Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Наукові періодичні видання Університету (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=істота<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-18 
1.


    Грабович, Григорій.
    Уявімо собі на мить... [Текст] / Г. Грабович // Критика. - Київ, 2017. - Число 3/4. - С. 29-32

Кл.слова (ненормовані):
істота суспільства -- Ірванець Олександр, Харків - 1938, про твір -- нація

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

2.


    Терлецький, Віталій.
    Український погляд на Кантову антропологію [Текст] / В. Терлецький // Філософська думка. - 2015. - № 2. - С. 67-71. - Библиогр. в конце ст.

Кл.слова (ненормовані):
фізична антропологія -- ментальна істота -- космополітична істота

Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (19.05.2015р. Прим. 1 - ) (вільний)


Знайти схожі

3.


    Симонян, Бабкен.
    Поет - крихка істота, чиє серце болить за все, що відбувається на планеті [Текст] / Б. Симонян // Всесвіт. - Київ, 2013. - № 1/2. - С. 243-249


Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (10.10.2013р. Прим. 1 - Б.ц.) (вільний)


Знайти схожі

4.


    Колесник, О. С.
    JÖTNAR як «надзвичайні істоти»: когнітивна матриця давньопівнічних мовних репрезентацій [Текст] / О. С. Колесник // Studia Philologica = Філологічні студії : збірник наукових праць. - 2023. - Вип. 21. - С. 57-76, DOI 10.28925/2311-2425.2023.215. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-2425

Кл.слова (ненормовані):
міф -- йотун -- система -- семантична ознака -- категоризація -- картина світу -- міфологічний простір
Анотація: У статті розглядаються вербальні репрезентації концепту-міфологеми JÖTUNN (ЙОТУН) у давньоскандинавських едичних текстах. JÖTNAR як надприродні істоти, невідємні компоненти скандинавського міфологічного простору, розглядаються як клас відкритих систем, відзначених набором гіпертрофованих ознак. Етимологічний аналіз імен концепту з наступними широкими аналоговими інтерпретаціями дозволяє ідентифікувати основні «нано-міфи» або «код-они», які іконічним чином окреслюють «попередньо встановлені» траєкторії поведінки й взаємодії ЙОТУН-системи з іншими системами. У статті розглядаються лінгвокогнітивне підґрунтя мовних одиниць, що вербалізують зазначений концепт. Основна увага приділяється ідентифікації наборів концептуалізованих функцій ЙОТУНА. У статті запропоновано когнітивні моделі та відповідні фреймові структури. У статті розглядаються різні типи логічних і семантичних зв’язків між зазначеними концептуальними ознаками та моделями. У нашому дослідженні використовується широкий міждисциплінарний підхід, орієнтований на універсалії (М-логіка), який зосереджується на ідеї ірраціональної раціоналізації реальності (світотворення) і охоплює теорію міфоорієнтованого семіозису. Ідентифіковані семантичні особливості та когнітивні моделі, таким чином, інтегруються в модель ієрархічної площини відкритої системи і утворюють «когнітивну матрицю» концепту ЙОТУН. Кореляції між наборами концептуалізованих ознак обговорюються з точки зору їх компліментарних, детермінативних і каузативних кореляцій. У статті стверджується, що ЙОТУН як надзвичайна істота є незбалансованою (хаотичною) системою, здатною до фрактального розширення. Стаття висвітлює системні передумови парадоксального симбіозу типу між ЙОТУНАМИ та АСАМИ.

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

5.


    Матвіїв, Н.
    Взаємозалежність спадковості, середовища та виховання в становленні та розвитку особистості [Електронний ресурс] / Н. Матвіїв, Н. Мачинська. - Електронні текстові дані // Неперервна професійна освіта: теорія і практика : науковий журнал. - 2021. - Вип. 1. - С. 7-13, DOI 10.28925/1609-8595.2021.1.1. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1609-8595

Кл.слова (ненормовані):
виховання -- інтелект -- нейробіологія -- спадковість -- середовище
Анотація: Стаття присвячена аналізу досліджень нідерландського професора Діка Франса Свааба в контексті взаємозалежності та взаємовпливу спадковості, середовища та виховання на становлення й розвиток особистості. Автори, здійснюючи критичний огляд публікацій Діка Свааба, акцентували увагу на вагомих ознаках формування особистості, інтегруючи в даному контексті результати досліджень з психології, педагогіки та нейробіології. У публікації показано тісний взаємозв’язок усіх чинників, що впливають на формування особистості (екологічних, соціальних, економічних, ідеологічних, психологічних тощо); доведено їх взаємозалежність та взаємозумовленість на різних вікових етапах розвитку особистості. Зазначено, що внутрішньоутробний розвиток особистості значною мірою залежить від індивідуальних особливостей матері, показано вплив шкідливих звичок матері на генетичні мутації організму дитини. Доведено, що виховання й соціальна взаємодія були й залишаються рушіями культурного й цивілізаційного становлення особистості на різних вікових етапах: людина як загальносуспільна істота формує свою особистість у предметній діяльності й спілкуванні, що характеризує ступінь залучення людини до суспільних відносин. Акцентовано увагу на тому, що соціальний контакт є вагомим чинником гормональних процесів всередині організму людини; показано, що на процеси формування особи активно впливають зовнішні чинники (оптимальна пропорція руху і сну, збої біологічного годинника, стрес, порушення дрібної моторики тощо). Дослідження, ґрунтуючись на базових практичних результатах, отриманих професором Діком Сваабом, презентує необхідність ґрунтовного вивчення означених взаємозумовленостей та взаємозв’язку студентами педагогічних спеціальностей у контексті забезпечення професійної підготовки майбутніх фахівців освіти.
Перейти до зовнішнього ресурсу http://npo.kubg.edu.ua/

Дод.точки доступу:
Мачинська, Н.


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)


Знайти схожі

6.


    Колібаба, Лариса.
    Морфологічні форми іменників у контексті теорії мовної норми [Текст] / Л. Колібаба // Українська мова : науково-теорет. журнал. - 2018. - N 2. - С. 50-66. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-3540

Кл.слова (ненормовані):
прескриптивна граматична норма -- дескриптивна граматична норма -- морфологічна норма -- іменник -- знахідний відмінник -- чоловічий рід -- істота -- неістота

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

7.


    Бондарчук, Ніна.
    Навіть сконструйована істота потребує любові і прихильності. Два уроки за повістю К. Нестлінгер "Конрад, або дитина з бляшанки" / Н. Бондарчук // Всесвітня література в школах України : науково-методичний журнал. - 2018. - № 5. - С. 27-30


Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

8.
82.0
П 35


    Питання літературознавства [Текст] : науковий збірник / Ін-т л-ри ім. Т. Г. Шевченка, Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича; ред. О. В. Червінська. - Чернівці : Рута, 1966 - .
   Випуск 82. - 2011. - 303 с. - 18.00 грн., 20.00 грн.
Видається з 1966 року
    Зміст:
Колупаєва, Олена. Особливості архітектонічної форми сонета: інтерпретація числової символіки / О. Колупаєва. - С .3-8. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: архітектоніка, золотий перетин, символ
Куца, Лариса. Власнеавторська концепція слова у поезії І. Франка "Якби ти знав, як много важить слово..." / Л. Куца. - С .9-17. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: франко Іван, про творчість, суб'єктна сфера, суб'єктна структура
Загайська, Галина. Горацій і епоха Августа / Г. Загайська. - С .18-27. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: епоха Августа, Горацій, Меценат
Павлишин, Галина. Міфопоетична інтерпретація символів у прозі Марії Матіос / Г. Павлишин. - С .28-34. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Матіос Марія, Мама Маріца - дружина Христофора Колумба, про твір, міфопоетика, художній твір
Савицька, Наталія. Міфопоетика містичного в романі братів Капранових "Кобзар 2000" / Н. Савицька. - С .35-42. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Капранові брати, Кобзар 2000, про твір, містика, містична фантастика
Угольникова, Натапья. Использование и трансформация элементов мифического в произведениях Р. Асприна / Н. Угольникова. - С .43-51. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Аспрін Роберт Лінн, про творчість, гумористичне фентезі, міфічне
Вишневська, Галина. Сакрально-хтонічна лексика у поетичних драмах Лесі Українки / Г. Вишневська. - С .52-57. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Українка Леся, про творчість, сакрально-хтонічна лексика, текстова лексика
Глеб, Оксана. Містичний аспект у поемі Івана Франка "Мойсей" / О. Глеб. - С .58-64. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Франко Іван, Мойсей, про твір, міфологема, поетична парадигма
Дзик, Роман. Жанрова ідентифікація роману Ф. М. Достоєвського "Підліток" / Р. Дзик. - С .65-. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Достоєвський Федір, "Підліток", про твір, рецепція, жанр
Кицак, Людмила. Містичне в жанровій структурі детективу : (роман Євгенії Кононенко "Жертва забутого майстра") / Л. Кицак. - С .72-79. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Кононенко Євгенія, Жертва забутого майстра, про твір, детектив, містичне
Пархоменко, Інна. Релігійні сюжети в романі М. Етвуд "Розповідь Служниці" / І. Пархоменко. - С .80-86. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Етвуд Маргерет, Розповідь Служниці, про твір, Біблія, релігія
Скороходько, Юлия. Мистическое в английском неовикторианском спектральном романе как способ отражения истории / Ю. Скороходько. - С .86-93. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: неовікторіанський роман, спектральність, спектральний роман
Євстаф'євич, Наталія. Місто як реальність і місто як містика в трилогії Ірини Вільде "Повнолітні діти" / Н. Євстаф'євич. - С .94-100. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Вільде Ірина, Повнолітні діти, про твір, реальність, містика
Кучер, Василь. Символічне значення закритого топосу в романах-антиутоніях першої половини XX століття / В. Кучер. - С .101-107. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Орвел Джордж, 1984, про твір, Хакслі Олдос, Дивний новий світ, про твір, Винниченко Володимир, Сонячна машина, про твір
Лаврина, Ирина. Категории времени и пространства как художественные характеристики сакрального топоса в фантастическом цикле К. С. Льюиса "Хроники Нарниии" / И. Лаврина. - С .108-115. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Льюїс Клайв Стейплз, Хроніки Нарнії, про твір, країна Аслана, світ Нарнії
Штохман, Лілія. Містичні топоси в романі Дженет Вінтерсон "Oranges are not the only Fruit" / Л. Штохман. - С .116-123. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Вінтерсон Дженет, Oranges are not the only Fruit, про твір, автобіографія, лицарський роман
Витрикуш, Іванна. Образ Ночі як художнє втілення містичного світовідчуття в поетиці романтизму / І. Витрикуш. - С .124-134. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Новаліс (Гейнріх фон Офтердінген), про творчість, Жуковський Василь, про творчість, Костомаров Микола, про творчість
Гавловська, Тетяна. Містична присутність образу Мелузіни в прозі Теодора Фонтане / Т. Гавловська. - С .135-141. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Фонтане Теодор, про творчість, образ Мелузіни, духи природи
Груба, Тетяна. Роман А. Мюрже "Сцени з життя богеми" як перша версія транзитивного культурологічного образу / Т. Груба. - С .142-148. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Мюрже Анрі, Сцени з життя богеми, по твір , Брати Гонкури, богема
Дружинович, Лідія. Художнє осмислення образу раю поетами "розстріляного відродження" / Л. Дружинович. - С .149-155. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: розстріляне відродження, християнське світосприйняття, образ раю
Канчура, Євгенія. Персоніфікація смерті в текстуалізованій свідомості (романи Террі Претчетта про Дискосвіт) / Є. Канчура. - С .155-162. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Претчетт Террі, про творчість, образ смерті, фентезі
Мельник, Діана. Функціонування біблійних образів, символів та мотивів у художньому світі роману Інгеборґ Бахман "Маліна" / Д. Мельник. - С .163-171. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Бахман Інґеборґ, Маліна, про твір, образ Бога, символіка вогню
Редчиць, Тетяна. Трактування містичних образів драконів у творах Г. фон Додерера / Т. Редчиць. - С .172-178. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Додерер Гайміто, про творчість, образ дракона, містична істота
Маланій, Назар. Біблійні маркери у романах І. Багряного "Людина біжить над прірвою" та Е. М. Ремарка "Час жити і час помирати" / Н. Маланій. - С .179-190. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Багряний Іван, Людина біжить над прірвою, про твір, Ремарк Еріх Марія, Час жити і час помирати, про твір, біблійно-релігійні аспекти
Салій, Олександра. І. Франко та М. Коцюбинський: дуалістична концепція світу. Дискурс містичного : за повістю "Тіні забутих предків" і оповіданнями "Як Юра Шикмюнюк брів Черемош", "Терен у нозі" / О. Салій. - С .190-199. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Коцюбинський Михайло, про творчість, франко Іван, про творчість, містичний дискурс
Волощук, Галина. Прояв містичної релігійної традиції у поетичних та прозових творах Уляни Кравченко / Г. Волощук. - С .200-210. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Кравченко Уляна, про творчість, містична традиція, релігійні мотиви
Драч, Ігор. Сакральне в текстах як маркер елітарної літератури / І. Драч. - С .211-219. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Домонтович В. (псевдонім Петрова Віктора Платоновича), про творчість, Хвильовий Микола, про творчість, Підмогильний Валер'ян, про творчість
Кантемир, Наталя. Профанний світ роману М. Уельбека "Можливість острова" / Н. Кантемир. - С .220-226. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Уельбек Мішель, Можливість острова, про твір, сакральний, профанний
Капинус, Татьяна. Мистика в критических статьях раннего Андрея Белого и ее функции в теории символизма / Т. Капинус. - С .226-234. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Бєлий Андрєй, про творчість, критична проза, містика
Колодкевич, Галина. Ідея софійності та містичне переживання божественного начала в поезії В. Стуса / Г. Колодкевич. - С .235-240. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Стус Василь, про творчість, Вічна Жіночість, Логос
Корнійчук, Тетяна. Похоронний ритуал в "Енеїді" І. Котляревського, його специфіка та форми проведення 241 / Т. Корнійчук. - С .241-246. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Котляревський І., Енеїда, про твір, похоронний обряд, кремація
Мізінкіна, Олена. Магічна обрядовість як вияв сакрального в історичній романістиці Раїси Іванченко / О. Мізінкіна. - С .247-254. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Іванченко Раїса, про творчість, жертвоприношення, магічна обрядовість
Стирнік, Наталія. Містичне в оповіданнях Д. Г. Лоуренса ("Переможець на дерев’яному конику", "Межа", "Щасливі привиди") / Н. Стирнік. - С .255-265. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Лоуренс Девід Герберт, Переможець на дерев’яному конику, про твір, Лоуренс Девід Герберт, Межа, про твір, Лоуренс Девід Герберт, Щасливі привиди, про твір
Кісілюк, Ніна. Духовний світ жіночих образів у романі "Живая душа" Марка Вовчка / Н. Кісілюк. - С .266-274. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Вовчок Марко, Живая душа, про твір, фемінізм, ініціація
Кметь, Вікторія. Архетипний образ відьми у творчій інтерпретації Валерія Шевчука / В. Кметь. - С .274-281. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Шевчук Валерій, про творчість, образ відьми, відьомська модальність
Томоруг, Олександра. Історичні передумови формування літературного образу Марії Магдалини та їх відображення в сучасній євангельській прозі / О. Томоруг. - С .282-288. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: євангельський образ, образ Марії Магдалини, євангельська проза
Ягело, Світлана. Демонологічна проза українців Карпат: фантастичний елемент жіночих персонажів / С. Ягело. - С .289-297. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: демонологія, демонологічна проза, наратив
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Літературознавство--Україна

Кл.слова (ненормовані):
віршознавство -- імагологія -- жанрологія -- герменевтика
Дод.точки доступу:
Червінська, О. В. \ред.\
Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича


Примірників всього: 2
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (2)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (2)

Знайти схожі

9.


    Кузнєцова, Олена.
    "... Прекрасна, чиста, високоморальна істота..." (Й. В. Гете про Гамлета). Образ Гамлета в трагедії В. Шекспіра / О. Кузнєцова // Зарубіжна література : газета для вчителів та методистів зарубіжної літератури. - 2018. - N 9. - С. 32-37

Кл.слова (ненормовані):
зарубіжна література -- трагедія Шекспіра -- образ Гамлета -- літературний диктант

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

10.


    Білик, Олена Віталіївна.
    Образ Грифона в Галицькому середньовічному мистецтві / О. В. Білик // Мистецтвознавчі записки = NOTES ON ART CRITICISM : збірник наукових праць. - 2017. - Вип. 32. - С. 67-76. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2226-2180

Кл.слова (ненормовані):
грифон -- Візантія -- істота -- кераміка -- лев -- образ -- орел -- плитка -- символ

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

 1-10    11-18 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)