Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Наукові періодичні видання Університету- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Електронний каталог бібліотеки (183)Каталог авторефератів та дисертацій (2)Рідкісні та цінні видання (1)Мережеві ресурси (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=УНР<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Показані документи с 1 за 23
1.
Шифр: С325934233/2020/26/2
   Журнал

Синопсис: текст, контекст, медіа [Електронний ресурс] : електронний фаховий журнал/ Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, 2012 - . - ISSN 2311-259Х. - Виходить кожного кварталу
2020р. т.26 № 2 . - Електронні текстові дані. - Назва з титул. екрана
Зміст:
Дорфман, Н. Концепт тілесності у сучасній сербській та чорногорській прозі: від інтерпретації до "занурення" у текст / Н. Дорфман. - С.17-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Артеменко, І. Мотив особистого спротиву в драматургічному осмисленні Революції Гідності / І. Артеменко. - С.24-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Кравченко, А. Релігія у структурі ідентичності за романами Сергія Жадана / А. Кравченко. - С.32-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Ткаченко, Р. Подолинського та її відгомін в українській літературі / Р. Ткаченко, С. Утопія. - С.42-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Срібняк, І. Український аматорський театр у таборі інтернованих військ УНР Стшалково, Польща, очима театральних критиків, серпень 1921 — липень 1922 рр. (за матеріалами часопису "Промінь") / І. Срібняк. - С.48-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Sliepushova, А. Father-child discourse in Family Guy: a corpus-based analysis / А. Sliepushova. - С.61-65
Трищенко, І. Семантичний контраст і нерівність в позиції звертання (на матеріалі англомовної художньої прози) / І. Трищенко. - С.66-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Перейти до зовнішнього ресурсу До змісту
Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Срібняк, І.
    Український аматорський театр у таборі інтернованих військ УНР Стшалково, Польща, очима театральних критиків, серпень 1921 — липень 1922 рр. (за матеріалами часопису "Промінь") [Електронний ресурс] / І. Срібняк. - Електронні текстові дані // Синопсис: текст, контекст, медіа : електронний фаховий журнал. - 2020. - Том 26, № 2. - С. 48-60. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-259Х

Кл.слова (ненормовані):
театр -- вистава -- п’єса -- артист-аматор -- табір інтернованих
Анотація: У статті и деться про діяльність украї нського аматорського театру в таборі інтернованих Віи ськ УНР Стшалково, Польща, на сцені якого щотижнево виставлялись дві-три п’єси, що належали до класики украї нської та світової драматургії . Метою дослідження є осмислення ролі театру в формуванні духовно-світоглядних ідеалів таборян, що передбачає аналіз репертуару аматорських гуртків, критичної рецепції вистав та реконструкції ціннісної мотивації груп украї нського вояцтва. Для ефективної реалізації мети були застосовані історичнии метод, аналіз джерел та синтез. У результаті дослідження було встановлено, що вистави готувались кількома мистецько-артистичним гуртками (трупами), між якими мала місце неформальна конкуренція. Така ситуація сформувала традицію критичного оцінювання вистав та розміщення суджень критиків на шпальтах таборової «живої » газети «Промінь». При цьому є важливим зазначити, що критики не упускали нагоди вказати на недоліки або навпаки — відзначити маи стерність гри артистів під час вистав. Виступи таборових драматично-мистецьких колективів мали важливе значення для піднесення морального духу інтернованих, задовольняючи водночас ї хні ностальгічні почуття за власною домівкою та рідним краєм. Переважна більшість вистав була національною за змістом та духом (всі без винятку п’єси готувались до постановки украї нською мовою), сприяючи в такии спосіб духовніи консолідації інтернованого вояцтва. Важливим було и те, що таборяни шукали і знаходили власне оригінальне вираження свої м мистецьким пошукуванням, роблячи в такии спосіб свіи внесок у скарбницю украї нської та європеи ської культури. Значення украї нського театру в Стшалково полягало в тому, завдяки виконавськіи маи стерності акторів-аматорів, украї нськіи пісні та музиці, які звучали у виставах, серед польського суспільства закріплювалась позитивне сприи няття УНР та украї нців як частини європеи ського політичного та національно-культурного простору. Новизна дослідження полягає у введені до наукового обігу масиву відомостеи про аматорські театральні гуртки в середовищі інтернованих вояків та критичну рецепцію ї хньої діяльності. Практичне значення дослідження полягає у тому, що и ого результати доводять тяглість украї нської національної драматургічної традиції .
Перейти до зовнішнього ресурсу https://synopsis.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

3.
Шифр: А986022216/2018/3
   Журнал

АРТ-простір : науковий журнал/ Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, 2015 - . - Виходить щорічно
2018р. Вип. 3 . - Електронні текстові дані. - Назва з титул. екрана
Зміст:
Криволапов, Михайло . Висвітлення сучасних проблем культурно-мистецького життя Києво-Печерської лаври / М. Криволапов, Б. Криволапов. - С.2-7. - Бібліогр. в кінці ст.
Франц, Малгожата. Підготовка художників чи ремісників? / М. Франц. - С.8-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Задніпряний, Геннадій. Каліграфія – прекрасна гілка на дереві шрифтів / Г. Задніпряний. - С.13-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Пилипушко, Богдан. Становлення феномену «внутрішньої еміграції» у західному науковому дискурсі / Б. Пилипушко. - С.19-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Bratus, Ivan. 76-річчя трагедії Бабиного Яру — культурологічний аспект / І. Bratus, М. Цьомик. - С.25-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Михалевич, Віктор . Золотий перетин як універсальний спосіб пізнання та відображення природи в культурі / В. Михалевич. - С.29-31
Срібняк, Ігор. «Змога пережити естетичну насолоду…» (діяльність театрально-мистецьких осередків у Калішському таборі інтернованих Військ УНР у Польщі, 1921–1923 рр.) / І. Срібняк, М. Срібняк. - С.32-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Шпортько, Валерій. Штрих до ювілею Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури / В. Шпортько. - С.40-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Кравець, Владимир. Жанр портрета XVII в. в контексте духовных поисков эпохи / В. Кравець, О. Шило. - С.45-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Кузьменко, Галина. Літературна спадщина Бориса Грінченка у творчості художників-графіків / Г. Кузьменко. - С.50-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Стрельцова, Світлана . Інтерпретація мотивів українського народного мистецтва у творчості сучасної художниці Тетяни Русецької / С. Стрельцова. - С.68-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Жиров, Василь. Асамбляж як художня техніка в сучасному мистецтві / В. Жиров. - С.73-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Зайцева, Вероніка. Ілюстрування поеми «Енеїда» Івана Котляревського зарубіжними художниками / В. Зайцева. - С.76-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Ізорія, Майя. Простір, форма, функція в художніх пошуках грузинської кераміки останніх років / М. Ізорія. - С.81-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Буйгашева, Алла. Ручне ткацтво в сучасному культурному просторі України: традиція, що зникає / А. Буйгашева. - С.86-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Коновалова, Ольга. Формування архетипу жіночого божества у декоративно-прикладному мистецтві України / О. Коновалова. - С.90-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Зіневич, Віта. Синтез традицій і новацій у сучасному писанкарстві України / В. Зіневич. - С.93-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Школьная, Ольга. Інтегрування творів образотворчого мистецтва в дизайн середовища на прикладі творчості Євгенії Гапчинської / О. Школьная. - С.97-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Пучков, Андрій. До питання про семантичний ореол друкованої художньої форми (на прикладі обкладинок Володимира Фаворського і Дмитра Мітрохіна початку 1920-х рр.) / А. Пучков. - С.101-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Коваль-Цепова, Анна Володимирівна. Особливості художньої експозиції дитячих творчих робіт у дизайні інтер’єру спеціалізованих закладів для дітей / А. В. Коваль-Цепова. - С.111-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Барбалат, Олександра. Стародавня техніка гарячої емалі. Емаль у якості дорогоцінних вставок в ювелірних виробах / О. Барбалат. - С.120-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Перейти до зовнішнього ресурсу До змісту
Є примірники у відділах: всього 5 : Ф3 (1), Ф2 (1), Ф1 ЧЗ (1), ГП ЧЗ (2)
Вільні: Ф3 (1), Ф2 (1), Ф1 ЧЗ (1), ГП ЧЗ (2)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

4.


    Срібняк, Ігор.
    «Змога пережити естетичну насолоду…» (діяльність театрально-мистецьких осередків у Калішському таборі інтернованих Військ УНР у Польщі, 1921–1923 рр.) [Електронний ресурс] / І. Срібняк, М. Срібняк. - Електронні текстові дані // АРТ-простір : науковий журнал. - 2018. - Вип. 3. - С. 32-39DOI 10.28925/2519-4135.4.2018.3.7. - Бібліогр. в кінці ст.

Кл.слова (ненормовані):
Калішський табір -- театрально-мистецькі осередки -- концерт -- вечірка -- хор -- програмка
Анотація: У статті розкрито окремі аспекти діяльності театрально-мистецьких осередків у Калішському таборі інтернованих Військ УНР (Польща), які мали важливе значення для піднесення морального духу таборян, задовольняючи їхні ностальгічні почуття за власною домівкою та рідним краєм. Основним джерельним матеріалом при цьому є програмки різних мистецьких імпрез, які готувались самодіяльними колективами й представлялись увазі інтернованих вояків-українців у таборі Каліш та польській публіці.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://art-space.kubg.edu.ua

Дод.точки доступу:
Срібняк, Мілана


Є примірники у відділах: всього 5 : Ф3 (1), Ф2 (1), Ф1 ЧЗ (1), ГП ЧЗ (2)
Вільні: Ф3 (1), Ф2 (1), Ф1 ЧЗ (1), ГП ЧЗ (2)


Знайти схожі

5.
Шифр: О283150799/2022/1
   Журнал

Освітологічний дискурс [Електронний ресурс] : наукове електронне видання/ Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, 2010 - . - ISSN 2312-5829. - Виходить кожного кварталу
2022р. № 1 . - Електронні текстові дані. - on-line. - Назва з титул. екрана
Зміст:
Срібняк, Ігор. Організація генеральним штабом армії УНР освітньої роботи в таборах інтернованих вояків-українців у Польщі, 1921 р. / І. Срібняк. - С.1-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Линьов, Костянтин. Особистісна готовність до змін керівника закладу загальної середньої освіти міста Києва: результати аналітичного дослідження / К. Линьов [и др.]. - С.19-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Інші автори: Сабол Д., Коцюба А., Мерзлякова Олена
Калінічева, Галина. Академічна автономія: відповідальність університету за якість вищої освіти / Г. Калінічева. - С.39-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Волкова, Наталія. Лідерська компетентність як детермінанта професійного розвитку майбутніх маркетологів / Н. Волкова, О. Лебідь. - С.74-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Заплатинський, Василь. Порівняльний аналіз модельних програм інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут» 5-6 класи / В. Заплатинський. - С.91-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Музика, Олена. Розвиток обдарованої особистості у світлі культурно-історичної психології Л. С. Виготського / О. Музика, К. Романенко. - С.119-129. - Бібліогр. в кінці ст.
Даценко, Дар’я. Самоідентифікація дітей з порушенням слуху / Д. Даценко. - С.130-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Уруський, Андрій. Диференціація завдань при формуванні графічної компетентності здобувачів вищої освіти комп’ютерно-орієнтованими засобами навчання / А. Уруський, Г. Гаврищак. - С.141-160. - Бібліогр. в кінці ст.
Бульвінська, Оксана. Професійний розвиток викладачів в умовах кадрової автономії університетів: європейський досвід / О. Бульвінська. - С.161-184. - Бібліогр. в кінці ст.
Дурдас, Алла. Якість вищої освіти: міжнародний дискурс / А. Дурдас, Т. Кравчук. - С.185-197. - Бібліогр. в кінці ст.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://od.kubg.edu.ua/
Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

6.


    Срібняк, Ігор.
    Організація генеральним штабом Армії УНР освітньої роботи в таборах інтернованих вояків-українців у Польщі, 1921 р. [Електронний ресурс] / І. Срібняк. - Електронні текстові дані // Освітологічний дискурс : наукове електронне видання. - 2022. - № 1. - С. 1-18, DOI 10.28925/2312-5829.2022.11. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2312-5829

Кл.слова (ненормовані):
Генеральний штаб -- загальноосвітня робота -- курси українознавства
Анотація: В статті висвітлено специфіку діяльності культурно-освітнього відділу (управи) Генерального штабу Армії УНР, заходами співробітників якого було розроблено нормативно-інструктивні документи, що дозволили належним чином організувати роботу дивізійних (таборових) культурно-освітніх відділів.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://od.kubg.edu.ua/

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

7.
Шифр: К269584624/2017/2
   Журнал

Київські історичні студії [Електронний ресурс] : науковий журнал/ Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - on-line. - Назва з титул. екрана. - ISSN 2524-0749. - Виходить двічі на рік
2017р. № 2
Зміст:
Драч, О. Освітній простір Європи доби Просвітництва:дискусії щодо гендерних параметрів навчання / О. Драч. - С.3-9
Кл.слова: гендер, жіноча освіта, просвітники
Попенко, Я. Румунська дипломатія у боротьбі за Бессарабію на Паризькій мирній конференції (січень — травень 1919 р. / Я. Попенко. - С.10-17
Кл.слова: дипломатія, Румунія, бессарабське питання
Срібняк, І. Табір інтернованих Військ УНР у Пикуличах (Польща)(січень — лютий 1921 р.): умови перебування та моральний стан вояцтва / І. Срібняк. - С.18-24
Кл.слова: інтернатовані, армія УНР, шпиталь
Ілюк, Т. Публічна дипломатія України в Грецькій Республіці: становлення та історичні трансформації (1991–2011 рр.) / Т. Ілюк. - С.25-31
Кл.слова: діаспора, культурні проекти, дипломатія
Щербак, В. Українська держава на межі XVII–XVIII ст. / В. Щербак. - С.32-37
Кл.слова: Гетьманщина, абсолютизм, державні засади
Іванюк, О. Полкові музеї у Наддніпрянській Україні в XIX — на початку XX ст. / О. Іванюк. - С.38-46
Кл.слова: військові підрозділи, музейні колекції, експозиція
Бонь, О. Київське театральне середовище першої половини 1920-х років у щоденниках Василя Василька / О. Бонь. - С.47-52
Кл.слова: театральне середовище, щоденники, Василько Василь
Довжик, А. Жінки — викладачі педагогічних і мистецьких вишів Києва у 1920-ті роки / А. Довжик. - С.53-63
Кл.слова: жінки-викладачі, виші, науково-педагічна
Байталюк, О. Діяльність пам’яткоохоронних органів на Шепетівщині у 1920–1930-х рр. / О. Байталюк. - С.64-70
Кл.слова: інспектура, пам'ятки, примусово-суспільні роботи
Мусіяченко, О. Історичні події як фактор впливу на розвій музичного середовища Києва другої половини XIX — початку XX ст. / О. Мусіяченко. - С.71-77
Кл.слова: музика, детермінізм, синергетика
Лабур, О. Київська кінофабрика ВУФКУ та фільм О. Каплера "Право на жінку":історія однієї заборони / О. Лабур. - С.78-87
Кл.слова: жіноче розкріпачення, гендер, кінофабрика ВУФК
Гедьо, А. Особливості правового статусу греків Ніжина у XVIII — на початку XIX ст.: аналіз приватноправових актів / А. Гедьо. - С.88-95
Кл.слова: правовий статус, ніжинська грецька громада, архів
Будзар, М. Смерть Миколи Гоголя у сприйнятті сучасників: есе Григорія Ґалаґана "Друзям" / М. Будзар. - С.96-101
Кл.слова: українська еліта, Ґалаґан Григорій
Мицик, Ю. З листування Василя Кравченка і Бориса Грінченка / Ю. Мицик, І. Тарасенко. - С.102-108
Кл.слова: патріотизм, просвітництво
Анчабадзе, Г. Массовый террор в СССР. История одной семьи / Г. Анчабадзе. - С.109-113
Кл.слова: репресії, тоталітарний режим, Анчабадзе
Щербак, В. Резензія на книгу Брехуненко В., Синяк І. "Адвокати в судочинстві ранньомодерної Української держави — Гетьманщини" / В. Щербак. - С.114-115
Ковальов, Є. Рецензія на книгу Ададуров В. "Война цивилизаций: Социокультурная история русского похода Наполеона". — Т. 1: Религия — язык / Є. Ковальов. - С.115-116
Кравчук, О. Резензія на книгу Пиріг Р. Я., Тельвак В. В. "Михайло Грушевський: біографічний нарис" / О. Кравчук. - С.117
Є примірники у відділах: всього 4 : ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

8.
Шифр: К269584624/2018/2
   Журнал

Київські історичні студії [Електронний ресурс] : науковий журнал/ Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - on-line. - Назва з титул. екрана. - ISSN 2524-0749. - Виходить двічі на рік
2018р. № 2
Зміст:
Казаков, Г. Латинська Америка як регіон зіткнення інтересів США та Німеччини у роки Першої світової війни / Г. Казаков. - С.6-14
Саган, Г. Утвердження гендерних принципів в освіті Японії на початку ХХ ст. / Г. Саган. - С.15-18
Гула, О. Діяльність Валерії О’Коннор-Вілінської в еміграції (1918–1930 рр. / О. Гула. - С.19-23
Потіха, З. Зв’язки вітчизняної діаспори в Канаді з Україною (1991–2014 рр.) / З. Потіха. - С.24-28
П’янкова, Є. Урядницька карєра братів Ходецьких на Руських землях Корони Польської у другій половині XV — першій третині XVI століття / Є. П’янкова. - С.29-35
Зотова, Т. Конституції Варшавського сейму 1581 року як джерело до історії функціонування парламентаризму на українських землях / Т. Зотова. - С.36-41
Щербак, В. [Вагомий поступ у формуванні протурецької політики гетьмана Петра Дорошенка / В. Щербак. - С.42-45
Рудницька, Л. Створення скляного заводу на базі села Рокитне Овруцького повіту Волинської губернії / Л. Рудницька. - С.47-53
Клименко, Н. Політична діяльність Анастасії Грінченко: між Конотопом, Петербургом та Києвом / Н. Клименко. - С.54-59
Гула, В. Бунд і використання тероризму в політичній боротьбі (1897–1907) / В. Гула. - С.60-64
Kutsyk, R. Informational Substantiation of Western Ukrainian Lands Conquest by the Russian Empire in 1914 / R. Kutsyk. - С.65-72
Пижик, А. Проект Конституції УНР 1917 р.: передумови появи, зміст, сучасні оцінки / А. Пижик, Ю. Слюсаренко. - С.73-80
Іванюк, О. Музеєфікація військової історичної спадщини в Наддніпрянській Україні та Криму в XIX — на початку XX ст. / О. Іванюк. - С.81-88
Кузьменко, Ю. Канони зовнішнього вигляду та організація дозвілля вчителів провінційних міст і сіл УРСР у 1945–1980-х роках / Ю. Кузьменко, О. Корпас. - С.89-93
Гедьо, А. Правовий статус та розвиток господарства греків Північного Надазов’я (1779–1875 рр.): аналіз матеріалів діловодства / А. Гедьо. - С.94-103
Шологон, Л. Особливості актуалізації джерел особового походження з історії національно-культурного руху українців Галичини (1848–1914) / Л. Шологон. - С.104-110
Шаповал, А. Наукова співпраця І.Я. Франка та В.М. Перетца (за епістолярними джерелами) / А. Шаповал. - С.111-117
Мицик, Ю. З листів Івана Боберського до Остапа Рицая / Ю. Мицик, І. Тарасенко. - С.118-123
Бонь, О. Протоколи допитів з архівно-слідчих справ українських гуманітаріїв 1920–1930-х рр.: аналіз та інтерпретація / О. Бонь. - С.124-129
Гирич, І. Чи потрібна в Києві подальша деколонізація та дерусифікація міського інтелектуального простору? / І. Гирич. - С.130-139
Ковальов, Є. Past Сontinuous: історична політика 1980-х–2000-х. Україна та сусіди / Є. Ковальов, Г. Касьянов. - С.140-142
Перейти до зовнішнього ресурсу До змісту
Є примірники у відділах: всього 4 : ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

9.
Шифр: К269584624/2022/2
   Журнал

Київські історичні студії [Електронний ресурс] : науковий журнал/ Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - on-line. - Назва з титул. екрана. - ISSN 2524-0749. - Виходить двічі на рік
2022р. № 2
Зміст:
Чума, Б. "Україна та її останній трубадур". Несподівана оповідь про Україну в іспанській пресі ХІХ ст. / Б. Чума, С. Розлуцька. - С.6-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Верховцева, І. Одна з "Великих": реформа сільського самоврядування в Росії як панімперський проєкт (1861–1900-ті рр.) / І. Верховцева. - С.15-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Андрєєв, В. Михайло Бернов як піонер пішохідного туризму: мандрівки півднем України ти Кримом (Частина І. Південь України. Серпень 1895 р.) / В. Андрєєв, С. Андреєва, О. Каряка. - С.28-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Драч, О. Поведінка учениць як соціально-виховний засіб: за матеріалами Варшавської жіночої прогімназії початку XX ст. / О. Драч. - С.38-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Срібняк, І. Сотник армії УНР Дмитро Котко: життя і діяльність у Польщі 1921-1924 рр. (до 130-ліття від дня народження) / І. Срібняк, М. Палієнко. - С.48-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Іванюк, О. Візії України у подорожніх записка барона Августа фон Гакстгаузена / О. Іванюк, Д. Романенко. - С.54-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Клименко, Н. Сторінки з біографії Аастасії Грінченко: трагічний 1908 рік та завершення "Лубенської справи" / Н. Клименко, Ю. Беззуб. - С.66-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Якубовський, І. Сільські вчителі і Голодомор 1932–1933 років: низова преса як індикатор стратегій влади / І. Якубовський. - С.76-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Виноградов, С. Інформаційно-пропагандистська робота як складник антинацистського спротиву ОУН і УПА у роки Другої світової війни / С. Виноградов. - С.84-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Салата, О. Чутки як засіб формування інформаційного простору на окупованій території України у 1941-1944 роках / О. Салата, Т. Гінетова. - С.93-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Коцур, Л. Просопографічний портрет батьків-засновників Української незалежної держави та Литовської республіки: компаративний аналіз / Л. Коцур. - С.101-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Туранли, Ф. Династія Гіраїв: ретроспективний огляд арабографічних писемних джерел / Ф. Туранли. - С.110-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Ковальов, Є. Селянське питання в епістолярній спадщині Дем’яна Кочубея 1857–1858 років / Є. Ковальов. - С.118-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Гедьо, А. Санітарно-епідеміологічна ситуація в Києві в умовах соціальної нестабільності на шпальтах міської преси кінця XIX – початку XX ст. / А. Гедьо, М. Мілютін. - С.125-133. - Бібліогр. в кінці ст.
Бонь, О. Простір українських гуманітаріїв 1920 рр. у спогадах Надії Суровцової / О. Бонь. - С.134-139. - Бібліогр. в кінці ст.
Шаповал, А. Київські сюжети листів Володимира Любименка до Олександра Фоміна / А. Шаповал. - С.140-148. - Бібліогр. в кінці ст.
Назимок, У. Концертний тур Української республіканської капели в Чехословаччині (1919-1920 рр.) / У. Назимок. - С.149-154. - Бібліогр. в кінці ст.
Саган, Г. Діяльність Українського культурно-просвітнього товариства "Кобзар" (м. Загреб) з організації діаспорного життя в Хорватії / Г. Саган, С. Рублик. - С.155-163. - Бібліогр. в кінці ст.
Перейти до зовнішнього ресурсу До змісту
Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (2), Ф2 (2), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф2 (2), Ф3 (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

10.
Шифр: К269584624/2023/1
   Журнал

Київські історичні студії [Електронний ресурс] : науковий журнал/ Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - on-line. - Назва з титул. екрана. - ISSN 2524-0749. - Виходить двічі на рік
2023р. № 1 (16)
Зміст:
Андрєєв, Віталій. Михайло Бернов як піонер пішохідного туризму: мандрівки Півднем України та Кримом (Частина ІІ. Крим. Літо 1895 р.) / В. Андрєєв, С. Андрєєва, О. Каряка. - С.6-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Драч, Оксана. «За обставинами воєнного часу»: повсякдення Варшавської жіночої прогімназії в першому півріччі 1914–1915 навчального року / О. Драч. - С.17-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Гринь, Дмитро. Звіти делегацій СВУ як джерело для вивчення специфіки міжнаціональних відносин та умов перебування полонених царської армії в Австро-Угорщині, 1915 р. / Д. Гринь, І. Срібняк, Н. Яковенко. - С.27-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Фареній, Ігор. Концепція «Селянської революції 1917 р.» Андрея Шестакова (Про призабуті наукові досягнення та дискусійність сучасних здобутків) / І. Фареній. - С.35-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Шиманський, Євген. Реакція сеймиків Київського, Брацлавського та Чернігівського воєводств на пацифікаційні ініціативи Августа ІІ (1698–1699) / Є. Шиманський. - С.44-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Гуржій, Олександр. Українське сукнарство в лещатах імперської політики Московії (ХVІІІ ст.) / О. Гуржій. - С.55-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Ковальов, Євген. «Як я люблю англійських лордів...» Сприйняття британської культури українським помісним дворянством ХІХ ст.: випадок родини Ґалаґанів / Є. Ковальов, М. Лах. - С.64-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Яблонський, Василь. Формування та трансформація політичного режиму Директорії УНР наприкінці 1918 – 1919 рр. / В. Яблонський. - С.73-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Бонь, Олександр. Суспільно-політичні умови діяльності літературно-мистецької інтелігенції у 1920-х рр. / О. Бонь. - С.84-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Коломієць, Дмитро. Житлово-комунальне господарство Києва в період німецько-радянської війни, за матеріалами окупаційної преси (вересень 1941 — вересень 1943 рр.) / Д. Коломієць. - С.91-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Салата, Оксана. Культурно-просвітницька діяльність української інтелігенції, відображена на сторінках окупаційного часопису «Українське слово» / О. Салата. - С.97-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Іванюк, О. Міста Наддніпрянської України наприкінці XVIII — у першій половині XIX ст. у тревелогах англійських мандрівників / О. Іванюк, А. Чкан. - С.111-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Якубовський, І. Матеріали районної преси Київщини про підтримку селянами курсу влади під час Голодомору 1932 –1933 рр.: маніпуляції та реалії / І. Якубовський. - С.121-129. - Бібліогр. в кінці ст.
Заборін, Д. Портрет захисників української столиці у нагородних документах до медалі "За оборону Києва" / Д. Заборін. - С.130-136. - Бібліогр. в кінці ст.
Божко, О. Шанування архістратига Михаїла в домонгольський час у Києві в контексті новоєрусалимської ідеї / О. Божко. - С.137-143. - Бібліогр. в кінці ст.
Будзар, М. Портрети XVIII ст. з фамільної галереї Ґалаґанів: соціокультурна динаміка у візуальних образах історії / М. Будзар, Я. Ярмоленко. - С.144-156. - Бібліогр. в кінці ст.
Корольова, І. Виховання та освіта дітей кінця ХІХ — початку ХХ ст. як невід’ємний фактор формування інституту материнства / І. Корольова. - С.157-164. - Бібліогр. в кінці ст.
Перейти до зовнішнього ресурсу До змісту
Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

11.
Шифр: К269584624/2016/2
   Журнал

Київські історичні студії [Електронний ресурс] : науковий журнал/ Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. - on-line. - Назва з титул. екрана. - ISSN 2524-0749. - Виходить двічі на рік
2016р. № 2
Зміст:
Ващенко, Володимир. Історик та стратегії конструювання історичного простору: Київ на ментальних мапах Михайла Грушевського / В. Ващенко. - С.3-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Щербак, Віталій. Михайло Грушевський про передумови, причини та рушійні сили «Хмельниччини» / В. Щербак. - С.11-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Ковальов, Євген. Історія Києва в науковій спадщині Михайла Грушевського / Є. Ковальов. - С.16-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Бонь, Олександр. Михайло Грушевський та Олекса Новицький у формуванні українських інтелектуальних мереж / О. Бонь. - С.27-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Тарасенко, Ольга. Михайло Грушевський в університеті Св. Володимира / О. Тарасенко. - С.34-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Савчук, Інна. Редакційна політика Михайла Грушевського в журналі «Україна» (1924–1930) / І. Савчук. - С.40-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Срібняк, Ігор. Позатаборовий простір інтернованих військ УГА в ЧСР: повсякдення робітничих відділів (1922–1923 рр.) / І. Срібняк. - С.49-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Саган, Галина. Контакти українських освітян з югославськими у 50–60-ті рр. хх ст. / Г. Саган. - С.60-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Головченко, Володимир. Витоки агресивності зовнішньої політики Росії / В. Головченко. - С.68-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Покляцька, Валерія. Образ США у пост-радянській Україні: радянська спадщина та її прояви у сучасній політиці (на прикладі Помаранчевої революції 2004 р.) / В. Покляцька. - С.76-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Бурцева, Марія. Інформативні можливості вивчення імміграційної політики Канади на сучасному етапі / М. Бурцева. - С.81-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Мудрієвська, Ірина. Зовнішньоекономічні відносини України з Королівством Саудівська Аравія / І. Мудрієвська. - С.89-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Аманмурадов, Нурберди. Транспортна політика як іміджеутворювальний фактор зовнішньополітичної стратегії Туркменістану / Н. Аманмурадов. - С.96-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Дуднік, Олександр. Регіональна політика в Азербайджанській республіці: активізація напередодні президентських виборів 2013 року / О. Дуднік. - С.103-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Купрієнко, Вероніка. Містечко Іванків за часів Речі Посполитої (1589–1648 рр.) / В. Купрієнко. - С.111-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Зотова, Тетяна. Вірменська громада в Кам’янці-Подільському XVI–XVII СТ. / Т. Зотова. - С.117-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Барвінок, Ольга. Функціонування станових інституцій дворянства Південно-західних губерній Російської імперії в кінці хіх — на початку хх ст. / О. Барвінок. - С.125-133. - Бібліогр. в кінці ст.
Іванюк, Олег. Критика системи обліку населення у Російській імперії дослідниками xix ст. / О. Іванюк. - С.134-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Джагунова, Олена. Уманський педагогічний університет — початок історії / О. Джагунова. - С.141-146. - Бібліогр. в кінці ст.
Голубнича, Юлія. Репатріація інтернованих вояків армії УНР з Польщі (1921–1922 рр.): причини та наслідки / Ю. Голубнича. - С.147-152. - Бібліогр. в кінці ст.
Лях, Ольга. Меценатська діяльність родини Медічі у Флоренції / О. Лях. - С.153-160. - Бібліогр. в кінці ст.
Будзар, Марина. Павло Ґалаґан (1853–1869) у джерелах особового походження / М. Будзар. - С.161-172. - Бібліогр. в кінці ст.
Кривошея, Ігор. Збереження світової культурної спадщини ЮНЕСКО: відновлення Пальміри в умовах війни в СИРІЇ (на матеріалі електронних видань) / І. Кривошея, Л. Якименко. - С.173-181. - Бібліогр. в кінці ст.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua
Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

12.


    Срібняк, І.
    Табір інтернованих Військ УНР у Пикуличах (Польща)(січень — лютий 1921 р.): умови перебування та моральний стан вояцтва / І. Срібняк // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies. - Київ : Київ ун-т ім. Б. Грінченка, 2017. - № 2. - С. 18-24DOI 10.28925/2524-0757.2017.23

Кл.слова (ненормовані):
інтернатовані -- армія УНР -- шпиталь
Анотація: У статті проаналізовано умови перебування та моральний стан інтернованих вояків-українців Армії УНР у таборі Пикуличі (Польща) у січні — лютому 1921 р. Доведено, що побут таборян характеризувався значними труднощами, що було зумовлено перенаселеністю, браком дров для опалення бараків, неякісним харчуванням, недотриманням санітарно-гігієнічних норм, присутністю полонених червоноармійців. Водночас інтернованим надавалась кваліфікована лікарська допомога, що давало змогу уникнути поширення в їхньому середовищі пошесних хвороб.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 4 : ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

13.


    Срібняк, І.
    «Несемо ми хрест… в терновім вінку колючих дротів…» (інтерновані вояки-українці в таборі Стшалково, Польща, у 1922–1923 рр.) / І. Срібняк // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies : науковий журнал. - 2018. - № 1. - С. 33-43, DOI 10.28925/2524-0757.2018.1.3343 . - ISSN 2524-0749

Кл.слова (ненормовані):
табір -- майстерні -- УНР
Анотація: У статті автор аналізує умови перебування та моральний стан інтернованих вояків-українців Армії УНР у таборі Стшалково (Польща) у 1922–1923 рр., побут яких у цей час був позначений значними труднощами, що було зумовлено майже повною відсутністю матеріальних засобів у Державного центру УНР в екзилі, зокрема браком дров для опалення бараків, неякіс- ним харчуванням, недотриманням санітарно-гігієнічних норм. Для полегшення їхнього становища у таборі були створені виробничі майстерні, які продовжили діяльність і після ліквідації табору, оскільки в Стшалково залишалась численна група колишніх таборян на цивільному становищі
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 4 : ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

14.


    Cидоренко, А.
    Постать М. Омеляновича-Павленка в контексті української революції 1917–1921 рр. / А. Cидоренко. // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies : науковий журнал. - 2018. - № 1. - С. 88-93, DOI 10.28925/2524-0757.2018.1.8893 . - ISSN 2524-0749

Кл.слова (ненормовані):
Українська галицька армія -- Перший Зимовий похід -- Армія УНР
Анотація: У статті розглянуто постать М. Омеляновича-Павленка в контексті Української революції 1917–1921 рр. Визначено його діяльність під час основних етапів її перебігу. З’ясовано ставлення М. Омеляновича-Павленка до національних державних утворень доби Української революції, їх лідерів
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 4 : ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

15.


    Пижик, А.
    Проект Конституції УНР 1917 р.: передумови появи, зміст, сучасні оцінки / А. Пижик, Ю. Слюсаренко // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies : науковий журнал. - 2018. - № 2. - С. 73-80, DOI 10.28925/2524-0757.2018.2.7380 . - ISSN 2524-0749

Кл.слова (ненормовані):
конституційний проект -- федерація -- національні меншини -- УНР
Анотація: У статті проаналізовано передумови розробки та зміст проекту Конституції УНР, підготов- леного комісією Української Центральної Ради у грудні 1917 р. Акцентовано увагу на положеннях проекту, які не знайшли подальшого втілення у схваленому Малою Радою Статуті про державний устрій, права і вольності УНР. Визначено значення документа для розвитку української конституційної думки.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Дод.точки доступу:
Слюсаренко, Ю.


Є примірники у відділах: всього 4 : ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

16.


    Міхеєв, А.
    Образ України у Великій Британії впродовж 1919–1920 рр. / А. Міхеєв // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies : науковий журнал. - 2021. - № 1. - С. 22-27, DOI 10.28925/2524-0757.2021.13. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2524-0749

Кл.слова (ненормовані):
Велика Британія -- образ України -- А. Марголін
Анотація: У статті розглянуто еволюцію образу України в інтелектуальному дискурсі Британської імперії після закінчення Першої світової війни впродовж 1919–1920 рр. Досліджено спроби Директорії УНР налагодити контакти з британськими дипломатами: ідеї про т. зв. «Хартленд» і місце України в ньому видатного британського географа та геополітика Гелфорда Макіндера; міркування про політику Великої Британії в Східній Європі військового міністра Вінстона Черчилля; позиція британського прем’єр-міністра Девіда Ллойд-Джорджа. Такий комплексний погляд дасть змогу краще зрозуміти британську візію регіону Центрально-Східної Європи в цілому й України зокрема.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

17.


    Яблонський, В.
    Пошуки зовнішньополітичного вибору Державного центру Української Народної Республіки у 1939–1940 рр. / В. Яблонський // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies : науковий журнал. - 2021. - № 2. - С. 137-142, DOI 10.28925/2524-0757.2021.218. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2524-0749

Кл.слова (ненормовані):
зовнішня політика -- Державний центр УНР в екзилі -- політична еміграція -- друга світова війна
Анотація: У статті розглядається процес пошуку зовнішньополітичних союзників діячами Державного центру УНР на еміграції в перші роки Другої світової війни (1939–1940) для відновлення незалежності України. Основну увагу приділено політичним процесам у середовищі Державного центру УНР, фактам роз’єднаності у цій частині української еміграціїі та наявності трьох керівних осередків у Франції, Чехословаччині й Польщі, змісту зовнішньополітичних орієнтацій еміграційного уряду УНР. Уперше публікуються «Листи з провідних кіл УНР», у яких зроблено спроби обґрунтування необхідності укладення зовнішньополітичного союзу з Німеччиною та міститься критика франкофільства частини діячів Державного центру УНР
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

18.


    Назарчук, О.
    Політика радянської влади у галузі авіації на теренах України (січень - березень 1918 р.) / О. Назарчук, П. Сацький // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies : науковий журнал. - 2022. - № 1. - С. 90-95, DOI 10.28925/2524-0757.2022.111. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2524-0749

Кл.слова (ненормовані):
авіація -- авіапарк -- інспекція авіації в Україні -- Штаб української авіації
Анотація: У статті досліджено стан авіації на території України у перший період встановлення радянської влади (січень-березень 1918 р.). Виявлено, що, незважаючи на труднощі революційного часу, авіаційна галузь у цілому доволі ефективно функціонувала й піддавалась управлінню. Проте політична ситуація не сприяла подальшому її розвитку. Вже на початку березня 1918 р. більшовицькі війська були вимушені залишити більшість території України під тиском військ УНР і їхніх союзників.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Дод.точки доступу:
Сацький, П.


Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

19.


    Срібняк, І.
    Сотник армії УНР Дмитро Котко: життя і діяльність у Польщі 1921-1924 рр. (до 130-ліття від дня народження) / І. Срібняк, М. Палієнко // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies : науковий журнал. - 2022. - № 2. - С. 48-53, DOI 10.28925/2524-0757.2022.25. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2524-0749

Кл.слова (ненормовані):
хор -- концерт -- пісня -- гастролі -- інтерновані вояки-українці -- табір -- Польща
Анотація: У статті охарактеризовано організаційно-диригентську діяльність сотника Дмитра Котка у таборах інтернованих військ УНР у Польщі першої половини 1920-х рр. Зазначено, що виступи його хору слугували ефективним засобом боротьби зі зневірою та розчаруванням, які проникали у середовище інтернованого українського вояцтва. Цій же меті слугувало відзначення національних свят (і зокрема Шевченківських днів), а також «концертів-вечірок» зі співом національного гімну та мистецьким виконанням народних пісень. Хор дуже скоро переріс вузькі рамки простору таборів, ставши справжнім культурним явищем в Познаньщині, а пізніше й в інших польських воєводствах. Це мало велике значення, оскільки завдяки гастрольній діяльності хору значна кількість поляків отримувала можливість відкрити для себе український світ та пізнати його музично-хорову культуру. Виступаючи у польських містах, хор успішно виконував роль репрезентанта УНР та промоутора польсько-українського міжнаціонального зближення. Кожен його виступ ставав справжнім мистецьким святом без різниці того, хто збирався на його концерти аби пізнати справжнє українське хорове мистецтво.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Дод.точки доступу:
Палієнко, М.


Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (2), Ф2 (2), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф2 (2), Ф3 (1)


Знайти схожі

20.


    Назимок, У.
    Концертний тур Української республіканської капели в Чехословаччині (1919-1920 рр.) / У. Назимок // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies : науковий журнал. - 2022. - № 2. - С. 149-154, DOI 10.28925/2524-0757.2022.217. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2524-0749

Кл.слова (ненормовані):
Українська республіканська капела -- Олександр Кошиць -- культурна дипломатія -- Чехословаччина
Анотація: У статті проаналізовано діяльність Української республіканської капели в Чехословаччині як форму культурної дипломатії УНР під час національно-визвольних змагань 1917–1921 рр. На прикладі чеського періоду концертного туру Капели продемонстровано, як європейське турне хористів під проводом Олександра Кошиця вплинуло на сприйняття українського народу чехами і словаками. Концерти в містах мали неабиякий успіх, свідченням чого були численні рецензії у місцевій пресі, спогади хористів і їхнього очільника. Досвід концертної діяльності Капели в Чехословаччині є прикладом успішної культурної дипломатії та доказом впливу культури на політичну сферу життя суспільства.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (2), Ф2 (2), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф2 (2), Ф3 (1)


Знайти схожі

21.


    Яблонський, Василь.
    Формування та трансформація політичного режиму Директорії УНР наприкінці 1918 – 1919 рр. / В. Яблонський // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies : науковий журнал. - 2023. - № 1(16). - С. 73-83, DOI 10.28925/2524-0757.2023.18. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2524-0749

Кл.слова (ненормовані):
«трудовий принцип» -- загальне виборче право -- Акт Злуки -- більшовицька агресія
Анотація: У статті проаналізовано трансформацію політичного режиму Директорії УНР від керівного революційного повстанського органу до верховної державної інституції республіки з особливими повноваженнями. Показано вплив більшовицької ідеології на внутрішньополітичні відносини в республіці та формування органів влади. Розглянуто значні якісні зрушення в сутності цієї форми української державності.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

22.


    Уткін, О.
    Український вчений професор С. П. Тимошенко (1881–1950) / О. Уткін // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies : науковий журнал. - 2020. - № 1. - С. 163-167, DOI 10.28925/2524-0757.2020.1.22 . - ISSN 2524-0749

Кл.слова (ненормовані):
вчений -- бароко -- архітектурні школи
Анотація: У статті проаналізовано основні періоди службової, громадської, політичної, освітньої та наукової діяльності українського вченого, інженера, професора архітектури Сергія Прокоповича Тимошенка. Розглянуто його участь у розбудові Української держави, адже протягом 1919–1920 рр. він обіймав посаду міністра шляхів в урядах УНР та став засновником високої архітектурної школи в Києві. В еміграції Сергій Тимошенко займався педагогічною роботою, розробкою та реалізацією різних проєктів архітектурного будівництва в стилі українського бароко
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 5 : ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (2), Ф1 (1), Ф2 (1), Ф3 (1)


Знайти схожі

23.


    Голубнича, Юлія.
    Репатріація інтернованих вояків армії УНР з Польщі (1921–1922 рр.): причини та наслідки [Електронний ресурс] / Ю. Голубнича // Київські історичні студії = Kyiv Historical Studies : науковий журнал. - 2016. - № 2. - С. 147-152, DOI 10.28925/2524-0757.2016.2.18. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2524-0749

Кл.слова (ненормовані):
інтерновані -- Російсько-українська делегація -- репатріація -- амністія
Анотація: У статті розглянуто проблему репатріації інтернованих вояків Армії УНР з таборів Польщі в 1921–1922 рр. Наведено статистичні дані, розкрито умови повернення репатріантів на батьківщину. Проаналізовано вплив зовнішніх та внутрішніх чинників на перебіг репатріації.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua

Є примірники у відділах: всього 1 : Online (1)
Вільні: Online (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)