Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Наукові періодичні видання Університету- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Електронний каталог бібліотеки (519)Грінченкознавство (4)Рідкісні та цінні видання (2)Мережеві ресурси (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=листи<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-16 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Погребняк І.
Назва : Епістолярій як артефакт духовності [Електронний ресурс]
Місце публікування : Синопсис: текст, контекст, медіа: електронний фаховий журнал/ Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2015. - № 3. - ISSN 2311-259Х (Шифр С325934233/2015/3). - ISSN 2311-259Х
Форма і об'єм ресурсу: Електронні текстові дані
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - Назва з титул. екрана
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): епістолярій--духовність--лист--письменницький епістолярій
Анотація: У статті розглянуто проблему духовності, що актуалізується у кризові періоди суспільного розвитку, проаналізовано основні теоретикометодологічні засади означеної теми, визначено домінантні засади духовності особистості в епістолярії митців слова. Запропоновано вивчати листи письменника як сучасника своєї епохи, у результаті чого проступає картина духовності чи бездуховності не тільки конкретних дій, думок і вчинків адресатів, а й картина духовності суспільства Окреслено епістолярій як категорію, що демонструє сутнісні формати духовності адресатів, адже саме людині притаманні мислення, свідомість, емоції, переживання.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://synopsis.kubg.edu.ua
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Даниленко В.
Назва : Постколоніальна візія роману Ярослава Павлюка "Сад п’яних вишень" [Електронний ресурс]
Місце публікування : Синопсис: текст, контекст, медіа: електронний фаховий журнал/ Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2021. - Том 27, № 4. - С. 212-217. - ISSN 2311-259Х (Шифр С325934233/2021/27/4). - ISSN 2311-259Х
Форма і об'єм ресурсу: Електронні текстові дані
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - Назва з титул. екрана
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): постколоніалізм--метрополія--колонія--самосвідомість--соціальна маска--альтер-еґо--постмодернізм--втрачене покоління--пропаща сила--сімдесятники--вісімдесятники--радянська система
Анотація: Актуальність статті полягає в дослідженні проблеми втраченого покоління в сучасній українськіи літературі, яка залишається недостатньо вивченою літературознавством. Предметом дослідження є постмодернии роман Ярослава Павлюка «Сад п’яних вишень», до розгляду якого застосовано методи постколоніальної теорії . При аналізі оприявнюється літературнии персонаж із роздвоєною свідомістю. Це тип людини, у якої традиціи - на украї нська самосвідомість поєднується з радянською. Головним результатом дослідження є виявлення специфіки національної ідентичності украї нської людини в Радянському Союзі, яка була прихованою і не виставлялася публічно, а радянська ідентичність ставала соціальною маскою, яку людина одягала, щоб відповідати загальноприи нятим соціальним стандартам. Новизна результатів дослідження допомагає розкрити соціальну маску, якою в Україні радянського періоду була російська мова, що нею змушені були користуватися на офіційному рівні. До драматичного конфлікту між головним персонажем роману, якии є альтер-еґо автора, і бібліотекаркою Орестою у творі додаються листи художника Бориса Жданюка та відомих режисерів Андрія Тарковського і Сергія Параджанова, чиї емоції и думки розкривають реальну картину відсутності індивідуальної і національної свободи в СРСР. На прикладах людеи мистецтва показано, як радянська система знищувала вільнодумство і травмувала творчих особистостеи . Роздвоєність митців в Україні радянської епохи часто призводила ї х до деградації . Цензура, контроль за інакомисленням, нав’язування соцреалізму в мистецтві, загроза арештів змушували письменників, художників, режисерів пристосовуватись до системи або ставати дисидентами. У романі зображено персонажів, які не сприймають офіціи ної ідеології , намагаючись зберегти свій приватний світ від утручання держави. Результати дослідження мають перспективу для подальшого аналізу творчості окремих письменників і поколінь, які стали пропащою силою і не використали сповна закладеного в них творчого потенціалу
Перейти до зовнішнього ресурсу https://synopsis.kubg.edu.ua
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шалак, Оксана
Назва : Наукова співпраця Каленика Шейковського і Бориса Грінченка крізь призму епістолярного наративу [Електронний ресурс]
Місце публікування : Синопсис: текст, контекст, медіа: електронний фаховий журнал/ Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2023. - Том 29, № 3. - С. 206-212. - ISSN 2311-259Х, DOI 10.28925/2311-259x.2023.3.7 (Шифр С325934233/2023/29/3). - ISSN 2311-259Х, DOI 10.28925/2311-259x.2023.3.7
Форма і об'єм ресурсу: Електронні текстові дані
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - Назва з титул. екрана
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): каленик шейковський--борис грінченко--листи--епістолярний наратив
Анотація: Актуальність статті полягає в тому, що через листи Каленика Шейковського до Бориса Грінченка розкриті наукові взаємини вчених, спільність їхніх зацікавлень, взаємна підтримка і допомога —окремий епізод у біографіях, який характеризує обох як надзвичайноретельних лексикографів, талановитих мовознавців, знавців фольклору. Предмет дослідження —епістоляріи К. Шейковського та рецензія Б. Грінченка на «Опыт южнорусского словаря», які осмислено як джерела до біографій науковців. Метою стала реконструкція міжособистісних наукових зв’язків, особливостей співпраці дослідників за допомогою порівняльно-історичного методу, джерелознавчих прийомів і засобів, що дали змогу відтворити окремий період у життєписах учених. У результаті дослідження виявилося, що науковці обмінювалися окремими зафіксованими лексемами, 1888р. К.Шей ковськии надсилав опубліковании випуск «Опыта юж-норусского словаря» Б.Грінченку, на що той відгукнувся схвальною рецензією на сторінках львівського часопису «Зоря». На підставі его-документів можна констатувати, що К.Шейковський видавав словник власним коштом, Б.Грінченко допомагав йому порадами. Науковці обмінювалися власними працями, а також К. Шейковський надіслав своєму адресату 18 загадок із варіантами. Листи містять відомості про точну кількість лексем на окремі літери в словнику. Епістолярний наратив насичений подробицями життя, які створюють неповторну картину світу не тільки обох учених, тодішнього наукового життя, а й видавничої справи, побуту людей науки, ставлення до українства в імперії . Листи К. Шей ковського —свідчення матеріальних труднощів фактично засланого до М. Мензелінска Уфимської губернії небезпечного для імперії знавця української мови, який працював і в умовах ізоляції та переслідування. Над «Опытом...» К. Шеийковськиий працював понад 30 років, видати його повністю вченому перешкоджали і цензура, і його статус небезпечного українофіла, проте навіть ті два томи (у трьох випусках), які вдалося опублікувати, були значним внеском у мовознавство и фольклористику, змінили обізнаність із лексичним складом української мови
Перейти до зовнішнього ресурсу https://synopsis.kubg.edu.ua
Знайти схожі

4.

Назва журналу :Київські історичні студії -2021р.,N 1
Цікаві статті :
Срібняк І. Часопис "Розсвіт" як ретранслятор думок і прагнень полонених українців табору Раштат у Німеччині: 1916–1917 рр./ І. Срібняк, С. Голоско (стр.6-13)
Стецишин О. Діяльність Збірної станиці Української національної армії у Відні щодо залучення до складу Галицької армії військовослужбовців неукраїнського походження/ О. Стецишин (стр.14-21)
Міхеєв А. Образ України у Великій Британії впродовж 1919–1920 рр./ А. Міхеєв (стр.22-27)
Базан Ю. Проєкти дипломатичного врегулювання "афганського питання" (1980–1981)/ Ю. Базан (стр.28-36)
Вароді Н. Радянські війська й Угорська революція 1956 року в навчальних виданнях для вишів України/ Н. Вароді (стр.37-43)
Литвинова Т. "Білі плантатори" "білих рабів": дворянство Лівобережної України напередодні Великої реформи/ Т. Литвинова (стр.44-57)
Будзар М. Музика в соціокультурному середовищі дворянського маєтку кінця XVIII — середини ХІХ ст.: з історії кріпацького оркестру Ґалаґанів/ М. Будзар (стр.58-69)
Ковальов Є. "…Пани, люб’язні народу": репрезентація початку Селянської реформи 1861 року в листах Василя Тарновського (старшого) Григорію Ґалаґану/ Є. Ковальов, Т. Терещенко (стр.70-79)
Нікітін Ю. Селянське землеволодіння в Глухівському, Конотопському й Кролевецькому повітах Чернігівської губернії (друга половина XIX — початок XX ст.)/ Ю. Нікітін (стр.80-86)
Світленко С. Яків Миколайович Бекман: між російською демократією та українським народолюбством/ С. Світленко (стр.87-97)
Афанасьєв І. Використання протикульового одягу в перестрілці 11 лютого 1878 р. у Києві/ І. Афанасьєв (стр.98-105)
Єгорова О. Науково-педагогічна діяльність Костянтина Воблого в Імператорському університеті Св. Володимира/ О. Єгорова (стр.106-114)
Клименко Н. Олександр Лотоцький і Борис Грінченко: до історії співпраці щодо публікації україномовної книжкової продукції (1900–1908)/ Н. Клименко, О. Ф. Трухан (стр.115-123)
Кізлова А. Київський інститут шляхетних дівчат у путівниках XIX — початку XX ст./ А. Кізлова (стр.124-133)
Митрофан(Божко) Ієромонах. Протоієрей Сергій Афонський (1889–1963)/ Ієромонах Митрофан(Божко) (стр.134-141)
Курильчук Н. Олевське прикордоння як витвір радянсько-польської війни/ Н. Курильчук (стр.142-149)
Мицик Ю. Листи Івана Шпитковського до Михайла Грушевського/ Ю. Мицик, І. Тарасенко (стр.150-157)
Іванюк О. Питання розвитку освіти в діяльності Київської міської думи 1906–1910 рр.: за матеріалами періодичних видань/ О. Іванюк, Я. Мартьянова (стр.158-166)
Бонь О. І. Гуманітарна інтелігенція Харкова 1920-х років в его-документах письменника Олекси Варавви (Кобця)/ О. І. Бонь (стр.167-173)
Якубовський І. Преса в механізмі Голодомору 1932–1933 рр. (на прикладі районних газет Київської області)/ І. Якубовський (стр.174-180)
Щербак В. До витоків українського історіописання: Літопис Самійла Величка/ В. Щербак (стр.181-182)
Бонь О. Людський заробіток. Данило Щербаківський: сильвета українського мистецтвознавства/ О. Бонь, І. О. Ходак (стр.183-184)
Саган Г. До 120-річчя переселення українців на землі Хорватії: Українці Хорватії: матеріали і документи (книга друга)/ Г. Саган (стр.185-187)
Цікаві статті :
Перейти до зовнішнього ресурсу До змісту
Знайти схожі


5.

Назва журналу :Київські історичні студії -2022р.,N 1
Цікаві статті :
Андрєєв В. Михайло Бернов як піонер пішохідного туризму: подорож Іспанією та Алжиром (Частина ІІ. Алжир. Лютий-травень 1894 р.)/ В. Андрєєв, С. Андреєва, О. Каряка (стр.8-19)
Драч О. "Були присутніми, слухали, ухвалили…": функціонування Варшавської жіночої прогімназії за протоколами засідань педагогічної ради 1914 року/ О. Драч, О. Івахненко (стр.20-29)
Срібняк І. З історії кооперативного руху в таборі полонених українців Вецляр, Німеччина: створення та діяльність спілки "Чайня” (грудень 1915 – 1916 рр.)/ І. Срібняк, М. Палієнко (стр.30-38)
Казаков Г. Афро-американська спільнота у період мобілізаційних заходів 1917 – 1918 рр.: надії та практика/ Г. Казаков (стр.39-43)
Ковальчук В. "Вермахту потрібні солдати": виховання й освіта під впливом нацизму/ В. Ковальчук (стр.44-48)
Ходжін М. Особливості суніто-шиїтського протистояння періоду "Арабської весни"/ М. Ходжін (стр.49-55)
Саган Г. Історія становлення та сучасні тенденції релігійного життя українців Хорватії/ Г. Саган (стр.56-62)
Нікічук В. Відображення історичної географії України на сторінках "Киевской старины"/ В. Нікічук (стр.63-68)
Іванюк О. Пам’ять і пам’ятники: імперська політика й українське суспільство на початку ХХ ст./ О. Іванюк, Д. Ремінна (стр.69-78)
Гедьо А. Розвиток освіти в Києві на сторінках газет "Нова Рада" й "Киевлянин" доби Центральної Ради/ А. Гедьо, В. Шабранська (стр.79-89)
Назарчук О. Політика радянської влади у галузі авіації на теренах України (січень - березень 1918 р.)/ О. Назарчук, П. Сацький (стр.90-95)
Лобко О. Маловідомі сторінки життя родини Лєдоховських. Архітектор Ігнатій Лєдоховський: творчість та доля/ О. Лобко (стр.96-106)
Мицик Ю. З листів лубенського полковника Леонтія Свічки/ Ю. Мицик, І. Тарасенко (стр.107-115)
Ковальов Є. "Проєкт приєднання частини Малоросійського краю до Київської губернії" Григорія Ґалаґана та його ідеологічний контекст/ Є. Ковальов (стр.116-123)
Будзар М. У комунікаційному просторі українських інтелектуалів середини ХІХ ст.: листи Опанаса Марковича Григорію Ґалаґану/ М. Будзар, Т. Терещенко (стр.124-135)
Щербак В. Нові можливості дослідження ранньомодерної історії України: "Малоросійські справи", "Малоросійський приказ", "Батуринський архів…"/ В. Щербак (стр.136-138)
Цікаві статті :
Перейти до зовнішнього ресурсу До змісту
Знайти схожі


6.

Форма документа :
Шифр видання :
Автор(и) : Мицик Ю., Тарасенко І.
Назва : З листування Василя Кравченка і Бориса Грінченка
Місце публікування : Київські історичні студії. - Київ: Київ ун-т ім. Б. Грінченка, 2017. - № 2. - С. 102-108. - DOI 10.28925/2524-0757.2017.214 (Шифр К269584624/2017/2). - DOI 10.28925/2524-0757.2017.214
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): патріотизм--просвітництво
Анотація: У статті аналізується частина листування Бориса Грінченка з етнографом Василем Кравченком. Листи засвідчують спільність світогляду обох просвітян, патріотизм і прагнення служити українському народу.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мицик Ю., Тарасенко І.
Назва : З листів Івана Боберського до Остапа Рицая
Місце публікування : Київські історичні студії: науковий журнал/ Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Київ: Київ ун-т ім. Б. Грінченка, 2018. - № 2. - С. 118-123. - ISSN 2524-0749, DOI 10.28925/2524-0757.2018.2.118-23 (Шифр К269584624/2018/2). - ISSN 2524-0749, DOI 10.28925/2524-0757.2018.2.118-23
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): листування--еміграція--історична спадщина
Анотація: У статті аналізується листування громадсько-політичного діяча Івана Боберського з письменником Остапом Грицаєм. Листи засвідчують велику роботу української еміграції зі збереження вітчизняної історичної спадщини
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ковальов Є., Терещенко Т.
Назва : "…Пани, люб’язні народу": репрезентація початку Селянської реформи 1861 року в листах Василя Тарновського (старшого) Григорію Ґалаґану
Місце публікування : Київські історичні студії: науковий журнал/ Київський університет імені БорисаГрінченка. - Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2021. - № 1. - С. 70-79. - ISSN 2524-0749, DOI 10.28925/2524-0757.2021.18 (Шифр К269584624/2021/1). - ISSN 2524-0749, DOI 10.28925/2524-0757.2021.18
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): василь тарновський--григорій ґалаґан--селянська реформа--полтавська губернія--чернігівська губернія--листування
Анотація: У статті йдеться про листи Василя Тарновського (старшого) (1810–1866) до Григорія Ґалаґана (1819–1888) як джерело для дослідження Селянської реформи 1861 р., яка стала однією з найважливіших подій в історії України XIX ст. Вона стимулювала соціально-економічну модернізацію, а поняття «дореформений період» і «пореформений період» досі є актуальними для історіографічного дискурсу. Це листування виявляє ставлення місцевого чиновництва й помісного дворянства до реформи, демонструє, з якими проблемами доводилося у цей час стикатися реформаторам.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мицик Ю., Тарасенко І.
Назва : Листи Івана Шпитковського до Михайла Грушевського
Місце публікування : Київські історичні студії: науковий журнал/ Київський університет імені БорисаГрінченка. - Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2021. - № 1. - С. 150-157. - ISSN 2524-0749, DOI 10.28925/2524-0757.2021.117 (Шифр К269584624/2021/1). - ISSN 2524-0749, DOI 10.28925/2524-0757.2021.117
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): михайло грушевський--архіви--епістоли--коліївщина--гайдамаки
Анотація: У статті наведено листи незаслужено призабутого українського історика, музейного працівника і педагога Івана-Юліана Шпитковського до видатного вітчизняного вченого, державного й громадського діяча, професора Михайла Грушевського. Подано стислий виклад його біографії, описано навчання у Львівському університеті, формування під впливом М. Грушевського наукового інтересу до гайдамацького руху ХVІІІ ст., участь у національно-визвольних змаганнях українського народу 1917–1921 рр. і громадському житті Галичини міжвоєнного періоду. Листи проливають світло на характер зв’язків між обома вченими й на лабораторію наукових пошуків Шпитковського, насамперед у дослідженні історії Коліївщини 1768 р.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шевченко О., Кліпенштейн А.
Назва : Абеляр та Елоїза: особисті взаємини у соціокультурному контексті ХІІ ст.
Місце публікування : Київські історичні студії: науковий журнал/ Київський університет імені БорисаГрінченка. - Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2021. - № 2. - С. 49-57. - ISSN 2524-0749, DOI 10.28925/2524-0757.2021.27 (Шифр К269584624/2021/2). - ISSN 2524-0749, DOI 10.28925/2524-0757.2021.27
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): п’єр абеляр--елоїза--вчитель--високе середньовіччя--шлюб--целібат--сексуальність--оскоплення
Анотація: Статтю присвячено розгляду непересічних індивідуальностей середньовічного суспільства — філософа П’єра Абеляра та його учениці Елоїзи. Винятковий історичний випадок добре задокументованої інформації про особисті стосунки дозволяє співвіднести світогляд коханців та їхнє життя з соціокультурними реаліями епохи. Проаналізовано автобіографію П’єра Абеляра, листи сучасників, листування Елоїзи з Абеляром. Наголошено на поступах суспільної свідомості ХІІ ст. через призму аналізу світогляду досліджуваних персоналій. Розглянуто конфлікт поглядів індивідуумів з католицькою середньовічною світоглядною системою. Через дослідження трансформації стосунків вчителя та учениці, а в майбутньому — коханців, доведено, що погляди Елоїзи та Абеляра ілюструють діапазон можливостей середньовічного сприйняття особистих взаємин, співзвучний новим викликам епохи, однак невід’ємний від свого часу.
Перейти до зовнішнього ресурсу https://istorstudio.kubg.edu.ua
Знайти схожі

 1-10    11-16 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)