Шифр: С794174244/2021/5/6
   Журнал

Схід : аналітично-інформаційний журнал/ Київський університет імені Бориса Грінченка. - Маріуполь : Український культурологічний центр, 1995 - . - on-line. - Назва з титул. екрана. - ISSN 1728-93432411-3093. - Виходить кожного кварталу
2021р. № 5/6
Зміст:
Assefa, A. H. Symbolic values and implications of the Grand Ethiopian Renaissance Dam project in Ethiopian identity politics / A. H. Assefa, B. T. Gedifew. - P.5-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Abebe, K. Community participation in sustainable soil and water conservation: the case of Goro Gutuu Woreda Oromia, Ethiopia / K. Abebe, W. Tikii. - P.15-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Bibik, O. Transformation of the Japanese memory politic in the II half of XX-XXI centuries in the contexts of pan-asian ambitions / O. Bibik. - P.27-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Chornomorets, Y. Methodological innovations in the research of Pentecostal Theologians in the National Pedagogical Dragomanov University / Y. Chornomorets. - P.33-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Hura, V. Comparative discourse analysis of the practics of Church worship of Ukrainian and American Pentecostal / V. Hura. - P.38-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Skvorets, V. Socio-cultural transformation in Post-soviet Ukraine / V. Skvorets, I. Kudinov. - P.43-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Vovk, A. Interpretations of the philosophical legacy of Volodymyr Shynkaruk in the works of Vitalii Tabachkovskyi / A. Vovk. - P.52-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Dzihora, K. Censorship in social networks as a social practice in the context of global transformations / K. Dzihora. - P.58-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Pasko, I. The reflection on the concept of Universals and its social-historical verification / I. Pasko. - P.67-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Dodonov, R. Review of the monograph "Socio-political paradoxes of Jose Ortega y Gasset". Author - Oleg Turenko. Kyiv, 2021, 211 p. / R. Dodonov. - P.71-72
Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)




    Dzihora, K.
    Censorship in social networks as a social practice in the context of global transformations = Цензура в соціальних мережах як соціальна практика в умовах глобальних трансформацій / K. Dzihora // Схід = Skhid : аналітично-інформаційний журнал. - 2021. - № 5/6. - P58-64. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1728-9343. - ISSN 2411-3093

Кл.слова (ненормовані):
Інтернет-цензура -- інформаційна відкритість -- постправда -- методи цензури -- криза в суспільстві -- Інтернет-технології
Анотація: У статті з’ясовується соціально-філософський характер цензури, методи її дії та обмеження, які вона може накладати на інформацію, представлену в соціальних мережах. Актуальність теми доведена аналізом наукових робіт та експертної думки з цієї тематики. Методологічним підгрунтям дослідження стали роботи з Інтернет-цензури та історії цензури, роботи про постправду, роботи про використання великих даних у повсякденному житті. На конкретних прикладах з роботи соціальних мереж автор доводить, що доступність інформації створює цензуру. Описано, яким чином віртуальний простір посилює суб’єктивність користувача. Виявлено складність та суперечливість явища цензури в Інтернеті. Також на прикладах зображено, як цензура змінює інформаційний простір для користувача. Проаналізовано технічні, нетехнічні та непрямі методи впровадження систем цензури для інформації в кіберпросторі. Більш детально у статті описані технічні методи цензури. Технічні методи було згруповано за такою класифікацією: такі, що уповільнюють дію сервісів; такі, що блокують дію сервісів; такі, що блокують інформацію за участю людини; такі, що блокують інформацію з використанням алгоритмів; позначення інформації як недостовірної. Усі методи проілюстровані прикладами, які доводять суперечливість явища цензури в Інтернеті. Зазначається, що цензура сьогодні ускладнює доступ до інформації, а не повністю блокує її. Розглянуто принцип роботи рекомендаційних систем, які створють новий тип цензури в Інтернеті. Цей новий тип цензури створено для комфорту користувача, а тому спільнота підтримує використання рекомендаційних систем. Зазначено, що використання цих систем посилює суб’єктивність у користувачів та призводить до створення ехо-камер. У висновках заначено, що дослідницька гіпотеза «доступність інформації породжує цензуру» знайшла підтвердження у наведених вище аргументах та прикладах з роботи соціальних мереж. Також розкрита сутність подвійного стану цензури в Інтернеті. З одного боку, у віртуальному просторі існує великий обсяг інформації, яка доступна для користування, а з іншого - вона ретельно відстежується, дозується і впливає на формування ідентичності та соціально-політичної позиції людини. Проблема цензури вписується у більш широкий пласт кризових процесів у суспільстві.
Дод.точки доступу:
Кирил Дзігора


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)