85,0я43
А 86


    Варивончик, Анастасія Віталіївна.
    Вплив мистецького авангарду на традиційну народну вишивку у виготовленні одягу в Україні на зламі XIX та XX століть / А. В. Варивончик // Арт-простір : науковий журнал. - Київ : Київ ун-т ім. Б. Грінченка, 2015. - Вип. 1. - С. 105-108. - Бібліогр. в кінці ст.
ДРНТІ
ББК 85,0я43

Рубрики: Декоративно-прикладне мистецтво

Кл.слова (ненормовані):
артіль -- авангардисти -- мистецтво -- художність -- вишивка -- промисел -- промисловість
Анотація: Стаття присвячена малодослідженій проблемі у вітчизняній науці, пов’язаній з функціонуван-ням традиційних народних мистецтв як промислів. Зазначається, що українська вишивка була невід’ємною частиною українського одягу, а згодом — і промисловості. Аналізується стан виши-вального промислу на території України наприкінці ХІХ — у першій половині ХХ ст.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://art-space.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 9 : ГП ЧЗ (2), Ф2 (4), Ф3 (2), ГП ІБВ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф2 (4), Ф3 (2), ГП ІБВ (1)



78(1-87)"19"
Ж 74


    Житомирский, Даниэль Владимирович.
    Западный музыкальный авангард после второй мировой войны / Д. В. Житомирский, О. Т. Леонтьева, К. Г. Мяло. - Москва : Музыка, 1989. - 302 с. - Библиогр.: с. 297-301. - ISBN 5-7140-0117-6 : 5.93 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Музика західноєвропейська--Авангардизм, 20 ст.--Наукові видання

Кл.слова (ненормовані):
додекафонія -- поствоберніанство -- новий орієнталізм -- медитативна музика -- композитори-авангардисти
Анотація: Теоретические концепции, творческие эксперименты западных композиторов-авангардистов 20 века.
Дод.точки доступу:
Леонтьева, Оксана Тимофеевна
Мяло, Ксения Григорьевна
Ноно, Луїджі (композитор ; 1924 - 1990) \про нього\
Хенце, Ханс Вернер (композитор, педагог ; 1926) \про нього\
Кагель, Маурісіо (композитор ; 1931 - 2008) \про нього\


Примірників всього: 1
Бульвар І. Шамо, 18/2 (1)
Вільні:
Бульвар І. Шамо, 18/2 (1)




    Москальов, Д.
    Японська традиція та західне новаторство у творчості Накахари Чуї / Д. Москальов, А. Йожикова // Синопсис: текст, контекст, медіа : електронний фаховий журнал. - 2021. - Том 27, № 2. - С. 105-112, DOI 10.28925/2311-259x.2021.2.9. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-259Х

Кл.слова (ненормовані):
японська поезія -- Накахара Чуя -- дадаї зм -- авангард
Анотація: Предметом дослідження є поетика японського поета Накахари Чуї . Актуальність дослідження зумовлена тим фактом, що вивчення творчості поета загалом вкрай мало, а у вітчизняніи японістиці — взагалі немає. І незважаючи на те, що Накахара Чуя — одна з ключових фігур японського авангарду початку ХХ сторіччя, за винятком декількох аматорських перекладів у мережі Інтернет, немає жодного видання перекладів українською мовою, як немає окремого видання и російською. Новизна статті зумовлена спробою заповнити цю лакуну і представити низку перекладів ключових на наш погляд творів Накахари Чуї , а також, враховуючи нестачу коментаторських матеріалів, у статті подано переклади текстів дослідників, що приділяли увагу поетові. Інтерес до поета зумовлении тим, що, незважаючи на досить обмежении період творчості (всього одна збірка творів за життя), Накахара Чуя увібрав актуальні на тои час тенденції західного модернізму і поєднав ї х із суто японською поетичною традицією — проблема, якіи значною мірою і присвячена наша стаття. Мета дослідження — показати, яким чином традиціи на японська поетика, із заданими нормами ще у ІХ–Х сторіччях, змогла, під впливом авангардистських експериментів дадаї зму зокрема, вии ти за межі герметичності за формою та змістом. У результаті дослідження виявлено, що культурні та соціальні процеси, на які реагували західні авангардисти абсурдизмом, порушенням формальних ознак у мистецтві, намаганням вии ти за межі порядку слів, руй нуванням образу, відмовою від міметичності, є тенденцією, що притаманна не лише західному трагічному світосприйняттю кінця ХІХ — початку ХХ сторіччя, а виявилася близькою і для японського мистецтва. Особливістю мистецької практики Накахари Чуї є вплетення в тканину західних форм прийомів японської поетики, а отже, його поезію можна зобразити як алегорію тогочасного конфлікту між вестернізацією та збереженням старих устроїв.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://synopsis.kubg.edu.ua

Дод.точки доступу:
Йожикова, А.


Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)