Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Каталог авторефератів та дисертацій (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=полілатеральність<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Махачашвілі, Р. К.
    Модус Barbara: логіко-феноменологічний експеримент експлікації мови Emoji [Текст] / Р. К. Махачашвілі, А. О. Бахтіна // Studia Philologica = Філологічні студії : збірник наукових праць. - 2021. - Вип. 16. - С. 12-17. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-2425

Кл.слова (ненормовані):
семантичний трикутник Г. Фреге -- полілатеральність -- силогізм -- структура -- кваліа
Анотація: У статті розглядається мовний знак “emoji” крізь призму логіко-лінгвістичного напряму. Авторами статті висновлено, що експлікація плану змісту та плану вираження оптичного (а отже, нелінійного) знака з огляду білатеральності його структури є невичерпною, оскільки в оптичності “emoji” беруть участь і психофізіологічні чинники, які апелюють як до лінгвістичних, так і до екстралінгвістичних елементів формування знака. А отже, субстратом дослідження знака “emoji” дослідники номінують його полілатеральність. Останнє уможливлює синтез структурного (логічного) із концептуальним (феноменологічним) рівнем експлікації знака, оскільки план змісту і план вираження оптичного знака одночасно перебуває як у його формі, так і в смисловому навантаженні. Дослідження фокусується на емпіричному експерименті, започаткованому авторами — на опитуванні, створеного на базі гугл-форми під назвою “Emoji-association”, що містить 147 перцепцій та інтерпретацій до знаків “emoji” від реципієнтів. Експеримент апробується через семантичний трикутник Г. Фреге, який схематично демонструє білатеральний підхід до плану змісту слова, залежний як від абстрактного денотата (власне слово), так і від конкретного сигніфіката (смисл слова). З акцентуацією на полілатеральність та з її верифікацією створюються гіпотетико-дедуктивні силогізми (зокрема, за дослідженим у статті знаком створюється силогізм за модусом першої фігури Barbara, ААА), до яких входять лексеми-інтерпретанти, що за результатами цифрового аналізу відповідей за допомогою вебдодатку Voyant Tools, є найуживанішими за частотою. Таким чином, авторами вперше було апробовано верифікацію смислу знака “emoji” за допомогою науки логіки, що візуалізує денотат та індивідуальні інтерпретанти знака в дихотомії «істина — хиба». За результатами експериментального логіко-лінгвістичного підходу до дослідження знака “emoji” висновлено, що логічний інструментарій, застосований у статті, передбачає фракталізацію аграматизованих формантів знака “emoji” з його вербальними версіями формантів з подальшою верифікацію обох.
Дод.точки доступу:
Бахтіна, А. О.


Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

2.
811.93:004.43EMOJI]:811(4)’06](043.3)
Б 30


    Бахтіна, Анна Олегівна.
    Полілатеральність EMOJI в комп’ютерному бутті (на матеріалі сучасних європейських мов) : дисертація ... доктора філософії : 035 / А. О. Бахтіна ; науковий керівник Р. К. Махачашвілі ; Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ, 2023. - 336 арк.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Лінгвістика--Полілатеральність--Дисертації

   Інформатика--Віртуальна реальність--Цифрова свідомість--Дисертації


Дод.точки доступу:
Махачашвілі, Русудан Кирилевна \науковий керівник.\


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)