159.9(075)
   Ц 58


    Цигульська, Тетяна Федорівна.
    Загальна та прикладна психологiя : курс лекцiй: навчальний посiбник / Т. Ф. Цигульська. - Київ : Наукова думка, 2000. - 192 c. - ISBN 966-00-0569-5 : 3.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Психологія--Навчальні видання для вищих навчальних закладів

Кл.слова (ненормовані):
здоровий глузд -- мислення -- бiхевiоризм -- психоаналiз -- гуманiстична психологія -- гештальтпсихологія -- стереотипи -- аттітюди -- конформність -- спiлкування -- особистість -- воля -- стрес

Примірників всього: 12
Левка Лук'яненка, 13-Б. Філія 1 (5),
Бульвар І. Шамо, 18/2 (5),
Фаховий коледж «Універсум» (1),
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)
Вільні:
Левка Лук'яненка, 13-Б. Філія 1 (5),
Бульвар І. Шамо, 18/2 (5),
Фаховий коледж «Універсум» (1),
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)


316.6(075.8)
А 84


    Аронсон, Эллиот.
    Общественное животное. Введение в социальную психологию : учебное пособие для студентов вузов / Э. Аронсон. - Москва : Аспект-пресс, 1999. - 518 с. - пер. с англ. М. А. Ковальчука. - ISBN 5-7567-0222-9 : 24.80 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Соціальна психологія--Навчальні видання для вищих навчальних закладів

Кл.слова (ненормовані):
соціальна психологія -- конформність -- масова коммунікація -- пропаганда -- процес переконання -- соціальне пізнання -- самовиправдовування -- людська агресія -- упередження -- симпатія -- кохання -- міжособистісна синсетивність
Анотація: В учебнике наиболее полно отражены достижения классической и новейшей социальной психологии. Много внимания уделено вопросам массовой коммуникации, социального познания, человеческой агрессии, предрассудкам, симпатиям и межличностной сенситивности.

Примірників всього: 1
Левка Лук'яненка, 13-Б. Філія 1 (1)
Вільні:
Левка Лук'яненка, 13-Б. Філія 1 (1)


159.923(075)
Т 45


    Титаренко, Т. М.
    Сучасна психологія ососбистості [Текст] : навч. посіб. для студентів вищих навч. закл. / Т. М. Титаренко. - Київ : Каравела, 2013. - 371 с. - ISBN 978-966-2229-55-4 : 221.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Психологія особистості--Навчальні видання для вищих навчальних закладів

Кл.слова (ненормовані):
лідерство -- конформність -- екстраверсія -- альтруїзм -- просоціальна поведінка

Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)




    Ляшенко, В. М.
    Вивчення міжособистісних стосунків гравців командних видів спорту на прикладі футболу / В. М. Ляшенко, О. В. Гацко, Н. П. Гнутова // Спортивна наука та здоров’я людини = Sport Science and Human Health : науковий журнал. - 2019. - N 1. - С. 34-39. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2664-2069

Кл.слова (ненормовані):
конформізм -- конформність -- міжособистісні стосунки -- футбол
Анотація: Існує кілька видів конформної поведінки. В одних випадках індивід, визнаючи правильність групових суджень, щиро погоджується з ними і розділяє їх. Усвідомлені і внутрішньо прийняті, вони тимчасово або постійно стають рисою його характеру. Конформну поведінку в даному випадку слід розцінювати як позитивну рису індивіда, який зумів оцінити вимоги групи і погодитися з ними. В інших випадках індивід проявляє конформізм при щонайменшій зміні думки групи. Найчастіше це властиво вкрай невпевненим у собі людям, які займають, як правило, низькі місця в ієрархічній структурі групи й потребують постійної підтримки через низьку самооцінку. Якщо думка групи з будь-якого питання розділяється і виникають два угруповання, така людина обов’язково буде там, де більшість, або з тими, хто на цей час при владі з її атрибутами. Ми усвідомлюємо, що у кожної людини є свої погляди, які вона не хоче змінювати, і далеко не завжди, навіть заради спільної мети, особистість здатна прийняти чужу думку і зробити те, з чим вона не згодна. До того ж, якщо спортсмен володіє підвищеною агресивністю, низькою емоційною стійкістю, завищеною самооцінкою та іншими особистісними якостями, що штовхають його на створення конфліктних ситуацій, – вони неминучі, якщо тільки його опонент не володіє протилежними якостями і спокійно та впевнено уникне непотрібного з’ясування відносин. У зв’язку з цим, питання конформності в командних видах спорту є досить актуальним. Мета – вивчення впливу міжособистісних стосунків у команді на гравців студентської збірної з футболу. У дослідженні застосовувалося психодіагностичне тестування та методи математичної статистики. Віковий діапазон досліджуваних 18–20 років, кількість – 29 осіб. За результатами кореляційного аналізу досліджуваних психологічних особливостей студентів збірної команди з футболу, були отримані наступні показники: фактор Q2: «конформізм – нонконформізм» позитивно корелює з довірою (r = 0,52), згуртованістю (r = 0,64), та негативно ─ з фактором А : «замкнутість – товариськість» (r = - 0,72), фактор С: «емоційна нестабільність – емоційна стабільність» (r = -0,71), фактор F: «стриманість – експресивність» (r = -0,54). За показниками конформності дані наступні: 42 % – низький рівень, 42 % – середній, 16 % – високий. У сфері спортивної діяльності, де міжособистісні відносини нерідко ускладнені протиборством і суперництвом, явище конформізму можна спостерігати як у рядових членів групи, так і у тренерів. Звичайно, в житті важко зустріти особистість, ідеальну у всіх ситуаціях міжособистісних відносин, проте колективи від цього не розпадаються. Зберігаючи членство, особистість або компенсує свою недосконалість іншими якостями і уживається, або залишає групу в пошуках іншого, де цю недосконалість будуть терпіти або намагатися виправити.
Дод.точки доступу:
Гацко, О. В.
Гнутова, Н. П.


Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)