Довженко, Н. М.
    Аналіз методів підвищення пропускної здатності сенсорних мереж та способів забезпечення достовірності інформації [Текст] / Н. М. Довженко // Сучасний захист інформації : науково-технічний журнал. - 2018. - № 3. - С. 45-50. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
сенсорна мережа -- інформаційні технології -- інтелектуальні датчики -- сенсорний вузол -- кодування -- достовірність -- збої

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)



004(075)
L21


    Lamport, Leslie.
    Concurrency / L. Lamport ; editor D. Malkhi ; Association for Computing Machinery. - New York : ACM Books, 2019. - 345 p. - (ACM Books series ; #29). - ISBN 978-1-4503-7270-1 : Б. ц.
Переклад назви: Паралельність
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Комп’ютерні науки--Інформатика--Навчальні видання

Анотація: Ця книга є святкуванням роботи Леслі Лампорт над одночасністю, переплетеною за чотири з половиною десятиліття еволюціонуючої галузі: від впровадження першого персонального комп'ютера до епохи, коли паралельні та розподілені багатопроцесори є в достатку. Його роботи закладають формальні основи для одночасних обчислень, виконаних взаємопов'язаними комп'ютерами. Деякі алгоритми стали стандартною інженерною практикою для розподілених обчислень, які мають толерантність до відмов, - розподілені системи, які продовжують правильно функціонувати, незважаючи на збої окремих компонентів. Він також розробив значну частину роботи над формальною специфікацією та верифікацією паралельних систем, а також сприяв розробці автоматизованих інструментів із застосуванням цих методів. Частина I складається з технічних розділів книги та біографії. Технічні глави цієї книги представляють ретроспективу оригінальних ідей Lamport від експертів у цій галузі. Через цю лінзу він зображує їх тривалий вплив. Розділи охоплюють позачасові поняття, які Лампорт представив: алгоритм Bakery, атомні регістри та послідовна послідовність; причинність і логічний час; Візантійська угода; реплікація державної машини та Paxos; часова логіка дій (TLA). Професійна біографія розповідає про кар'єру Лампорта, надаючи контекст, в якому його творчість виникла і породила нові підстави, а також обговорює LaTeX - можливо, найвпливовіший внесок Лампорта поза сферою одночасності. Цей розділ дає голос людям, що стоять за досягнення, зокрема сам Лампорт, а також колегам навколо нього, які надихали, співпрацювали та допомагали йому керувати світовим впливом. Частина II складається з підбірки найвпливовіших робіт Леслі Лампорт. Ця книга стосується життєвих внесків Леслі Лампорта у сферу одночасності та широкого впливу, який він мав на людей, які працюють у цій галузі. Це буде корисно як для істориків науки, так і для дослідників та студентів, які працюють у сфері одночасності та які зацікавлені читати про роботу одного з найвпливовіших дослідників у цій галузі.


Дод.точки доступу:
Malkhi, Dahlia \editor.\
Association for Computing Machinery


Примірників всього: 1
Сервер (1)
Вільні:
Сервер (1)




    Матвіїв, Н.
    Взаємозалежність спадковості, середовища та виховання в становленні та розвитку особистості [Електронний ресурс] / Н. Матвіїв, Н. Мачинська. - Електронні текстові дані // Неперервна професійна освіта: теорія і практика : науковий журнал. - 2021. - Вип. 1. - С. 7-13, DOI 10.28925/1609-8595.2021.1.1. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1609-8595

Кл.слова (ненормовані):
виховання -- інтелект -- нейробіологія -- спадковість -- середовище
Анотація: Стаття присвячена аналізу досліджень нідерландського професора Діка Франса Свааба в контексті взаємозалежності та взаємовпливу спадковості, середовища та виховання на становлення й розвиток особистості. Автори, здійснюючи критичний огляд публікацій Діка Свааба, акцентували увагу на вагомих ознаках формування особистості, інтегруючи в даному контексті результати досліджень з психології, педагогіки та нейробіології. У публікації показано тісний взаємозв’язок усіх чинників, що впливають на формування особистості (екологічних, соціальних, економічних, ідеологічних, психологічних тощо); доведено їх взаємозалежність та взаємозумовленість на різних вікових етапах розвитку особистості. Зазначено, що внутрішньоутробний розвиток особистості значною мірою залежить від індивідуальних особливостей матері, показано вплив шкідливих звичок матері на генетичні мутації організму дитини. Доведено, що виховання й соціальна взаємодія були й залишаються рушіями культурного й цивілізаційного становлення особистості на різних вікових етапах: людина як загальносуспільна істота формує свою особистість у предметній діяльності й спілкуванні, що характеризує ступінь залучення людини до суспільних відносин. Акцентовано увагу на тому, що соціальний контакт є вагомим чинником гормональних процесів всередині організму людини; показано, що на процеси формування особи активно впливають зовнішні чинники (оптимальна пропорція руху і сну, збої біологічного годинника, стрес, порушення дрібної моторики тощо). Дослідження, ґрунтуючись на базових практичних результатах, отриманих професором Діком Сваабом, презентує необхідність ґрунтовного вивчення означених взаємозумовленостей та взаємозв’язку студентами педагогічних спеціальностей у контексті забезпечення професійної підготовки майбутніх фахівців освіти.
Перейти до зовнішнього ресурсу http://npo.kubg.edu.ua/

Дод.точки доступу:
Мачинська, Н.


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)



159.995
М 42


    Медовз, Донелла.
    Мистецтво мислити системно. Роз’язання проблем від особистого до глобального масштабу [Текст] / Д. Медовз ; перекладач Ю. Шекет. - Харків : Віват, 2023. - 304 с. - (Бізнес). - ISBN 978-966-982-744-9 : 100.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Критичне мислення

Кл.слова (ненормовані):
структура систем -- поведінка систем -- самоорганізація -- лінійне мислення
Анотація: Наш світ - грандіозна система, яка щодня складнішає та кидає нові непрості виклики. Війни, голод, бідність чи критичний стан екосистеми - усе це не просто катаклізми, а системні збої великої обчислювальної машини реального світу. Послідовний системний підхід - єдина зброя проти загрозливих для обмеженого мислення обставин. Донелла Медовз переконана: саме системне мислення є інстру ментом розв’язання особистісних і глобальних проблем. Спорт, наука, бізнес, політика тощо - розуміння процесів та алгоритмів систем дає змогу бути на коні в будь-якій сфері діяльності. Час розвинути в собі навички, які лідери по всьому світі вважають наріжним каменем виживання в неспокійному та непередбачуваному ХХІ столітті. Людина з критичним мисленням легко адаптується до нових реалій, вона гнучка й у небезпечному становищі вміє швидко змінювати вектори руху. Звільніть у собі суперсилу бачити можливості там, де інші бачать проблеми!
Дод.точки доступу:
Шекет, Ю. \перекладач.\


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)
Вільних прим. немає