Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=Центральна та Східна Європа<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.
94(100)"19/20"
Б 91


    Бураков, Ю.
    Всесвітня історія. Новітні часи : підручник для 11 класу середніх загальноосвітніх навчальних закладів / Ю. Бураков, Г. М. Кипаренко, С. П. Мовчан. - 4-те видання виправлене та доповнене. - Київ : Генеза, 2005. - 416 с. : іл. - ISBN 966-504-402-8 : 7.42 грн., 11.03 грн., 8.25 грн., 16.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Всесвітня історія--Новітні часи--11 клас--Підручники для старшої школи

Кл.слова (ненормовані):
друга світова війна -- США і Канада -- країни західної Європи -- Центральна та східна Європа -- країни Азії -- міжнародні відносини
Дод.точки доступу:
Кипаренко, Геннадій Миколайович
Мовчан, Степан Петрович


Примірників всього: 103
Фаховий коледж «Універсум» (103)
Вільні:
Фаховий коледж «Універсум» (103)

Знайти схожі

2.


    Терещук, Віталій.
    Медіакомунікації як інструмент пропагандистської боротьби «за серця та уми» на теренах ЦСЄ [Текст] / В. Терещук // Інтегровані комунікації = Integrated communication : науковий журнал. - 2023. - Вип. 2. - С. 21-28DOI 10.28925/2524-2644.2023.162. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
Центральна та Східна Європа -- масмедіа -- пропаганда
Анотація: У статті аналізується роль медіакомунікацій як пропагандистського інструменту впливу на населення регіону Центральної та Східної Європи у два останніх на даний час періоди існування системи міжнародних відносин, а саме біполярний та постбіполярний. На основі тодішніх практик іномовлення показано, що пропагандистський вплив як на Радянський Союз, так і на країни ЦСЄ у часи Холодної війни посіли важливе місце у зовнішній політиці Сполучених Штатів Америки та їхніх союзників. Провідними інструментами такого медіавпливу на СРСР і соціалістичний блок були американські радіослужби «Голос Америки», «Радіо Вільна Європа» та «Радіо Визволення» («Радіо Свобода»). Охарактеризовано постбіполярний період у використанні пропагандистських медіакомунікацій і виокремлено дві тенденції. З одного боку, мало місце згортання великої кількості американських, британських, німецьких тощо служб мовлення через зникнення їхнього raison d’être. З іншого боку, після розпаду Радянського Союзу мала місце діяльність, яку можна розглядати як спробу відновити (зберегти) спільний медійний простір на теренах колишнього СРСР. Зокрема, в сфері медіакомунікацій активно просувався концепт «єдиного інформаційного простору СНД», який мав би зберегти домінування росії та російської мови у медіасфері пострадянських країн. Автором зроблена спроба окреслити перспективи збереження Центральної та Східної Європи у фокусі уваги іномовлення провідних акторів міжнародних відносин. Зокрема, обґрунтовано думку, що можливість збереження росією медійного впливу в кордонах СНД є малоймовірною, з огляду як на очевидний дрейф низки кавказьких та азійських пострадянських країн до більш близьких у культурному сенсі сусідніх країн, так і експансіоністську (включаючи воєнну агресію) політику росії останніх двох десятиліть, яка, вочевидь, підштовхнула країни регіону до переосмислення ролі російського медіапродукту як компоненту «м’якої сили» РФ та до посилення уваги до захисту національних інформаційних просторів. Щодо перспектив збереження Центральної та Східної Європи у фокусі уваги іних акторів міжнародних відносин, то це головним чином залежить від поточних зовнішньополітичних цілей, які можуть актуалізувати потребу використання медіакомунікацій як компоненту «м’якої сили».

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)