Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=кібервійна<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Гула, Руслан.
    Концептуальні засади воєнної політики у кіберпросторі провідних держав світу та воєнно-політичних інституцій [Текст] / Р. Гула, І. Передерій, О. Вітринська // Вісник Книжкової палати : науково-практичний журнал. - 2020. - N 4. - С. 22-26. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2076-9326

Кл.слова (ненормовані):
інформаційна війна -- кібервійна -- кібербезпека -- кібератаки -- кібервійська -- національна безпека -- блок НАТО -- кіберпростір
Дод.точки доступу:
Передерій, Ірина
Вітринська, Олена


Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

2.
Шифр: К667665926/2022/16
   Журнал

Кібербезпека: освіта, наука, техніка [Електронний ресурс] : електронне наукове видання/ Київський університет імені Бориса Грінченка : Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - on-line. - Назва з титул. екрана. - ISSN 2663-4023. - Виходить кожного кварталу
2022р. N 16
Зміст:
Гнатюк, Сергій Олександрович. Експериментальне дослідження моделі розрахунку кількісного критерію оцінювання захищеності інформаційно-телекомунікаційних систем критичної інфраструктури держави / С. О. Гнатюк, О. Ю. Юдін, В. М. Сидоренко. - С.6-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Козубцов, Ігор Миколайович. Вибір окремих показників оцінювання здатності функціонування системи захисту інформації і кібербезпеки інформації в інформаційно-комунікаційних системах спеціального зв’язку / І. М. Козубцов, О. О. Черноног, Л. М. Козубцова. - С.19-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Дмитрук, Яна Вікторівна. Кібервійна як різновид інформаційних війн. Захист кіберпростору України / Я. В. Дмитрук, Т. О. Гришанович, Л. Я. Глинчук. - С.28-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Мальцева, Ірина Робертівна. Аналіз деяких кіберзагроз в умовах війни / І. Р. Мальцева, Ю. О. Черниш, Р. М. Штонда. - С.37-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Лаптєв, Сергій Олександрович. Удосконалений метод захисту персональних даних від атак за допомогою алгорітмів соціальної інженерії / С. О. Лаптєв. - С.45-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Шмаюн, Софія Володимирівна. Система підбору харчування за показниками здоров’я / С. В. Шмаюн, Б. Ю. Жураковський, Є. В. Іваніченко. - С.63-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Трофименко, Олена Григорівна. Кіберзагрози в освітньому секторі / О. Г. Трофименко, Н. І. Логінова, С. Ю. Манаков. - С.76-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Маркітан, Володимир Олегович. Зберігання ієрархічих структур в реляційних базах даних / В. О. Маркітан, М. А. Возняк, Л. В. Булатецька. - С.85-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Романюк, Олександр Миколайович. Порівняльний аналіз рішень для забезпечення контролю та управління привілейованим доступом в ІТ-середовищі / О. М. Романюк, П. М. Складанний, С. М. Шевченко. - С.98-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Борківська, Ольга Олексіївна. Інформаційна система розумного міста на базі технології LORA / О. О. Борківська, Б. Ю. Жураковський, А. В. Платоненко. - С.113-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Muzhanova, T. M. International vendor-neutral certification for information security professionals / T. M. Muzhanova, Y. M. Yakymenko, M. M. Zaporozhchenko. - С.129-141. - Бібліогр. в кінці ст.
Бушма, Олександр Володимирович. Оцінка параметрів програмноїреалізаціїшкального відображення даних / О. В. Бушма, А. В. Турукало. - С.142-158. - Бібліогр. в кінці ст.
Автушенко, Олександр Семенович. Аналіз методів, способів, механізмів, інструментів теорії прийняття рішень для моделювання систем захисту інформації / О. С. Автушенко, В. А. Гирда, Ю. В. Кожедуб. - С.159-171. - Бібліогр. в кінці ст.
Plyska, L. Optimization of the method of choosing the investment strategy of information security equipment based on the combination of game theory and the genetic algorithm / Plyska Liubov, V. P. Maliukov. - С.172-184. - Бібліогр. в кінці ст.
Хорольська, Карина Вікторівна. Аналіз основних методів розпізнавання креслень та можливостей трансформації з 2D у 3D / К. В. Хорольська. - С.185-193. - Бібліогр. в кінці ст.
Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

3.


    Гапеєва, О.
    Історичний досвід діяльності держав-учасниць ОДКБ щодо проведення спільних операцій в інформаційному просторі / О. Гапеєва // Схід = Skhid : аналітично-інформаційний журнал. - 2017. - № 4. - P48-52. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1728-9343. - ISSN 2411-3093

Кл.слова (ненормовані):
інформаційна безпека -- інформаційна загроза -- інформаційний обмін -- кіберінцидент -- кібервійна
Анотація: Статтю присвячено дослідженню основних напрямів діяльності структурних підрозділів ОДКБ у сфері забезпечення інформаційної безпеки держав-підписантів Договору. Визначено історичні передумови та проаналізовано зміст спільних операцій у кіберпросторі, що проводяться з метою запобігання злочинності в інформаційній сфері. Розглянуто особливості операції "Проксі-Південь-2010", пов'язаної з міжетнічним конфліктом на півдні Киргизстану влітку 2010 р. Хронологічні рамки дослідження охоплюють період з 2008 до 2016 року

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

4.


    Дмитрук, Яна Вікторівна.
    Кібервійна як різновид інформаційних війн. Захист кіберпростору України / Я. В. Дмитрук, Т. О. Гришанович, Л. Я. Глинчук // Кібербезпека: освіта, наука, техніка : електронне наукове видання. - 2022. - N 16. - С. 28-36, DOI 10.28925/2663-4023.2022.16.2836. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2663-4023

Кл.слова (ненормовані):
інформаційна війна -- кіберфронт -- логістика -- кіберзахист -- кібербезпека
Анотація: У роботі описано роль, яку відіграють фахівці з інформаційних технологій, зокрема кібербезпеки, в умовах війни в Україні. Окреслено поняття та рамки інформаційного фронту, виокремлено вклад технологів як у економіку, так і в сферу інформаційної війни. У статті описано перебіг та особливості ведення інформаційної війни на території нашої держави від 2014 року і до повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. Описано внесок як вітчизняних так і іноземних фахівців з інформаційного захисту у перебіг цієї війни. Окреслено основні проблеми в інформаційному просторі, з якими доводиться зіштовхуватись в теперішніх умовах, а також наведено приклади допомоги в реаліях сьогоденної війни. У ході дослідження було з’ясовано, у яких саме напрямках рухаються вітчизняні ІТ-фахівці, яка їхня роль у нинішній ситуації, як задіюються іноземні структури та волонтери. Окрема роль відведена іноземним журналістів, які також воюють на інформаційному фронті, хоч і не є фахівцями з інформаційних технологій чи кіберзахисту. Таким чином, зрозуміло, що Україна виграє у інформаційній війні в першу чергу завдяки висвітленню правдивої інформації та її поширенні, а також завдяки активній протидії фейків. Також можна дійти до висновку, що інформаційний фронт є не менш важливим, ніж реальний, оскільки не лише послаблює ворога, а й ламає систему зсередини –руйнує логістику, виносить напоказ не найкращий бік ворога та здійснює інформування суспільства про реальний стан подій. Наразі українські та зарубіжні кібервійськові показують себе з найкращого боку: активно протидіють дезінформації та фейкам, вкладаються у економіку та нищать сайти, які ще функціонують. Перспектива нашого дослідження полягає у подальшому спостереженні за кіберфронтом. Важливо з’ясувати, яким чинному будуть розвиватися події, які іще застосунки (програмні, технічні) будуть розроблені для протидії агресору, чи будуть зроблені певні висновки зі сторони України. З нашої точки зору передбачається потужне покращення захисту усіх систем від можливості їх злому,підготовка кібервійськ на державному рівні та розробка нових рішень для захисту уже існуючого програмного забезпечення.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://csecurity.kubg.edu.ua

Дод.точки доступу:
Гришанович, Тетяна Олександрівна
Глинчук, Людмила Ярославівна


Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

5.


    Лактіонов, Ілля Олександрович.
    Дослідження інструментів захисту інтернет-ресурсів від DDoS-атак під час кібервійни / І. О. Лактіонов, А. Ю. Кміть, І. Р. Опірський // Кібербезпека: освіта, наука, техніка : електронне наукове видання. - 2022. - N 17. - С. 91-111, DOI 10.28925/2663-4023.2022.17.91111. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2663-4023

Кл.слова (ненормовані):
інтернет -- інтернет-ресурс -- кібервійна -- гібридна війна
Анотація: На сьогоднішній день інформаційні технології проникли у всі сфери життя суспільства. У зв’язку із стрімким розвитком науково-технічного прогресу змінюються і традиційні методи введення війн, які тепер ведуться не лише на полях боїв але й в кібернетичному просторі суспільства. Сучасний світ характеризується активними війнами у кіберпросторі де одними із найбільшпоширених атак є DDoS-атаки, зокрема й на об’єкти критичної інфраструктури. Це в першу чергу пов’язано із надзвичайною щільністю інтегрування у життя та діяльність суспільства різноманітних гаджетів, електронних пристроїв та Інтернету, порушення нормального функціонування яких здатне завдати значної шкоди –як психологічної, так і матеріальної, а також нанести значної шкоди ворогу зсередини. Одним із найпростіших та найпопулярніших методів для порушення такого нормального функціонування є застосування перевантаження ресурсів, що може привести навіть до їх повної недоступності. Одним із способів такого перевантаження є застосування DDoS-атаки –атаки на відмову сервісу. Масове надсилання зовнішніх запитів на ресурс, що атакується призводить до того що такий ресурс в короткий проміжок часу намагається опрацювати значну кількість запитів внаслідок чого його робота буде значно сповільненою або навіть це може призвести до повної зупинки ресурсу. Дана робота присвячена дослідженню методів за допомогою яких проводяться DDoS-атаки. Детально розглянуті найбільш поширені методи їх здійснення та базові способи захисту від них. В цій роботі детально розглянуто технології та методи захисту від DDoS-атак, проаналізовано і порівняно існуючі готові рішення компаній щодо надання захисту. Але оскільки інформаційні технології стрімко розвиваються, розвиватимуться і DDoS-атаки. Тому питання захисту від них є актуальним, особливо в умовах кібернетичної війни
Перейти до зовнішнього ресурсу https://csecurity.kubg.edu.ua

Дод.точки доступу:
Кміть, Андрій Юрійович
Опірський, Іван Романович


Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

6.


    Гайдук, Олег.
    Аналіз кіберзагроз в умовах стрімкого розвитку інформаційних технологій / Олег Гайдук, В. Звєрєв // Кібербезпека: освіта, наука, техніка : електронне наукове видання. - 2024. - Том 3, N 23. - С. 225-236, DOI 10.28925/2663-4023.2024.23.225236. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2663-4023

Кл.слова (ненормовані):
кіберпростір -- кібербезпека -- кіберзагроза -- кібервійна -- кіберризик -- вплив -- ризик -- міжнародні комунікації
Анотація: В епоху цифрових технологій кібербезпека стала невід’ємним аспектом нашого життя. Зі зростанням залежності від технологій та інтернету люди, організації та суспільство в цілому стикаються з безпрецедентним рівнем кіберзагроз. Кібератаки стають все частішими, витонченішими та результативнішими, ставлячи під загрозу конфіденційну інформацію та важливі об’єкти критичної інфраструктури. Тому вкрай важливо розуміти мінливий ландшафт кіберзагроз і розробляти ефективні стратегії для протидії. Розглядається поточний стан кібербезпеки та викликів, з якими вона стикається. Висвітлюються аспекти підвищення кількості кібератак та їхньої зростаючої складності, через що традиційним заходам безпеки важко встигати за ними. Також розглядаються різні типи кіберзагроз в тому числі програми-вимагачі та атаки на основі підбору паролів. Крім того, розглядаються мотиви цих атак, які можуть варіюватися від фінансової вигоди до комерційного та політичного шпигунства і кібервійни. Розглядаються аспекти впливу нових технологій на кібербезпеку, які пропонують величезні переваги, але вони також створюють нові вектори атак, якими можуть скористатися кіберзлочинці, експлуатуючи новітні потенційні вразливості та ризики. Аналізуються глобальні тренди розвитку IoT та кібербезпеки за 20 років з 2004 до 2024 року, а також розвиток загроз та атак програм-вимагачів, особливо під час пандемії Covid-19, а також кібератак на основі зламу паролів і їх значного підвищення в 2023 році. Стаття надає всебічний огляд поточного стану кібербезпеки та викликів, з якими вона стикається. Вона підкреслює важливість прийняття цілісного підходу до кібербезпеки, який поєднує технологічні рішення з освітою, обізнаністю та міжнародним співробітництвом. Крім того, підкреслюється необхідність для організацій і окремих осіб зберігати пильність і адаптуватися до нових загроз і технологій. Працюючи разом, ми можемо створити безпечніше і надійніше цифрове майбутнє для всіх.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://csecurity.kubg.edu.ua

Дод.точки доступу:
Звєрєв, Володимир


Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)