4-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Шевченко, І. І. Дослідження міжнародних стандартів для адаптації нормативної бази державної системи страхового фонду документації до вимог європейської системи технічного регулювання / І. І. Шевченко, І. А. Шевченко. - С.10-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Григор’єва, Л. І. Доповнення екологічних критеріїв якості зрошувальної води нормативами вмісту радіоактивних речей / Л. І. Григор’єва, А. О. Алексєєва. - С.18-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Плескач, В. М. Науково-технічна термінологія у галузі композиційних матеріалів / В. М. Плескач. - С.25-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Черевашко, Д. І. Аналізування стандартних показників і розроблення бальної та рейтингової оцінки якості пива / Д. І. Черевашко, Л. І. Корець, В. Ю. Сухенко. - С.30-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Бойко, Г. А. Визначення відповідності якісних характеристик целюлози із соломи ненаркотичних конопель для одержання паперу / Г. А. Бойко, О. Ф. Богданова, В. В. Оліфірук. - С.45-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Кузьміна, Т. О. Визначення фізико-механічних показників якості лляного волокна на основі його оптичних властивостей / Т. О. Кузьміна, М. Б. Єдинович, В. С. Толмачов. - С.50-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Чурсіна, Л. А. Комплексне оцінювання якості волокна однодомних сортів конопель та обгрунтування нових сфер їхнього застосування / Л. А. Чурсіна, О. Ф. Богданова, О. С. Забродіна. - С.58-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Шугалій, Є. П. Методи оброблення експертної інформації про характеристики завдань в органах державного управління / Є. П. Шугалій, В. І. Пеньківський. - С.63-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Перейти до зовнішнього ресурсу Сайт журналу
Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

8.


    Беззубець, Т. Я.
    Стандартизація термінології у сфері страхового фонду документації / Т. Я. Беззубець, О. М. Болбас, Н. С. Стогній // Стандартизація, сертифікація, якість : науково-технічний журнал. - 2020. - Том 119, № 1. - С. 4-10. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
мікрографія -- національні стандарти -- стандартизація -- страховий фонд документації -- термінологія -- термінотворення
Дод.точки доступу:
Болбас, О. М.
Стогній, Н. С.


Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

9.


    Зоріна, Наталія.
    До питання унормування термінології катологізації: становлення й сучасні тенденції [Текст] / Н. Зоріна // Вісник Книжкової палати : науково-практичний журнал. - 2020. - N 8. - С. 18-22. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2076-9326

Кл.слова (ненормовані):
бібліотечно-інформаційна сфера -- терміни -- наукова термінологія -- бібліотечно-інформаційна термінологія -- термінологічна культура -- запозичення в термінології -- стандартизація -- міжнародні стандарти

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

10.


    Андрейчук, Н. І.
    Відтворення метамови Чарльза Пірса в українському перекладі статті "Про новий список категорій" [Текст] / Н. І. Андрейчук // Studia Philologica = Філологічні студії : збірник наукових праць. - 2020. - Вип. 14. - С. 31-40. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-2425

Кл.слова (ненормовані):
метамова -- поняття -- категорія Якості / Відношення / Представлення -- переклад -- термін
Анотація: Стаття присвячена обґрунтуванню вибору термінологічних одиниць для відтворення метамови американського філософа та семіотика Чарльза Пірса в українських перекладах. Дослідження виконано на матеріалі перекладу статті «Про новий список категорій» (1867), яка вважається осердям Пірсової семіотичної доктрини. Розкрито хід міркувань авторки, яка, перекладаючи «Новий список» українською мовою, пропонує низку рідномовних, а не транслітерованих термінів для відтворення метамови Пірса, що могло б сприяти досягненню усталеності у вживанні україномовної термінології семіотики.

Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)