Шифр: Ф008958/2017/5
   Журнал

Філософська думка [Текст] : український наук.-теорет. часопис/ НАН України, Інститут філософії. - Київ, 1927 - . - ISSN 0235-7941. - Виходит раз на два місяця
2017р. № 5
Зміст:
Європа: політика, право, демократія. - С.6-44
Кл.слова: Європа, політика, право
Верлока, Володимира. Соціальні контексти особистісної ідентичності / В. Верлока. - С.45-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: ідентичність, суб’єкт, буття блага
Вахтель, Андрій. Щодо феноменології природничої науки / А. Вахтель. - С.62-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: феноменологія, натуралізм, математична конструкція
Зіневич, Анастасія. Дві феноменології та дві французькі традиції екзистенційної філософії / А. Зіневич. - С.76-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: просторове мислення, темпоральність, екзистенційна редукція
Коцюба, Максим. Феноменологічна філософія: від "досвіду іншого" до "досвіду етичного" / М. Коцюба. - С.90-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: досвід етичного, рецептивність, тілесність
Безп’ятчук, Жанна. Критика та переосмислення філософії символічних форм Ернста Касирера як шлях до реанімації гуманізму / Ж. Безп’ятчук. - С.101-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: символ, теорія Касирера, гуманізм
Сепетий, Дмитро. Interactionism vs epiphenomenalism: unclosing the causal closure of the physical / Д. Сепетий. - С.113-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова: матеріалізм, каузальна замкненість
Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)




    Коцюба, Максим.
    Феноменологічна філософія: від "досвіду іншого" до "досвіду етичного" [Текст] / М. Коцюба // Філософська думка : український наук.-теорет. часопис. - 2017. - № 5. - С. 90-98. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0235-7941
ДРНТІ

Рубрики: Філософія--філософська думка--Навчальні видання для вищих навчальних закладів

Кл.слова (ненормовані):
досвід етичного -- рецептивність -- тілесність -- етика -- близькість
Анотація: Стаття є спробою показати, що феноменологічний "досвід Іншого" можна переформулювати на "досвід етичного". Для цього здійснено експлікацію феноменологічного розуміння досвіду: по-перше, як події, в якій знаходяться речі як такі, по-друге, як особливого способу буття людини в світі. Автор показує статус "чужого" та "іншого" у структурі феноменологічного досвіду й наголошує на їхній конститутивній значущості. Проте перевагу у теоретичному плані надано "іншому", з огляду на мету цього дослідження. Досліджено проблему появи Іншого у досвіді й підкреслено його специфічну природу. Наголошено на етичному характері такої ситуації. Спосіб існування Іншого - відсутність та прихованість. Тіло як "позиція" фундує досвід такого роду, який є конститутивним для людського світу. Тому "досвід Іншого" варто розуміти як "досвід етичного"

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)





    Трофименко, А.
    Жанрові особливості літератури жахів [Текст] / А. Трофименко // Літературний процес: методологія, імена, традиції. Філологічні науки : збірник наукових праць. - 2021. - № 17. - С. 72-80. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
горор -- література жахів -- константа -- художня площина -- хронотоп (часопростір) -- локус -- рецептивність

Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)