Горбунова, Людмила.
    Трансформативне навчання дорослих: поворот до "цілісного розуміння" людини [Текст] / Л. Горбунова // Філософія освіти = Philosophy of Education : = Philosophy of Education : наук. часопис. - 2017. - N 1. - С. 97-127
ДРНТІ

Рубрики: Філософія--філософія освіти

Кл.слова (ненормовані):
критична рефлекція -- енактивізм -- холізм -- система координат -- раціонально-когнітивний підхід -- тілесно-орієнтований підхід
Анотація: Відповідно до викликів епохи глобалізації та вимог міжнародної спільноти щодо визначення ролі і змісту освіти в процесах трансформації, інтернаціоналізації та інтеграції постає проблема трансформативної освіти для дорослих як у теоретичній, так і практичній площині: якою є природа трансформації "цілісної людини", яку роль виконують раціональні та екстра-раціональні складові когнітивних процесів, якими мають бути відповідні педагогічні практики, який творчий потенціал індивідів може бути реалізований у нових смислових горизонтах. В процесі інтерсуб’єктивного становлення Теорія трансформативного навчання, заснована Джеком Мезіроу, віднайшла як внутрішній потенціал розвитку, так і зовнішній. Перший погляд в здатності Теорії до самотрансформації на засадах наукової комунікації, критичної рефлексії та раціонального дискурсу. Другий пов’язаний з відкритістю та інклюзивністю Теорія у плюралістичному просторі методології трансдисциплінарної науки. Поєднання внутрішніх і зовнішніх чинників створило умови для здійснення методологічного повороту - перенесення акценту з раціонально-когнітивістського підходу на енактивізм як концепцію, що базується на принципах холізму, тілесності, афективності, емоційності когнітивних процесів та їх самоорганізації як складних динамічних систем. Це дозволило поглянути на трансформацію особистості як на тілесно-афективний рефреймінг і зробити висновок про його важливу роль в трансформативному навчанні дорослих. В контексті зазначеного методологічного повороту постає завдання мобілізації дослідницької уваги науковців до природи і ролі свіх екстра-раціональних складових трансформативного навчання. В цьому питанні саме енактивістський підхід, включаючи теорію самоорганізації складних динамічних систем, може допомогти нам прояснити роль почуттів і динаміки цілісного живого тіла в трансформації особистості.
Перейти до зовнішнього ресурсу ПОВНИЙ ТЕКСТ

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)



316.6:159.955
Б 25


    Барнет, Білл.
    Дизайн-мислення. Спроектуй своє життя / Білл Барнет, Дейв Еванз ; перекладач Валерія Глінка. - 2-е видання. - Київ : Наш формат, 2018. - 225 с. - ISBN 978-617-7552-20-7 : Б. ц.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Соціальна психологія

Кл.слова (ненормовані):
кар’єра -- особистість -- переконання -- рефреймінг -- планування життя


Дод.точки доступу:
Еванз, Дейв
Глінка, Валерія \перекладач.\


Примірників всього: 1
Сервер (1)
Вільні:
Сервер (1)




    Харченко, Олег.
    Американський гумористичний дискурс. Стратегія маніпуляції [Текст] / О. Харченко // Інтегровані комунікації = Integrated communication : науковий журнал. - 2022. - Вип. 2. - С. 21-25DOI 10.28925/2524-2644.2022.2-14.4. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
американський гумористичний дискурс -- стилістична фігура -- троп -- когнітивний патерн -- рефреймінг
Анотація: Здійснене дослідження засвідчує, що комунікативна стратегія маніпуляції широко поширена в американському гумористичному дискурсі. Комунікативна стратегія маніпуляції може бути реалізована через тактику двозначності, тактику неправильної логіки, тактику комічної брехні та тактику стриманості. Це може бути реалізовано за допомогою тактики двозначності та різних типів двозначних комунікативних актів, які використовують такі варіанти подвійного значення: «фінальний каламбур оповідання», «ураган каламбурів», «скритий каламбур», «подвійний натяк», «невинний натяк», «випадкові натяки», «подвійний зміст з уточненням» тощо. Принаймні частково вони базуються на такому когнітивному патерні, як патерн фон Ресторфф (von Restorff) або «неординарність» (Extraordinarity). Сучасність характеризується процесом номінації та стандартизації американської термінології, що застосовується для американської літератури, літературної журналістики та кіно, при цьому вона активно проникає у мультимедійний контент усього світу.

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)