Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Наукові періодичні видання Університету (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=близькість<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.
82.09
Н 34


   
    Наукові записки Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди. Літературознавство. Вип. 4 (56) ; Ч. 1 / Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Харківський нац. педагогічний ун-т ім. Г. С. Сковороди. - Харків : Нове слово, 2008. - 8.00 грн.
    Зміст:
Гайдук, С. Є. "Романтична змія": від байково-алегоричної до символіко-міфологічної суті образу змії у поезії / С. Є. Гайдук. - С .28-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рогаткина, Е. А. Жанр послання в лирике А. Н. Плещеева / Е. А. Рогаткина. - С .68-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Бондаренко, І. І. Типологічна близькість образу Оксани ("Бояриня" Лесі Українки) з образами Ліллі Венеди ("Лілля Венеда" Ю. Словацького) та Нори ("Ляльковий дім" Г. Ібсена) / І. І. Бондаренко. - С .90-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Абабина, Н. В. Творчество А. И. Куприна в контексте проблемы "рубежного сознания" (обзор критических работ) / Н. В. Абабина. - С .96-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Козорог, О. В. Улисс Джойса в контексте психоаналитической теории Зигмунда Фрейда / О. В. Козорог. - С .114-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Устинова, Т. А. "Комната з видом" Э. М. Форстера: модернисткое преображение викторианского романа / Т. А. Устинова. - С .119-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Чемоданова, М. Ф. Агиографические мотивы в книге Д. С. Мережковского "Жанна д’ Арк" / М. Ф. Чемоданова. - С .125-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Романова, О. В. Візуальне мистецтво в романах Алена Роб-Ґрійє / О. В. Романова. - С .141-147. - Бібліогр. в кінці ст.
Криворучко, С. К. Предмет-істота у творчості Патріка Зюскінда / С. К. Криворучко. - С .148-151. - Бібліогр. в кінці ст.
Левченко, А. В. "Зеленый рыцарь" А. Мердок и диалог с традицией / А. В. Левченко. - С .152-164. - Бібліогр. в кінці ст.
Мирошниченко, В. М. Роман В. Свержина "Время наступает" и книга Пророка Даниила / В. М. Мирошниченко. - С .165-169. - Бібліогр. в кінці ст.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Літературознавство--Навчальні видання

Кл.слова (ненормовані):
апографічні мотиви -- літературна критика
Дод.точки доступу:
Зюскінд, Патрік (німецький письменник і кіносценарист ; 1949) \про нього\
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)

Знайти схожі

2.
57.161.1я75
К 65


   
    Консультування з питань вагітності [Текст] : навч.посібник / ред. Н. Я. Жилка. - Київ : Калита, 2007. - 136 с. - ISBN 978-966-8879-58-6 : 6.00 грн.
ДРНТІ
ББК 57.161.1я75

Рубрики: Медицина

Кл.слова (ненормовані):
консультування -- вагітність -- право -- допомога -- законодавство -- психоактивні речовини -- ВІЛ -- СНІД -- респіраторні -- депресія -- харчування -- близькість -- пологи
Анотація: Посібник презентує дані, що дозволяють надати консультативну допомогу вагітній жінці та її найближчому оточенню з різних проблем, що виникають в період очікування на народження дитини.
Дод.точки доступу:
Жилка, Н. Я. \ред.\
Карагодіна, О. Г.


Примірників всього: 7
Левка Лук'яненка, 13-Б. Філія 1 (7)
Вільні:
Левка Лук'яненка, 13-Б. Філія 1 (7)

Знайти схожі

3.


    Коцюба, Максим.
    Феноменологічна філософія: від "досвіду іншого" до "досвіду етичного" [Текст] / М. Коцюба // Філософська думка : український наук.-теорет. часопис. - 2017. - № 5. - С. 90-98. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0235-7941
ДРНТІ

Рубрики: Філософія--філософська думка--Навчальні видання для вищих навчальних закладів

Кл.слова (ненормовані):
досвід етичного -- рецептивність -- тілесність -- етика -- близькість
Анотація: Стаття є спробою показати, що феноменологічний "досвід Іншого" можна переформулювати на "досвід етичного". Для цього здійснено експлікацію феноменологічного розуміння досвіду: по-перше, як події, в якій знаходяться речі як такі, по-друге, як особливого способу буття людини в світі. Автор показує статус "чужого" та "іншого" у структурі феноменологічного досвіду й наголошує на їхній конститутивній значущості. Проте перевагу у теоретичному плані надано "іншому", з огляду на мету цього дослідження. Досліджено проблему появи Іншого у досвіді й підкреслено його специфічну природу. Наголошено на етичному характері такої ситуації. Спосіб існування Іншого - відсутність та прихованість. Тіло як "позиція" фундує досвід такого роду, який є конститутивним для людського світу. Тому "досвід Іншого" варто розуміти як "досвід етичного"

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

4.
177.6
Н 82


    Норвуд, Робин.
    Надо ли быть рабой любви? / Р. Норвуд ; пер. К. Савельев = Women who love too much / Robin Norwood. - Москва : МИРТ, 1994. - 445 с. : рис. - (Путь к успеху = Путь к счастью). - ISBN 5-85029-054-0 : 38.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Етика--Дружба--Кохання--Популярні видання

   
Кл.слова (ненормовані):
взаимоотношения -- взаємини -- потребности -- потреби -- страсть -- пристрасть -- выздоровление -- одужання -- близость -- близькість
Анотація: Анализируют чувства и поведение женщин, которые любят слишком сильно, и предлагает пути своеобразного психотерапевтического исцеления от этой "болезни", мешающей полнокровно жить как самим женщинам, так и их мужчинам.
Дод.точки доступу:
Савельев, К. \пер.\


Примірників всього: 2
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (2)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (2)

Знайти схожі

5.


    Сисоєв, О.
    Професійна підготовка фахівців до відбору пріоритетних секторів впровадження циркулярної економіки в республіці Польща [Електронний ресурс] / О. Сисоєв. - Електронні текстові дані // Неперервна професійна освіта: теорія і практика : науковий журнал. - 2020. - Вип. 4. - С. 110-115, DOI 10.28925/1609-8595.2020.4.14. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1609-8595

Кл.слова (ненормовані):
циркулярна економіка -- бізнес-модель -- фахівець
Анотація: У статті розглядається змістова компонента професійної підготовки фахівців до відбору пріоритетних секторів впровадження циркулярної економіки в Республіці Польща. Наголошено, що вивчення досвіду Республіки Польща, яка зайняла активну позицію в розвитку циркулярної економіки та професійної підготовки фахівців до її впровадження, важливе для України з огляду на близькість її територіально, історично та за культурною спадщиною. Акцентовано, що в процесі прискорення переходу до циркулярної економіки досить вагомими факторами є освіта й професійна підготовка фахівців до реалізації цілей та завдань циркулярної економіки, які повною мірою узгоджуються з цілями глобального сталого розвитку. Доведено, що вагомого значення має підготовка фахівців з циркулярної економіки до прогностичної діяльності, до здатності побачити, в якому секторі економічної діяльності можна отримати найбільш вражаючі результати з точки зору не тільки економічного ефекту, а й збереження навколишнього середовища і здоров’я населення. Зроблено висновок, що професійна підготовка фахівців з циркулярної економіки має бути спрямована на формування знань щодо: чинників врахування пріоритетності галузі для впровадження циркулярної економіки; застосування бізнес-моделей циркулярної економіки; методології еволюційного характеру діяльності; методики оцінювання засобами експертної оцінки; можливостей впровадження конкретних моделей циркулярної економіки в польських реаліях; адаптації бізнес-моделей до окремих галузей з урахуванням контексту саме польського ринку; пристосування циркулярних бізнес-моделей до пріоритетних галузей з точки зору циркулярної економіки в Польщі.
Перейти до зовнішнього ресурсу http://npo.kubg.edu.ua/

Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)


Знайти схожі

6.


    Семерин, Х.
    Подорож як стратегія осягнення єврейського світу у прозі кінця ХІХ — перших десятиріч ХХ ст. / Х. Семерин // Синопсис: текст, контекст, медіа : електронний фаховий журнал. - 2019. - Том 25, № 2. - С. 68-74, DOI 10.28925/2311-259x.2019.2.2. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-259Х

Кл.слова (ненормовані):
подорож -- імагологія -- єврейський етнообраз -- інокультура -- дискурс -- геопоетичний -- трансформація
Анотація: У статті досліджено імагологічні параметри єврейського етноіміджу, оприявненого у прозі кінця ХІХ — початку ХХ ст. через вимір подорожі. На тлі інтенсифікації імагологічних студій у національному літературознавстві в минулі десятиліття дослідження буття Інших є актуальною науковою проблемою. Репрезентацію єврейства простежено на прикладі трьох текстів відмінної естетичної природи і генології зі спільністю подорожнього дискурсу: оповідань Агатангела Кримського «Історія однієї подорожі» (1890), Модеста Левицького «Порожнім ходом» (1918) і «Щастя Пейсаха Лейдермана» (1918) та нарису Майка Йогансена «Подорож людини під кепом (Єврейські колонії)» (1927). На думку авторки, геопоетичний компонент — рух у просторі — постає способом культурної, ідентичнісної трансформації, досвідним зрушенням як героїв, так і читача: у реальному й символічному переміщенні «всередину» єврейської культури, єврейського світу всі краще пізнають інокультурне, а з ним — Своє. Подорож єврея Іцка й українців Скальських у Кримського позначена імагологічною інверсією етностереотипів: фігури українців зображені у негативному світлі, а образ єврея виписаний позитивно. Це потверджує динаміку поступової відмови письменників від стереотипного витлумачення Інших. Зрештою, маємо вписаний у реалістичну аксіологічну парадигму імідж єврея, чия персональна трагедія ускладнена суспільними упередженнями. «Лікарські» оповідання М. Левицького на тлі тяжкого єврейського життя апелюють до універсального контексту людських страждань. Головний герой, проникаючи в чужу культуру, поступово переживає особисту трансформацію і глибше пізнає Інших. Імагологічні спостереження героя Йогансена над побутом євреїв-колоністів у південноукраїнських областях демонструють духовну й соціальну близькість українського і єврейського народів, комфортне співіснування у межах спільного географічного, мовного, економічного простору. Новизна дослідження полягає в тому, що цінні в імагологічному світлі тексти А. Кримського, М. Левицького і Майка Йогансена розглядаються як репрезентанти єврейського етнообразу із позиції homo viator. У перспективі розвитку теми вбачаємо багатоаспектне вивчення єврейського етнообразу в недосліджених сегментах національного літературного простору
Перейти до зовнішнього ресурсу https://synopsis.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1


Знайти схожі

7.


    Масімова, Л. Г.
    Тропи візуального тексту мас-медіа [Текст] / Л. Г. Масімова // Інтегровані комунікації = Integrated communication : науковий журнал. - 2016. - Вип. 1. - С. 60-65. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
візуальний текст -- мас-медіа -- візуальні тропи -- види візуальних тропів -- синкритичні коди -- функціональна характеристика тропів
Анотація: У статті досліджено специфіку тропів візуального тексту мас-медіа, зокрема описано механізм творення візуальних тропів, виявлено їх види та з'ясовано функціональну характеристику тропів у композиційній структурі візуального тексту мас-медіа. У результаті дослідження встановлено, що механізм творення візуальних тропів запускається після чіткого визначення ідеї тексту та його мети на етапі планування візуального тексту, коли він стає симбіозом зображення і слова. На третьому рівні кодування (рівні тропів) візуальні тексти мас-медіа створюють синкретичні коди, що можливо завдяки структурно-семантичній близькості візуальних і вербальних тропів. Ця близькість дає змогу говорити про тропи візуального тексту мас-медіа в термінах лінгвістики: епітет, літота, гіпербола, оксюморон, метафора, порівняння. Виявлено, що функціональна характеристика тропів реалізується через функцію смислотворення, композиційну функцію, оцінну та комунікаційну функції.

Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (4), ГП ІБВ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (4), ГП ІБВ (1)


Знайти схожі

8.


    Скубій, І.
    Чоловічі споживчі потреби в міському просторі радянської України в 1920-1930-ті роки / І. Скубій // Схід = Skhid : аналітично-інформаційний журнал. - 2018. - № 1. - P79-83. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1728-9343. - ISSN 2411-3093

Кл.слова (ненормовані):
чоловік -- споживання -- повсякденне життя -- місто -- радянська Україна
Анотація: У дослідженні розглядаються характерні риси чоловічих споживчих потреб у 1920-1930-ті роки. Розглянуто вплив комуністичної ідеології на чоловічі споживчі потреби в СРСР. У процесі дослідження з'ясовано, що біографія чоловічих речей, тривалість їхнього життя були іншими порівняно із жіночими в досліджуваний період. Соціальний статус, професійне середовище та близькість до каналів розподілу сконструювали мозаїчний образ чоловікаспоживача. Модернізація стала важливим фактором, який вплинув на появу нових практик споживання і предметів чоловічого побуту.

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)