Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Наукові періодичні видання Університету (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=автобіографічність<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.
83.3я43
Л 64


    Бойко, Вікторія.
    Родина як центр усесвіту Закарпатського селянина у творчості Івана Чендея / В. Бойко // Літературний процес: методологія, імена, тенденції : збірник наук. праць / Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Київ : Київ ун-т ім. Б. Грінченка, 2015. - № 5. - С. 127-132. - Библиогр. в конце ст. . - ISBN 2311-2433
ДРНТІ
ББК 83.3я43

Рубрики: Літературознавство--Персоналія--творчість--автобіографічність --Україна

Кл.слова (ненормовані):
побут -- архетип -- часопростір
Дод.точки доступу:
Бондарева, Олена Євгеніївна \ред.\
Борисенко, Катерина Григорівна \ред.\
Буніятова, Ізабелла Рафаїлівна \ред.\
Волощук, Лариса Вікторівна \ред.\
Єременко, Олена Володимирівна \ред.\
Іллінська, Ніна Іллівна \ред.\
Кудряшова, Оксана Валентинівна \ред.\
Мережинська, Ганна Юріївна \ред.\
Сінченко, Олексій Дмитрович \ред.\
Ткаченко, Анатолій Олександрович \ред.\
Чендей, Іван Михайлович (український письменник, кіносценарист ; 1922-2005) \про нього\
Київський університет імені Бориса Грінченка

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)


Знайти схожі

2.
Шифр: В890024/2015/4
   Журнал

Вісник Книжкової палати [Текст] : науково-практичний журнал/ Книжкова палата України імені Івана Федорова. - Київ : КПУ, 1996 - . - ISSN 2076-9326. - Виходить щомісячно
2015р. N 4
Зміст:
Черниш, Наталія . До питання про сучасну типологію енциклопедій / Н. Черниш. - С.3-8. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: енциклопедія, визначення, типологічні ознаки
Фіялка, Світлана. Різноманіття та можливості наукових методів у дослідженнях із теорії та історії видавничої справи та редагування / С. Фіялка. - С.9-11. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: науковий метод, редагування, редакторський аналіз
Бикова, Тетяна. Шляхи зростання сучасного українського літературознавства : [рецензія] / Т. Бикова. - С.11-12
Кл.слова: літературознавство, бібліографія, текстологія
Польовик, Світлана. Інноваційна роль бібліотек у сучасному соціумі / С. Польовик. - С.13-15. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: президентська бібліотека, фонд Президентів України, інновації
Мисюра, Юлія. Ретрокаталогізація як засіб відображення фонду періодичних видань у ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського / Ю. Мисюра. - С.16-19. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: електронні каталоги, карткові каталоги, бібліотечні каталоги
Капралюк, О. Науково-методична діяльність мережі наукових сільськогосподарських бібліотек: сучасний стан та проблеми / О. Капралюк. - С.19-21. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: мережа наукових сільськогосподарських бібліотек, методична діяльність, проблеми
Копитко, Тетяна. Сучасні напрями оптимізації використання електронно-інформаційних ресурсів / Т. Копитко. - С.21-24. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: електронні ресурси, електронні бібліотечні системи, електронна бібліотека
Хомич, Леся. Співпраця Бруно Шульца з дрогобицькою обласною газетою "Більшовицька правда" (1939—1941 рр.) / Л. Хомич. - С.25-27. - Библиогр. в конце ст.
Домбровська, Лариса. Михайло Демков - невтомний трудівник на ниві вітчизняної освіти / Л. Домбровська. - С.27-31. - Библиогр. в конце ст.
Смола, Лідія. Міфотворення в системі соціально-політичних відносин сучасного суспільства / Л. Смола. - С.31-33. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: політичний міф, соціальний міф, символи
Біловус, Леся. Український католицький університет в україномовній періодиці США / Л. Біловус. - С.33-37. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: ідентичність, періодичні видання, український католицький університет
Гусєва, Олена. Формування жанру нарису в російській літературі та журналістиці / О. Гусєва. - С.38-40. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: суб'єктивність, автобіографічність, подорожній нарис
Остапенко, Галина . Застосування методів соціального інжинірингу в управлінні інтернет-комунікаціями ВНЗ / Г. Остапенко. - С.40-43. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: інтернет-комунікація, соціальний інжирінг, коригувальна модель
Загуменна, Віра. Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації бібліотечно-інформаційних фахівців у НАКККіМ / В. Загуменна, І. Тимошенко. - С.43-44
Кл.слова: бібліотечна освіта, перепідготовка кадрів, культура і мистецтво
Ярошенко, Тетяна. Наукова комунікація в цифрову епоху: з точки зору дослідників, видавців, бібліотекарів / Т. Ярошенко, Т. Борисова. - С.44-49. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: наукова комунікація, науковий журнал, рецензування
Андрєєва, Тетяна. Які регуляторні рішення потрібні для збільшення кількості наукових публікацій міжнародного рівня / Т. Андрєєва. - С.49-52
Кл.слова: автори, журнали, рецензенти
Перейти до зовнішнього ресурсу ДО ЗМІСТУ
Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (04.06.2015р. Прим. 1 - ) (вільний)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

3.


    Гусєва, Олена.
    Формування жанру нарису в російській літературі та журналістиці [Текст] / О. Гусєва // Вісник Книжкової палати. - Київ : КПУ, 2015. - N 4. - С. 38-40. - Библиогр. в конце ст.

Кл.слова (ненормовані):
суб'єктивність -- автобіографічність -- подорожній нарис

Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (04.06.2015р. Прим. 1 - ) (вільний)


Знайти схожі

4.


    Михайлова, Тетяна.
    Проза Василя Стуса та Франца Кафки:спроба компаративного прочитання [Текст] / Т. Михайлова // Дивослово. Українська мова й література в навчальних закладах : науково-метод. журнал. - 2020. - N 1. - С. 40-48. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
проза -- листи -- гуманістичні цінності -- автобіографічність -- внутрішні монологи -- художня деталь

Є примірники у відділах: всього 2 : Ф3 (1), ГП ЧЗ (1)
Вільні: Ф3 (1), ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

5.


    Катерина, Ч.
    Психологія митця і творчості в записках Лесі Воронюк та Кларісе Ліспектор / Ч. Катерина // Синопсис: текст, контекст, медіа : електронний фаховий журнал. - 2022. - Том 28, № 1. - С. 1-6, DOI 10.28925/2311-259x.2022.1.1. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-259Х

Кл.слова (ненормовані):
записки -- жанр -- творчість -- митець -- психологізм -- автобіографічність -- наратив
Анотація: У статті проаналізовано «Записки на зап’ястях» української авторки Лесі Воронюк і «Записки для молоді: про написане і пережите» бразилійки Кларісе Ліспектор крізь призму психоаналізу як тексти, у яких віддзеркалено особистість митця и розкрито глибоко інтимну тему творчості. Проблемою дослідження є роль жанру записок у зображенні духовного життя письменника, індивідуального процесу формування й вираження його думок, почуттів, рефлексій . Акцентовано формальну й змістову подібність аналізованих творів, що спонукало провести між ними паралелі, відтак основними методами дослідження є компаративнии та узагальнення. Мета статті — репрезентувати аналізовані твори як модифікації жанру записок, вибір якого зумовлении потребою зобразити індивідуальнии духовнии досвід мистецької діяльності и внутрішніи світ письменника. Наукова новизна статті полягає у вивченні впливу творчих інтенціи і свідомості митця на жанр, пов’язані з цим трансформації в записках. Результати дослідження. У «Записках для молоді» и «Записках на зап’ястях» магістральною є тема творчості. Письменниці по-різному визначають внутрішні психологічні мотиви до мистецької діяльності. Для К. Ліспектор це прагнення до самовираження и самопізнання в слові. За Л. Воронюк, творчість — шлях до духовної гармонії та рівноваги, які притаманні природі, а слово и текст інтерпретовано як код, що програмує діи сність. Авторки говорять про написання твору як процес непередбачувании і нестримнии . Пережитии індивідуальнии духовнии досвід вони зображують у записках, показуючи стани екзальтації та натхнення, зокрема момент зародження думки, пошук необхідних слів для ї ї вираження и фіксації ; також передають живу атмосферу творчої праці, розповідають про різні способи втілення думки в слові. Л. Воронюк говорить про звичку робити миттєві нотатки не тільки на папері, а и на будь-яких поверхнях. Для К. Ліспектор незмінним помічником у творчості була переносна друкарська машинка, яка активізувала думки, допомагала виразити почуття; приглушении шерхіт клавіш, зауважувала авторка, супроводжував ї ї самотність і зберігав таємниці. Письменниці використовують образну мову й розмаї ття асоціаціи , щоб передати складність мистецького процесу и наблизити читача до розуміння таємниці творчості, яка є відображенням інтуї тивного пізнання світу, багато в чому автокомунікацією й водночас спілкуванням із реципієнтом посередництвом художнього слова
Перейти до зовнішнього ресурсу https://synopsis.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

6.


    Михайлюк, Андрій.
    Художня репрезентація сексуальності й ідентичності у квір-романі Оушена Ванґа «On Earth We’re Briefly Gorgeous» / А. Михайлюк // Синопсис: текст, контекст, медіа : електронний фаховий журнал. - 2023. - Том 29, № 4. - С. 274-280, DOI 10.28925/2311-259x.2023.4.5. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-259Х

Кл.слова (ненормовані):
квір-роман -- сексуальність -- ідентичність -- травма -- квір-проза США -- гей-роман -- дискримінація
Анотація: Актуальність дослідження зумовлена потребою в літературній інтерпретації унікального досвіду дискримінованих груп (сексуальних та етнічних меншин) в азійсько-американській квір-літературі. Предметом дослідження є репрезентації травматичного досвіду, що впливає на формування різних виявів сексуальності й ідентичності. Метою розвідки є вивчення взаємозв’язку художньої репрезентації досвіду сексуальності й формування ідентичності у квір-прозі на матеріалі роману О. Ванґа «On Earth We’re Briefly Gorgeous». Для досягнення мети було використано методологію ґендерних і квір-студій, основи постколоніальних студій і кроскультуралізму. У результаті дослідження було виявлено, що квір-проза — це термін, який виник із літературного дискурсу й практик квір-авторів/-ок і містить певні художні ознаки; охарактеризовано вияви сексуальності й ідентичності як характеротворчі фактори персонажів роману Ванґа. Окреслено особливості самоідентифікації головного персонажа Літтл Доґа — підлітка в’єтнамсько-американського походження та процес його становлення як частини квір-спільноти. Епістолярний жанр та автобіографічність тексту Ванґа підкреслюють тісний взаємозв’язок сексуального досвіду і процесу формування ідентичності протагоніста. Аналіз фрагментів роману дає змогу зрозуміти виклики та складнощі у виявах сексуальності й ідентичності головного персонажа через дискримінацію з боку сім’ї та соціуму. Знущання, образи, несприйняття впливають на формування Літтл Доґа як особистості, проте не перешкоджають йому здійснити внутрішню революцію, відчути благополуччя та здобути впевненість у дорослому віці (у фіналі роману). Зважаючи на результат, досліджені вияви сексуальності й ідентичності в азійсько-американській квір-прозі сприятимуть розумінню та поширенню концепцій толерантності й різноманіття, більш ґрунтовному аналізу художніх текстів, що належать до літератури етнічних і сексуальних меншин, які довгий час вважалися маргіналізованими.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://synopsis.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)